Komunikaty PR

Użytkowanie, aranżacja, montaż – 3 spojrzenia na toaletę myjącą

2023-02-23  |  14:11

Na przestrzeni ostatnich lat toalety myjące stały się symbolem nowoczesności w aranżacji łazienek. Argumentów przemawiających za nimi jest wiele – od higieny, przez komfort użytkowania, po większe możliwości projektowania przestrzeni sanitarnej. Przyglądamy się ich funkcjonalności – z perspektywy użytkownika, architekta wnętrz oraz instalatora.

Komfortowa obsługa

Urządzając łazienkę coraz większą uwagę zwracamy na higienę i bezpieczeństwo użytkowania. Poszukujemy bezdotykowej armatury czy elementów wyposażenia z antybakteryjną powłoką. Nie bez znaczenia są także kwestie związane z naturą – a nie ma bardziej naturalnego sprzymierzeńca czystości niż woda. Rozwiązaniami sanitarnymi, które pomagają nam dbać o higienę, są toalety myjące. Dzięki nim możemy czuć się świeżo nie tylko po wieczornej kąpieli, ale także w ciągu dnia. Lekarze podkreślają, że korzystanie z toalety myjącej może mieć także duże znaczenie w łagodzeniu podrażnień i dolegliwości, a czysta woda jest skuteczniejsza i delikatniejsza dla skóry niż tradycyjne środki. Co więcej - dzięki przemyślanej technologii nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo nawet w sytuacji, gdy z toalety korzysta kilka osób. Dysza poddawana jest bowiem automatycznemu myciu, zarówno przed, jak i po każdym wysunięciu.

Nowoczesne modele toalet z funkcją myjącą gwarantują także komfort użytkowania – w przeciwieństwie do pierwszych wariantów, które wymagały sporej wiedzy w zakresie aktywacji poszczególnych funkcji. - Współczesne toalety myjące zostały zaprojektowane w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Są proste, intuicyjne i łatwe w obsłudze. Na przykład w toalecie TECEone możemy regulować temperaturę i ciśnienie strumienia wody tylko za pomocą dwóch subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. To upraszcza obsługę i zwiększa komfort użytkowania. Dlatego rozwiązanie to doceniają również seniorzy czy osoby z ograniczoną sprawnością ruchową – mówi Dominik Kasprzyk, ekspert marki TECE.

Warto pamiętać, że prawidłowo urządzona łazienka wpływa także na kształtowanie nawyków i samodzielność w korzystaniu z toalety przez najmłodszych. Wyposażenie jej w miskę myjącą wpłynie z pewnością na efektywność nauki zasad higieny. Zmiana nawyków to także korzyści dla środowiska. Niższe zużycie wody w porównaniu do bidetu czy prysznica – to tylko jedna z nich. Równie ważny jest fakt, że współczesne modele nie wymagają przyłącza instalacji elektrycznej.

Więcej przestrzeni

Wśród argumentów przemawiających na korzyść toalet myjących nie może zabraknąć odniesienia do ich funkcjonalności w projektowaniu i aranżacji łazienki. Wygląd ma znaczenie – to między innymi na podstawie tego kryterium wybieramy meble, oświetlenie, armaturę czy płytki ceramiczne. Dotyczy to większości rozwiązań wyposażenia wnętrz – także toalet myjących.

- Coraz więcej toalet myjących wpisuje się w minimalistyczny charakter łazienek. Mają kompaktową formę, ukryte przyłącza, a jedynym elementem odróżniającym je od tradycyjnej ceramiki są detale. Dzięki niewielkim gabarytom znajdują zastosowanie w małych łazienkach, a łącząc funkcję miski WC i bidetu, pozwalają zrezygnować z dwóch rozwiązań na rzecz jednego. Takie podejście zwiększa swobodę projektowania przestrzeni sanitarnej, pozwala wygospodarować więcej miejsca, bez ograniczania jej funkcjonalności – wyjaśnia ekspert TECE.

Miska myjąca to także atrakcyjna alternatywa dla bidetki – specjalnej słuchawki natryskowej montowanej bezpośrednio przy ceramice toaletowej. Tu wszystko jest ukryte, nie ma dodatkowych widocznych elementów, a aranżacja zyskuje minimalistyczny wygląd.

Montaż na prostych zasadach

Wybierając toaletę myjącą warto zwrócić uwagę także na elementy, które ograniczają do minimum wszelkie czynności związane z jej instalacją. Nowoczesne modele działają w oparciu o baterię termostatyczną i kartusz do regulacji wody – nie wymagają zatem zasilania elektrycznego. Takie podejście nie generuje dodatkowego nakładu pracy. Do instalacji, oprócz poprowadzenia podłączenia do wody ciepłej i zimnej, niezbędny jest wyłącznie zestaw montażowy – dobrany do rodzaju zabudowy i spłuczki podtynkowej. Ceramikę z ukrytą technologią mocowania można bez większego wysiłku nasunąć na gwintowane pręty w ścianie.

Toalety myjące oferują większe możliwości w aranżacji przestrzeni, nową funkcjonalność oraz zmianę w podejściu do kwestii czystości. Wyposażając w nie nasze łazienki możemy cieszyć się nowym standardem w zakresie higieny, komfortu i bezpieczeństwa użytkowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom 5 powodów dlaczego warto stosować nowe grzejniki pionowe Purmo Biuro prasowe
2024-08-07 | 11:00

5 powodów dlaczego warto stosować nowe grzejniki pionowe Purmo

Grzejniki pionowe charakteryzują się niezwykłą wszechstronnością. Przede wszystkim można je idealnie dopasować do szerokiej gamy pomieszczeń, zwłaszcza tych, w których przestrzeń
Dom Zaprojektuj wnętrze z telewizorem Samsung The Frame i lodówką Bespoke
2024-08-06 | 15:30

Zaprojektuj wnętrze z telewizorem Samsung The Frame i lodówką Bespoke

Wystartował nowy konkurs marki Samsung, skierowany do studentów, architektów, projektantów „Wystrój wnętrze z telewizorem The Frame i lodówką
Dom Metal pod kompleksową ochroną
2024-08-06 | 14:00

Metal pod kompleksową ochroną

Wykonane z metalu meble czy też inne elementy wyposażenia i dekoracji ogrodu to nadal popularny wybór. Wdzięcznie uzupełniają przydomowy krajobraz, wpisując się we

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Joanna Przetakiewicz: Klienci nie odchodzą od fast fashion i co roku rynek wielkich sieciówek bardzo rośnie. Niestety cierpi na tym nasza planeta

Najpierw pandemia, duża popularność zakupów w sieci i inwestowanie w drogie markowe ubrania oraz dodatki, by zdążyć spełnić swoje marzenia, a teraz powrót do galerii handlowych i korzystanie z taniej oferty sieciówek. Projektantka przyznaje, że w ostatnich latach w branży modowej sporo się dzieje. Niezmienne pozostaje jednak to, że produkcja ubrań w dużej mierze przyczynia się do degradacji środowiska. Joanna Przetakiewicz zachęca więc do tego, by zamiast kupować ubrania na jeden sezon, wybierać second handy, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, często za niewielkie pieniądze.

Konsument

Polki dość późno zaczynają myśleć o swojej niezależności finansowej na emeryturze. Nie mają konkretnie zdefiniowanych celów związanych z oszczędzaniem

Podejście Polaków do pieniędzy uwarunkowane jest zarówno realnymi dochodami i bieżącymi potrzebami, jak i psychologicznymi barierami, nieraz bardzo silnymi, których przełamanie wymaga opracowania precyzyjnego planu finansowego i jego konsekwentnej realizacji. Tymczasem większość osób odkłada oszczędzanie, a już zwłaszcza inwestowanie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem tylko ten drugi sposób daje szanse na wypracowanie kapitału, który pozwoli na zaspokojenie swoich potrzeb na emeryturze. W większym stopniu dotyczy to kobiet, które pracują krócej, mniej zarabiają, a więc odprowadzają niższe nominalnie składki, a żyją o kilka lat dłużej niż mężczyźni.

Nauka

Wysoka jakość snu w weekend pozytywnie wpływa na pracowników przez kolejny tydzień. Odsypianie „na zapas” utrudnia jednak powrót do obowiązków

Ludziom, którzy wysypiają się w weekend, łatwiej przestawić się na poniedziałkowy tryb pracy – wynika z badań niemieckich naukowców. Co więcej, są oni mniej zmęczeni podczas całego tygodnia roboczego. Inaczej jest z tymi, którzy w weekend odsypiają zaległości z poprzedniego tygodnia i śpią dużo dłużej – dla nich powrót do pracy jest trudniejszy, a kolejne dni bardziej wyczerpujące. Badanie niemieckich naukowców pomaga zrozumieć, jakie znaczenie dla naszej energii w trakcie tygodnia pracy ma płynne włączenie się z odpoczynku w rytm pracy oraz jak ważny jest w tym względzie jakościowy sen.