Komunikaty PR

Usta...Jak o nie dbać?

2020-10-02  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.13 MB )

Intensywne promienie słoneczne latem oraz chłód, wiatr i deszcz w okresie jesienno–zimowym powodują, że nasze usta stają się spierzchnięte, wysuszone i matowe. Często towarzyszą temu pękające kąciki ust. Na ból, dyskomfort i - co ważne - na wygląd wpływ może mieć także suche powietrze w pomieszczeniach, w których przebywamy. Jak więc dbać o usta, by przez cały rok były odpowiednio nawilżone i piękne.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że usta to jedno z wrażliwszych miejsc ludzkiego ciała i na dodatek najbardziej narażone na czynniki zewnętrzne.
- Cienka skóra sprawia, że zarówno zimą jak i latem jesteśmy narażeni na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie – mówi Agnieszka Ambroziak, kosmetolog z centrum odnowy biologicznej Wy-SPA w Białymstoku.
Witamina A – nawilżenie idealne
Nie należy czekać do nieprzyjemnego pieczenia i momentu, gdy usta staną się spierzchnięte. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Przed wyjściem z domu o każdej porze roku trzeba pamiętać o tym, żeby odpowiednio „ubrać” usta. Doskonale sprawdzi się wazelina lub krem ochronny. Może być również pomadka ochronna.
- A gdy usta zaczynają piec i są spierzchnięte, można zastosować naturalną maseczkę z miodu lub maść z witaminą A, która świetnie nawilży i zregeneruje przeschnięcia – dodaje specjalistka z Wy-SPY.

Pilingi na pochmurne dni
Domowy piling do ust to niezwykle łatwy i bardzo tani sposób na gładkie i kuszące usta. Stosowany raz w tygodniu skutecznie usunie zrogowaciały naskórek, poprawi krążenie i nawilży. Do wykonania wystarczy cukier i miód. Taką mieszankę trzeba bardzo delikatnie wsmarować w usta.
- Trzeba pamiętać o tym, by po pilingu nie wystawiać ust na intensywne słońce. Usta po nim mogą być sine lub zabrzęknięte. Po pilingu zalecam dość intensywne nawilżenie – mówi Agnieszka Ambroziak i dodaje, że jeżeli domowe sposoby nie pomagają, wówczas należy skonsultować się ze specjalistą – kosmetologiem.
Nawilżająca moc kwasu hialuronowego
Nawilżenie kwasem hialuronowym to zabieg, którego już nie można wykonać we własnej łazience. Najlepiej wybrać sprawdzoną lub poleconą klinikę lub salon odnowy biologicznej.
- Kwas jest wypełniaczem, ale też powoduje, że usta stają się maksymalnie nawilżone. Wystarczy naprawdę niewielka dawka, by uzyskać efekt wyrównania i nawilżenia – mówi Agnieszka Ambroziak.

Zabieg nawilżenia ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w czerwień ust preparatu z usieciowanym kwasem hialuronowym. Zabieg wykonuje się za pomocą igły. Wstrzyknięcia dokonuje się przy każdym kąciku ust, potem trzeba wykonać masaż skóry – wszystko po to, by preparat równomiernie ułożył się pod skórą. Zabieg nawilżenia ust kwasem hialuronowym wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.
Jak często można poddać się takiemu zabiegowi? Nie częściej niż raz na siedem miesięcy. Dobrze jest zrobić to wczesną jesienią, kiedy nie jesteśmy narażeni na intensywne słońce, ani na niskie temperatury.
Usta to nasza wizytówka. Warto o nie zadbać, by były odpowiednio nawilżone i … kusiły płeć przeciwną :)

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji Biuro prasowe
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które
Zdrowie Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
2024-12-27 | 10:00

Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy

Zima to nie tylko czas śnieżnych przygód i zimowych sportów, ale niestety także okres zwiększonego ryzyka kontuzji. Śliskie nawierzchnie, nieodpowiednie przygotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie

Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.

Podróże

Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok

W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.