Twój EKO-wybór!
Jeszcze do niedawna dbałość o prawidłowe żywienie oznaczała unikanie wysoko przetworzonej żywności, dietę opartą o różnorodne posiłki, ograniczanie cukru i tłuszczu. Te zasady pozostają niewątpliwie ważne, jednak nasze spojrzenie na zdrową, odpowiednią dietę zdecydowanie się poszerza. Dziś przywiązujemy wagę także do pochodzenia składników czy sposobu wytwarzania produktu. Pogarszający się wciąż stan środowiska naturalnego skłania coraz więcej osób do wyborów proekologicznych.
Dokonując zakupów, zdecydowanie częściej zwracamy uwagę nie tylko na wartości odżywcze czy brak sztucznych dodatków, takich jak konserwanty, barwniki, wzmacniacze smaku. Umacniająca się świadomość ekologiczna sprawia, że rośnie grupa osób, poszukujących produktów wytwarzanych zgodnie z poszanowaniem zasobów naturalnych i ograniczaniem ingerencji w środowisko, czyli w systemie produkcji biożywności.
Rolnictwo ekologiczne opiera się na naturalnych sposobach wytwarzania. Środki chemiczne i pestycydy są tu zakazane, natomiast w użyciu znajdują się środki pochodzenia biologicznego, nieprzetworzone technologicznie. Stosowane praktyki uprawy są przyjazne naturze.
W kategorii produktów, które powstają w systemie rolnictwa ekologicznego, mamy na szczęście bardzo szeroki wybór. Są tu dostępne również soki, po które wiele osób sięga każdego dnia. Nową propozycją są soki tłoczone Fortuna Bio Sok 100% tłoczony.
Posiadają one certyfikat rolnictwa ekologicznego, potwierdzający naturalny smak i wysoką jakość. SokiFortuna Bio Sok 100% tłoczony są dostępne w kilku pysznych wersjach: Fortuna Bio Sok 100% tłoczony jabłko, czarna porzeczka; Fortuna Bio Sok 100% tłoczony jabłko, gruszka; Fortuna Bio Sok 100% tłoczony burak, jabłko; Fortuna Bio Sok 100% tłoczony burak, jabłko, czarna porzeczka; Fortuna Bio Sok 100% tłoczony pomidor.
Ich proces produkcji jest bardzo prosty – warzywa i owoce z ekologicznych upraw są myte, selekcjonowane i tłoczone. A w efekcie mamy pełen natury sok! To codzienna dawka smaku i zdrowia, bowiem soki te dostarczają niezbędnych witamin i składników mineralnych. Doskonałe dla nas i dobre dla naszej planety!

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.