Ula Pedantula przeprowadza tarasowo-ogrodowe renowacje z Tikkurila
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Znana ekspertka od spraw domowych, Ula Pedantula, rozpoczęła cykl poradnikowy nt. zmian dekoracyjnych i renowacji w przydomowej przestrzeni, do których zdecydowała się wykorzystać produkty do drewna Tikkurila. W pierwszym filmiku zyskujemy garść praktycznych porad na temat organizacji własnego, przydomowego miniogródka. Poznajemy wszystkie etapy tworzenia warzywnika, w tym m. in. jak samodzielnie skutecznie zabezpieczyć i udekorować drewniane inspekty na rośliny z wykorzystaniem lakierobejcy Valtti Plus Complete. Kolejny odcinek z tego cyklu poświęcony będzie metamorfozie mebli ogrodowych i będzie go można obejrzeć na kanale Ula Pedantula już od 12 lipca.
Ula Pedantula w odcinku „Jak założyć ogród w skrzynce” demonstruje, jak oczyścić, a następnie skutecznie zabezpieczyć drewniany inspekt przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i mikroorganizmami, zachowując jego piękny wygląd przez wiele lat. Wykorzystuje w tym celu lakierobejcę Tikkurila Valtti Plus Complete w oryginalnym odcieniu niebieskiego, która – dzięki innowacyjnej technologii wykorzystującej trzy żywice – zapewnia pełną ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, jak wilgoć, słońce, zmienna temperatura oraz odporność na działanie grzybów pleśniowych. Tworzy przy tym niezwykle trwałą powłokę, która wzmacnia drewno, a przy tym nie traci koloru i połysku nawet w pełnym słońcu, zachowując gładką, niepopękaną strukturę nawet przez 12 lat. Jak pokazuje Ula, renowacja drewnianej skrzynki z użyciem lakierobejcy Tikkurila jest szybka i nie wymaga specjalnych umiejętności, gdyż produkt się łatwo rozprowadza, nie kapie i nie tworzy zacieków, a kolejną warstwę można nakładać już po 2 godzinach.
W kolejnych filmikach poświęconym przestrzeni wokół domu Ula będzie podpowiadać, w jaki sposób można zabezpieczyć i udekorować drewniane elementy np. meble ogrodowe czy domek dla dzieci. Jak w każdej odsłonie poradnika Uli, nie zabraknie praktycznej wiedzy i ciekawostek. Pierwszy filmik z serii można obejrzeć na: https://www.youtube.com/watch?v=tXZqTPmY2rk
Dodatkowe informacje nt. produktów do drewna Tikkurila dostępne są na stronie: https://tikkurila.pl/produkty/meble-ogrodowe

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.