Uchwyty krawędziowe: modny i gustowny sposób otwierania drzwiczek meblowych

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Urzekają dyskretnym montażem i doskonale pasują do nowoczesnych kanonów aranżacyjnych, w których króluje prostota i minimalizm. Oszczędna forma uchwytów krawędziowych nie zdominuje frontów meblowych, za to podkreśli ich urok i doda stylu zabudowie kuchennej.
Jeżeli chcesz urządzić kuchnię zgodnie z najnowszymi trendami wzorniczymi, zrezygnuj z masywnych uchwytów, zastępując je bardziej subtelnymi – montowanymi na krawędzi frontów. Ten detal potrafi całkowicie odmienić wizerunek zabudowy meblowej, która zyska bardziej nowoczesny i luksusowy charakter.
To niewątpliwie bardzo efektowne rozwiązanie, a przy tym pozwala zachować pełen komfort otwierania szafek i szuflad mebli. Uchwyty krawędziowe nie tylko ładnie wyglądają, ale są praktyczne i doskonale spełniają swoje zadanie. Ergonomicznie wyprofilowane uchwyty pasują do dłoni i są wygodne w codziennym użytkowaniu.
Dyskretny urok uchwytu
Lekkość i powściągliwa forma to charakterystyczne elementy, które wyznaczają styl aranżacji nowoczesnych kuchni. Rezygnujemy w nich ze zbędnej dekoracyjności i zbyt dużej ilości elementów przyciągających uwagę, na rzecz starannie wyselekcjonowanych detali, które w szczególny sposób zaakcentują charakter wnętrza. Doskonale w tej roli sprawdzą się uchwyty krawędziowe. Chociaż mają ozdobny charakter, ich oszczędna forma doskonale pasuje do stylizacji utrzymanych w duchu eleganckiej prostoty. Montowane na krawędzi frontu, nie są tak wyeksponowane jak tradycyjne uchwyty, dlatego nie zdominują jego powierzchni, a jedynie dyskretnie podkreślą urok mebli.
- Uchwyty krawędziowe to bardzo dobry wybór do minimalistycznych wnętrz kuchennych, ponieważ nie rzucają się w oczy i harmonijnie komponują z powierzchnią frontu, nie psując wrażenia czystej stylistycznie kompozycji – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - Delikatna forma uchwytów podkreśli ponadto nowoczesną linię mebli i wysmakowany styl aranżacji – dodaje projektantka.
Uchwyty krawędziowe można zamontować na krawędzi frontu od góry lub od boku, co dodatkowo uwydatni linie poziome lub pionowe i podkreśli linearność bryły mebla. Uchwyty będą jego dekoracją tylko pod warunkiem, że zostaną precyzyjnie dopasowane i zlicowane z frontem. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane, ponieważ od niego zależy ich jakość i trwałość.
Uchwyty mogą mieć różną budowę: półokrągłą lub prostokątną i ściętą pod kątem do wewnątrz, tworząc zagłębienie ułatwiające złapanie uchwytu. Pozwoli to dobrać najbardziej wygodną formę i odpowiednią do wizerunku mebli.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.