Uchwyty krawędziowe: modny i gustowny sposób otwierania drzwiczek meblowych
Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Urzekają dyskretnym montażem i doskonale pasują do nowoczesnych kanonów aranżacyjnych, w których króluje prostota i minimalizm. Oszczędna forma uchwytów krawędziowych nie zdominuje frontów meblowych, za to podkreśli ich urok i doda stylu zabudowie kuchennej.
Jeżeli chcesz urządzić kuchnię zgodnie z najnowszymi trendami wzorniczymi, zrezygnuj z masywnych uchwytów, zastępując je bardziej subtelnymi – montowanymi na krawędzi frontów. Ten detal potrafi całkowicie odmienić wizerunek zabudowy meblowej, która zyska bardziej nowoczesny i luksusowy charakter.
To niewątpliwie bardzo efektowne rozwiązanie, a przy tym pozwala zachować pełen komfort otwierania szafek i szuflad mebli. Uchwyty krawędziowe nie tylko ładnie wyglądają, ale są praktyczne i doskonale spełniają swoje zadanie. Ergonomicznie wyprofilowane uchwyty pasują do dłoni i są wygodne w codziennym użytkowaniu.
Dyskretny urok uchwytu
Lekkość i powściągliwa forma to charakterystyczne elementy, które wyznaczają styl aranżacji nowoczesnych kuchni. Rezygnujemy w nich ze zbędnej dekoracyjności i zbyt dużej ilości elementów przyciągających uwagę, na rzecz starannie wyselekcjonowanych detali, które w szczególny sposób zaakcentują charakter wnętrza. Doskonale w tej roli sprawdzą się uchwyty krawędziowe. Chociaż mają ozdobny charakter, ich oszczędna forma doskonale pasuje do stylizacji utrzymanych w duchu eleganckiej prostoty. Montowane na krawędzi frontu, nie są tak wyeksponowane jak tradycyjne uchwyty, dlatego nie zdominują jego powierzchni, a jedynie dyskretnie podkreślą urok mebli.
- Uchwyty krawędziowe to bardzo dobry wybór do minimalistycznych wnętrz kuchennych, ponieważ nie rzucają się w oczy i harmonijnie komponują z powierzchnią frontu, nie psując wrażenia czystej stylistycznie kompozycji – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - Delikatna forma uchwytów podkreśli ponadto nowoczesną linię mebli i wysmakowany styl aranżacji – dodaje projektantka.
Uchwyty krawędziowe można zamontować na krawędzi frontu od góry lub od boku, co dodatkowo uwydatni linie poziome lub pionowe i podkreśli linearność bryły mebla. Uchwyty będą jego dekoracją tylko pod warunkiem, że zostaną precyzyjnie dopasowane i zlicowane z frontem. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane, ponieważ od niego zależy ich jakość i trwałość.
Uchwyty mogą mieć różną budowę: półokrągłą lub prostokątną i ściętą pod kątem do wewnątrz, tworząc zagłębienie ułatwiające złapanie uchwytu. Pozwoli to dobrać najbardziej wygodną formę i odpowiednią do wizerunku mebli.
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.