Uroczyste otwarcie Centrum Cosentino Katowice
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Hiszpańska firma Cosentino, producent materiałów wykończeniowych dedykowanych branży wnętrzarskiej i architektonicznej, może pochwalić się już kolejnym centrum dystrybucyjnym w Polsce. Uroczyste otwarcie nowej lokalizacji w Mysłowicach uświetnił wykład Roberta Koniecznego, właściciela pracowni KWK Promes i jednego z najbardziej utytułowanych architektów w naszym kraju.
Otwarcie nowego miejsca na architektonicznej mapie Śląska zgromadziło wiele znanych nazwisk z branży projektowej, działających na południu kraju. Na spotkaniu pojawiła się ponad setka zaprzyjaźnionych z Cosentino klientów: pracowni kamieniarskich, architektów, projektantów wnętrz, właścicieli salonów kuchni i łazienek oraz rzemieślników produkujących meble.
Przybyłych tego wieczoru gości powitała prowadząca Ewa Trzcionka i Łukasz Warzybok, Dyrektor Generalny Cosentino Katowice. Do symbolicznego aktu otwarcia nowego Centrum i przecięcia wstęgi zaproszono Pedro Parrę Uribe, Wiceprezesa Sprzedaży Cosentino na region Europy i Pierra Wernlundha, Dyrektora Regionalnego na region Skandynawii i Polski. Następnie Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino, opowiedziała zebranym o nowej kolekcji Silestone Ethereal, której twarzą jest modelka Cindy Crawford. Po uroczystym otwarciu goście wysłuchali prelekcji arch. Roberta Koniecznego, który przedstawił i opowiedział o kulisach powstawania spektakularnych projektów pracowni KWK Promes, m.in. Centrum Dialogu Przełomy, Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier, czy słynnej Arki Koniecznego.
Po części oficjalnej na scenę wyszła Agnieszka Malicka, właścicielka studia tańca Hola Flamenco i towarzyszący jej na gitarze Michał Czachowski. Duet oczarował gości zmysłową muzyką i popisowymi sekwencjami stepów, tworząc mieszankę pełną pasji i emocji. Dodatkową atrakcją był pokaz bodypaintingu, nawiązujący do wzorów spieków Dekton.
Tego wieczoru goście poczuli prawdziwy hiszpański klimat, pełen radości, gorących rytmów, fiesty i tańca. W przestrzeni o powierzchni 3100 m2, zbudowano specjalny wybieg, dzięki któremu architekci mogli obejrzeć zgromadzone w magazynie wielkoformatowe płyty, produkowane i dystrybuowane przez hiszpańskiego producenta. Otwarcie najnowszego centrum było rezultatem wielu miesięcy pracy i inwestycji rzędu 400.000 EUR. Klienci znajdą tu innowacyjne i trwałe materiały z portfolio powierzchni hybrydowych i konglomeratów Silestone, spieków ultrakompaktowych Dekton, a także trwale zaimpregnowanych naturalnych kamieni Sensa. To materiały, które pozwalają na ogromną swobodę w kreowaniu przestrzeni i gwarantują świetne parametry techniczne i długotrwałą odporność.
Więcej na www.cosentino.com

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.