Komunikaty PR

W Fuzji bije wakacyjne serce miasta!

2024-07-10  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do pobrania docx ( 0.83 MB )

Każdy wakacyjny tydzień w Fuzji to kolejna dawka pozytywnej energii i świetnej zabawy. Nie inaczej będzie i tym razem. W najbliższy piątek Fuzja zaprasza na seans filmowy w ramach tme Polówka. Sobota to wyjątkowe spotkanie autorskie z pisarzem Jakubem Małeckim, autorem m. in. bestsellerowego „Korowodu”, a także warsztaty z kreatywnego pisania z Fundacją Loesje. Następnie bawimy się wspólnie ponad podziałami języka na „Multicultural Summer” z Łódzkim Centrum Wielokulturowym” oraz w Ogrodach Anny na kolejnym koncercie z cyklu „Klasyka w szortach” Akademii Muzycznej. Niedzielę rozpoczniemy poranną jogą, a w samo południe zapraszamy na trzecią odsłonę autorskiej imprezy w klimacie muzyki elektronicznej „Techno 0%”. Weekend w Fuzji zakończą sportowe emocje na finale Euro 2024 w strefie kibica w klimatycznej zabytkowej Kotłowni. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

 

12 lipca, piątek

„Ostatnia Rodzina” – film opowiadający losy Tomasza Beksińskiego i jego rodziny to pozycja, której nie można pominąć podczas tegorocznej edycji Festiwalu Kina Letniego tme Polówka. Film ze wspaniałą rolą Dawida Ogrodnika wyświetlony zostanie na wielkim ekranie na terenie kompleksu w piątek o godzinie 21:00 w ramach sekcji ICH-STORIE.

 

13 lipca, sobota

Sobota w Fuzji rozpocznie się mocnym akcentem – spotkaniem z pisarzem Jakubem Małeckim, autorem m. in. „Dygotu”, „Rdzy”, „Święta ognia” oraz najnowszej powieści pt. „Korowód”. Jakub Małecki jest laureatem Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, był również nominowany m.in. do Nagrody Literackiej Nike. Autor spotka się z czytelnikami 13 lipca w godzinach 12:00 – 14:00 w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera. Będzie to świetna okazja by porozmawiać z pisarzem oraz uzyskać jego autograf. Pozostajemy w literackim klimacie i zaraz po spotkaniu z Jakubem Małeckim zapraszamy na warsztaty z kreatywnego pisania. Wydarzenie odbędzie się w budynku CitySpace na terenie Fuzji w godzinach 14:00 – 16:00 a poprowadzi je Fundacja Loesje. Na warsztaty obowiązują zapisy, do których link znajduje się w wydarzeniu na Facebooku Fuzji.

W Fuzji bawimy się ponad podziałami języka! Od godziny 16:00 w Elektrowni Karola Scheiblera odbędą się dwa warsztaty językowe. Zajęcia "Język nie-obcy" to interaktywne zabawy z językiem hiszpańskim i angielskim, które poprowadzi szkoła językowa Tkalnia Języków. Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich. Z kolei warsztaty "Wielokulturowy, czyli..." dedykowane są obcokrajowcom, którzy chcieliby poćwiczyć język polski w przyjaznej i inspirującej atmosferze bez względu na poziom zaawansowania. W programie gry i zabawy językowe. Ale to nie wszystko! O godzinie 17:00 Łódzkie Centrum Wielokulturowe zaprasza na spotkania integracyjne, międzynarodowy bookcrossing, wystawę zdjęć oraz poczęstunek. Wydarzenie Łódzkiego Centrum Wielokulturowego realizowane jest przez Centrum Służby Rodzinie oraz Fundację Koper Pomaga.

Sobotnie popołudnie z muzyką to stały punkt letniego programu „Fuzji z Latem”, czyli „Klasyka w szortach” –spotkania w ramach nowego wakacyjnego cyklu koncertowego realizowanego przez Akademię Muzyczną. Kto wystąpi tym razem? W plenerze Ogrodów Anny o godzinie 18:30 dla gości zagrają akordeoniści z Yamako Trio, czyli Paweł Majchrowski, Marcin Konopka i Szymon Jankowski.

 

14 lipca, niedziela

Niedzielny poranek w Fuzji to wspólna praktyka jogi z Lido Movement Studio. Spotykamy się w Ogrodach Anny o godzinie 10:00. W godzinach 12:00 – 15:00 zapraszamy na wakacyjny cykl spotkań z muzyką elektroniczną realizowany we współpracy z festiwalem Ravekjavik – Techno 0%. Tym razem w Ogrodach Anny dla publiczności zagra Veronicami, pochodząca z Azerbejdżanu DJ-ka, promotorka i zarazem prowadząca radiowa. Wieczorem Fuzję ogarną sportowe emocje – w strefie kibica w pofabrycznej Kotłowni wspólnie oglądać będziemy finał Euro 2024. Widzimy się o 21:00!

 

16 – 17 lipca, wtorek, środa

Tym razem podczas „wtorku z ciałem” (16 lipca) zapraszamy do Fuzji na fitness z trenerką Agnieszką Gutović, który odbędzie się w godzinach 18:00 – 20:00. Natomiast kolejna edycja cyklu „środy z głową” (17 lipca) to wspólna medytacja z Lido Movement Studio, na którą zapraszamy także w godzinach 18:00 – 20:00.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Sobota w Fuzji pełna wrażeń. Teatr w Ogrodach Anny i warsztaty z Tartarugą Biuro prasowe
2024-07-24 | 11:45

Sobota w Fuzji pełna wrażeń. Teatr w Ogrodach Anny i warsztaty z Tartarugą

Każda wakacyjna sobota w Fuzji to inne tematyczne atrakcje, dzięki którym zawsze - niezależnie od wieku i hobby - jesteśmy w stanie znaleźć coś interesującego dla siebie. Była
Hobby Fotoplastikon w Centrum Praskim Koneser. Zobaczysz w nim Warszawę z dawnych lat
2024-07-19 | 13:45

Fotoplastikon w Centrum Praskim Koneser. Zobaczysz w nim Warszawę z dawnych lat

Centrum Praskie Koneser wraz ze spółką Pałac Saski, odpowiedzialną za odbudowę zachodniej pierzei Placu Piłsudskiego przygotowało nie lada atrakcję dla wielbicieli
Hobby Caravaning, czyli urządzamy wygodny kamper
2024-07-17 | 12:00

Caravaning, czyli urządzamy wygodny kamper

Domy na kółkach cieszą się popularnością za sprawą wolności podróżowania, którą oferują. Obojętnie, czy kupujemy nowy, czy odnawiamy używany pojazd kempingowy,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.