Komunikaty PR

Vintage, loft i art deco: mieszanka idealna

2021-07-07  |  12:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Osiedle Mickiewicza położone na warszawskim Żoliborzu to miejsce otoczone klimatycznymi restauracjami, sklepikami i zielenią. Właśnie tu powstał apartament, wymykający się utartym schematom.  Pierwsze skrzypce gra w nim eklektyczna mieszanka trzech stylów: vintage, art deco i loftowego. Projekt tej niezwykłej przestrzeni stworzyła architekt Ewa Dziurska z pracowni Decoroom.

Art deco, loft, vintage… Połączenie tych trzech odległych estetyk może wydawać się niemożliwe. Jednak architekt Ewa Dziurska z pracowni Decoroom postanowiła przełamać utarte schematy i stworzyć projekt, w którym znajdzie się miejsce dla każdego z trzech nurtów. Efekt? Apartament, który zachwyca zbalansowanym eklektyzmem i pięknem detali.

Kuchnia w kolorze nieba

Kuchnia jest niewielka i otwarta na salon. Została zaprojektowana przez Katarzynę Domańską, architekt wnętrz Decoroom. Architektka stworzyła wnętrze utrzymane w odcieniach niebieskiego i błękitu. Na ścianie po prawej znajduje się sięgająca sufitu zabudowa, a po lewej – blat roboczy wraz z wiszącymi szafkami. Wzrok przykuwają ozdobne lampy w stylu art deco. Funkcję dekoracyjną pełnią również złote uchwyty szafek oraz bateria w tym samym kolorze.

Muzyczna strefa dzienna

Do pokoju dziennego wybrano spokojne, jasne barwy. Jedyny mocy akcent stanowi sofa w intensywnym niebieskim kolorze. We wnętrzu umieszczono regał wykonany na zamówienie oraz stół jadalniany wraz z krzesłami z plecionką wiedeńską. W apartamencie znalazł się także gabinet, w którym stanęło pianino właścicielki oraz biblioteczka i wygodny, burgundowy fotel. W pomieszczeniu została zastosowana specjalna izolacja akustyczna, dzięki czemu gra na instrumencie nie przeszkadza sąsiadom.

Sypialnia – kraina łagodności

Pośrodku sypialni znalazło się łóżko z eleganckim, tapicerowanym zagłówkiem. Naprzeciwko niego umieszczono lustro w złotej ramie, które optycznie powiększa przestrzeń. Garderobiana szafa została wykonana na wymiar. W przestrzeni dominuje jasna, stonowana kolorystyka, z akcentami w kolorze ciemnej czerwieni i brudnego różu. Całość jest elegancka, harmonijna i kobieca.

Łazienka w klimacie retro

Łazienkę wykończono płytkami w kolorze butelkowej zieleni. Podłogę i ściany zdobią płyty z modnym motywem lastryko. Wizytówką pracowni są elementy wykonywane na zamówienie. Na potrzeby tej realizacji powstała kabina prysznicowa ozdobiona złotymi okuciami. Wnętrze zostało maksymalnie wykorzystane – z płytek utworzono specjalną wnękę, w której umieszczono szklane półki na kosmetyki, a nad toaletą znalazła się pojemna szafka z ozdobnym uchwytem. Tak jak w pozostałych częściach mieszkania, tu również pojawiają się detale w kolorze złota: rama lustra, deszczownica w prysznicu czy bateria przy umywalce.

O projekcie:

  • Powierzchnia: 70 m2
  • Lokalizacja: ul. Rudzka, Żoliborz
  • Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Ewa Dziurska / Decoroom
  • Projekt zabudowy kuchennej i meblowej: Architekt wnętrz Katarzyna Domańska / Decoroom Kitchen
  • Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Więcej na: https://www.decoroom.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/

Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.