Unisenza Plus – innowacyjne sterowanie systemem ogrzewania
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego są znane ze swojej efektywności energetycznej. Warto jednak wiedzieć, że skutecznym sposobem na pełne wykorzystanie ich potencjału jest optymalne sterowanie. Dobrym punktem wyjścia są sterowniki, które zapewniają podstawową kontrolę nad systemem ogrzewania i chłodzenia. Jednak żeby uzyskać maksymalną wydajność, wygodę i komfort cieplny w pomieszczeniach, najlepiej zdecydować się na inteligentny system sterowania. Marka Purmo już w ubiegłym roku wprowadziła na rynek inteligentne sterowniki Unisenza Plus do grzejników, a obecnie rozszerza tę gamę o system sterowania bezprzewodowego do ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.
Premiera nowego produktu Unisenza Plus to kolejny etap realizacji koncepcji „comfort delivered”, której głównym celem jest zapewnienie zrównoważonego komfortu cieplnego w pomieszczeniach naszym klientom. Dzięki wprowadzonej w ubiegłym roku gamie sterowników Unisenza w asortymencie Purmo dostępne są kompletne przewodowe rozwiązanie do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem podłogowym. Wprowadzanie inteligentnych sterowników Unisenza Plus jest jednak kolejnym krokiem, dzięki któremu Purmo oferuje klientom rozszerzony zakres możliwości i optymalną elastyczność dzięki sieci bezprzewodowej. W nowej ofercie zajdziemy bezprzewodową listwę automatyki do ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, bezprzewodowe termostaty pokojowe oraz przewodowe termostaty pokojowe o szerokim zakresie zastosowania. System Unisenza Plus można z powodzeniem wykorzystać zarówno w nowych budynkach, jak i projektach renowacyjnych.
Kompaktowe termostaty Unisenza Plus
W nowej ofercie Unisenza Plus znajdziemy bezprzewodowy termostat RF do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem podłogowym. Jest to doskonałe i uniwersalne rozwiązanie zarówno do nowych realizacji, jak i do projektów renowacyjnych, ponieważ nie wymaga żadnych kabli do podłączenia. Bezprzewodowy termostat Unisenza Plus posiada zintegrowaną baterię, którą można ładować przewodem USB-C i ultra-kompaktową konstrukcję o głębokości wynoszącej zaledwie 11 mm. Dodatkowo w nowej ofercie Unisenza Plus producent wprowadził na rynek przewodowe termostaty, o bardzo szerokim zakresie zastosowań, w dwóch wariantach - w wersji 230 V i 24 V. Termostat może sterować praktycznie każdym urządzeniem, którego pracę chcemy uzależnić od temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo ten sterownik umożliwia zintegrowanie przewodowego systemu Unisenza z bramką Unisenza Plus. Podobnie jak termostat Unisenza plus RF, cechują się ultra płaską konstrukcją. Jednak w przeciwieństwie do termostatu bezprzewodowego wymagają one standardowej puszki podtynkowej do okablowania. Wszystkie nowe termostaty systemu Unisenza Plus posiadają innowacyjne funkcje takie jak elastyczne zarządzanie temperaturą poprzez geolokalizację, zintegrowany czujnik wilgotności do sterowania chłodzeniem – strefa po strefie oraz zintegrowane zarządzanie czasem.
Uniwersalna i wszechstronna listwa automatyki
Nowa listwa automatyki systemu Unisenza Plus jest „sercem” układu sterowania instalacją ogrzewania i chłodzenia podłogowego. Może współpracować maksymalnie 8 bezprzewodowymi termostatami RF i 3 siłownikami na jedną strefę pokojową. Przypisanie termostatów do listwy można wykonać ręcznie lub za pomocą intuicyjnej aplikacji Unisenza Plus. Ponadto eksperci Purmo pomyśleli o wszechstronnych zastosowaniach – takich jak sterowanie źródłem ciepła i chłodu, funkcja ochrony pompy, monitorowanie zewnętrznego punktu rosy itp.
Innowacyjne sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym
Podobnie jak odbiornik 2-przekaźnikowy, elektroniczna głowica termostatyczna (ETH) i termostat 2-kanałowy, nowe elementy systemu Unisenza Plus można szybko i w prosty sposób podłączyć do bramki Unisenza Plus. Dzięki temu stają się częścią inteligentnej sieci systemu ogrzewania i chłodzenia, która jest w pełni dostosowana do budynków i pomieszczeń, a także do potrzeb i nawyków użytkowników. W łatwy sposób można zwiększyć efektywność energetyczną i uzyskać poprawę komfortu cieplnego w pomieszczeniach, optymalnego zarówno dla użytkownika, jak i oszczędności kosztów.
Podłączenie nowych rozwiązań do bramki Unisenza Plus tworzy zintegrowany system, którym można sterować za pomocą aplikacji mobilnej Unisenza Plus. Dzięki niej użytkownicy mogą w prosty sposób monitorować i kontrolować wszystkie podłączone do systemu urządzenia w dowolnym miejscu i czasie. Daje to szeroki zakres możliwości oraz pozwala na oszczędność energii. Na przykład dzięki aplikacji użytkownicy mogą zmniejszyć temperaturę w niegorzewanych pomieszczeniach i zapewnić komfort dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Pozwala to na proste dostosowanie systemu ogrzewania i chłodzenia do codziennych nawyków i trybu życia mieszkańców. Co więcej, aplikacja Unisenza Plus umożliwia dodanie wielu bramek, dzięki czemu użytkownicy w jednym miejscu mogą kontrolować różne systemy w swoim domu, a także na przykład w domku letniskowym lub drugiej rezydencji.
Na wszystkie produkty systemu Unisenza Plus producent oferuje rozszerzoną 5-letnią gwarancję.
Więcej informacji na temat produktu można znaleźć na stronie internetowej firmy Purmo – https://www.purmo.com/pl-pl/wnetrza/campaigns/unisenza-plus.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.