USA na Majówkę? W tym roku długodystansowe loty cieszą się popularnością
Marzec to doskonały czas na planowanie długiego majowego weekendu, tym bardziej, że w tym roku majówka sprzyja urlopowiczom. Wystarczy wziąć 3 dni wolnego, by cieszyć 10-dniowymi wakacjami. Rezerwując bilet z takim wyprzedzeniem, można liczyć na przyjazne dla portfela oferty lotów. Kiwi.com sprawdziła najgorętsze, jak dotąd trendy*, wśród podróżujących z Polski. Analizy wskazują, że sobota 27 kwietnia jest najchętniej wybieranym dniem na początek urlopu, a Stany Zjednoczone znalazły się w top 5 najczęściej wybieranych kierunków podróży, z Nowym Jorkiem, jako miastem docelowej podróży.
Dokąd na Majówkę?
Do długiego majowego weekendu pozostały niecałe 2 miesiące - to na tyle długi czas, aby osoby planujące zagraniczny urlop mogły upolować lot w naprawdę dobrej i przyjaznej dla portfela cenie. Warto pamiętać, że im bliżej zbliżającego się weekendu, tym bardziej ceny lotów będą rosnąć. Wedle danych Kiwi, ruch jest coraz większy i zainteresowania Majówką poza granicami Polski nie brakuje. W pierwszej piątce znalazły się Stany Zjednoczone. Kiwi.com wskazuje, że co dziesiąty zarezerwowany lot to lot długodystansowy, w tym 43% do Ameryki Północnej i 33% do Azji.
Jak dotąd* wśród najczęściej wybieranych destynacji przez podróżujących z Polski znalazły się:
- Hiszpania
- Włochy
- UK
- Grecja
- Stany Zjednoczone
Najpopularniejsze trasy to:
- Warszaw - Ateny
- Warszawa - Rzym
- Warszawa - Londyn
- Kraków - Paryż
- Kraków - Londyn
- Warszawa - Nowy Jork
Kiwi.com wskazuje, że obecnie to sobota 27 kwietnia, jest najchętniej wybieranym dniem na początek urlopu. Dzień wcześniej, 26 kwietnia, króluje wśród podróżujących udających się w daleką, międzykontynentalną podróż, a 1 maja wybierają urlopowicze podróżujący w granicach Europy. Na miejscu spędzimy średnio 6 dni, a w przypadku lotów długodystansowych 11 dni.
Najlepszy czas na tanie loty na Majówkę?
Jedną z głównych zasad, którymi warto się kierować przy planowaniu podróży jest czas zakupu biletu. Im wcześniej, tym taniej. Wedle danych Kiwi.com, w przypadku lotów długodystansowych, rezerwacji najlepiej dokonać na około 2-4 miesiące przed planowaną podróżą, z kolei w przypadku lotów krótkodystansowych optymalny czas to 1–2 miesiące przed wylotem. Dlatego marzec to doskonały czas. Nawet jeśli nieoczekiwane okoliczności pokrzyżują nam plany, można liczyć na zwrot środków, za zakupione bilety. Zatem odległy termin nie powinien spędzać nam snu z powiek.
Kiedy możemy liczyć na zwrot środków?
Jeśli w przypadku konieczności zrezygnowania z podróży, z powodu choroby, kontuzji czy nawet śmierci osoby z rodziny linia lotnicza nie zapewni zwrotu kosztów za bilet, wówczas można liczyć na ubezpieczenie podróżne. Ponadto, w zależności od pakietu ubezpieczenia, jaki posiadamy, podróżujący może ubiegać się o zwrot z powodu opóźnienia lotu. Taką opcję oferuje chociażby AXA w pakiecie „Podróż plus”. Od stycznia na platformie Kiwi.com dokonując rezerwacji biletu lotniczego można dodać opcję ubezpieczenia podróżnego. Wszystko w ramach partnerstwa Kiwi.com i AXA CEE, które oferują kompleksowy pakiet dla podróżującego, który chroni go przed nieoczekiwanym.
“Nikt nie lubi martwić się o rzeczy, które mogą pójść nie tak, zwłaszcza podczas podróży za granicę. Nasza współpraca z wiodącym dostawcą ubezpieczeń podróżnych AXA oznacza, że podróżujący jest ubezpieczony na całym świecie i może korzystać w razie nieoczekiwanych okoliczności. W zależności od pakietu ubezpieczenie obejmuje nie tylko koszty leczenia i pomoc, ale także zagubiony bagaż, odpowiedzialność cywilną, opóźnienia lotów, a nawet odwołania.” - mówi Eliška Řezníček Dočkalová, Wiceprezes ds. obsługi klienta w Kiwi.com.
Skorzystanie z ubezpieczenia podróżnego jest bardzo proste. Po wyborze daty i miejsca docelowego podróży pojawi się sekcja dotycząca opcjonalnego ubezpieczenia podróżnego. Należy wybrać jedną z dostępnych opcji: Travel Plus, Travel Basic lub Brak ubezpieczenia. Decydując się na podróż z ubezpieczeniem i chcąc poznać więcej szczegółów na temat pakietu, należy kliknąć „Porównanie i warunki”. Pojawi się okno, w którym można porównać dwa pakiety ubezpieczenia podróżnego AXA oferowane przez Kiwi.com (Travel Plus i Travel Basic).
*Rezerwacje dokonane przez podróżujących z Polski do 26.02.2024 r.
O Kiwi.com
Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1200 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.