Komunikaty PR

W dniu premiery albumu „BRUT” Brodka spotka się z fanami online

2021-05-24  |  12:06
Biuro prasowe

Po pięciu latach od wydania ostatniego krążka, „Clashes”, Brodka powraca z nowym, wyczekiwanym albumem studyjnym. Piąta płyta zatytułowana „BRUT”, promowana singlami „Game Change” i „Hey Man”, trafi do sprzedaży i na serwisy streamingowe już 28 maja. Z tej okazji artystka weźmie udział w wirtualnym spotkaniu z cyklu Premiera online, podczas którego odpowie na pytania fanów i zdradzi kulisy nagrywania nowego materiału.

Brodka – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, artystka wszechstronna. Każde premierowe wydawnictwo doprowadza do perfekcji, przywiązując wagę do najmniejszych detali. Jej nowy album to nie tylko dawka nietuzinkowych brzmień, lecz prawdziwe, wielowymiarowe wydarzenie, łączące warstwę muzyczną, tekstową i wizualną, która od lat jest znakiem rozpoznawczym w twórczości Brodki.

Na płytę „BRUT” fani bezkompromisowej artystki musieli czekać aż pięć lat. 28 maja, w dniu premiery albumu, będą mieli szansę zapytać Brodkę o jej inspiracje i doświadczenia związane z pracą nad materiałem. Interaktywne spotkanie w ramach cyklu Premiera online rozpocznie się o godz. 20:00 i będzie transmitowane na stronie Facebook.com/empikcom. Rozmowę, tłumaczoną także na język migowy, poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Internauci będą mieli możliwość zadawania pytań w komentarzach pod streamingiem.

Kolejna metamorfoza Brodki

W londyńskim Flesh & Bone Studios, pod okiem producenta Oliego Baystona powstał eksperymentalny materiał, napędzany klasyczną sekcją rytmiczną, w którym pobrzmiewają echa punk rocka, trip hopu czy grunge’u. Płyta „BRUT” przepełniona jest powidokami z przeszłości i tęsknotą do lat 90., w odważnym i nowoczesnym wydaniu. Artystka sięgnęła także po ludowe okaryny, piszczałki i dudy, które tym razem sampluje, tworząc z nich nowe instrumenty o niekończącej się skali.

W warstwie tekstowej Brodka otwiera dyskusję między innymi na temat roli płci. Śmiało mierzy się ze stereotypami narzuconymi przez społeczeństwo, wyraża potrzebę wyjścia z utartych konwenansów i tworzy figurę łączącą elementy kobiecości i męskości. Na okładce albumu artystka umieściła swoją archiwalną fotografię, związaną z treścią płyty i dopełniającą całą opowieść.

– Widzicie mnie w wieku lat 5, kiedy fakt bycia kobietą nie miał jeszcze żadnego znaczenia. Był to czas niewinności i beztroski, ale także nieświadomości przyszłych oczekiwań, które społeczeństwo nakłada na kobiety. Wąż, który mnie oplata symbolizuje pokusy, grzechy, czy tak jak na tym zdjęciu, wszystko to, co może czekać na tę dziewczynkę w przyszłości. I właśnie to zderzenie wydało mi się szczególnie ciekawe– komentuje Brodka.

Na wirtualne spotkanie z artystką 28 maja o godz. 20:00 zaprasza Empik wraz z PIAS Records, Kayax i Mystic Production. Patronem cyklu Premiera online jest mBank.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę... Biuro prasowe
2024-12-17 | 17:17

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę... Posłuchaj ich wersji „Rock 'N' Roll Star”! „Rock 'N' Roll Star” to trzeci singiel duetu BNDK, będący
Muzyka Święta cały rok - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
2024-12-09 | 11:00

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą

Na płycie pojawił się niesamowity gość - Czadoman! Artysta jest niezwykle popularny w świecie muzyki rozrywkowej, zwycięzca 13-tej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Razem z Ciocią
Muzyka Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
2024-12-06 | 13:00

Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut

„Poezja zjePana” to tytuł pierwszej płyty Wolnych Bałut, która ukazała się dziś nakładem wydawnictwa . To prawdziwy akustyczny folk-urban-punk, niestroniąca od ładnych

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.