W Fuzji przygotujesz się na Święta i na stok
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Za oknami zaczęło robić się chłodno i wszyscy miłośnicy Świąt zaczęli już odliczanie do pierwszej gwiazdki, natomiast amatorzy sportów zimowych wypatrują białego puchu. Dla jednych i drugich Fuzja przygotowała specjalne warsztaty, które odbędą się 23 listopada. O 10:00 rozpoczną się zajęcia z szydełkowania, natomiast o 12:00 będzie można wziąć udział w treningu przygotowującym na zimowe szaleństwo.
Do Świąt pozostało niecałe 5 tygodni, to idealny czas na stworzenie dekoracji na choinkę. Okazja do tego nadarzy się podczas warsztatów z szydełkowania, które 23 listopada w godzinach 10:00-12:00 w City Space w Fuzji poprowadzi rękodzielnik, Mariola Szymańska. Artystka na co dzień dzieli się swoją sztuką działając jako ArtMaris inspirując do przełożenia swoich artystycznych talentów na szydełkowe dzieła. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się z uczestnikami zajęć, podczas których będzie można zapoznać się z narzędziami do szydełkowania oraz opanować podstawowe techniki i sploty. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, które wykonają jedną z trzech ozdób świątecznych (bombka, dzwoneczek, szyszka). To, jaka dekoracja zostanie finalnie wykonana zależy od szybkości z jaką uczestnicy będą chłonęli wiedzę. Aby warsztaty przebiegły komfortowo, jednocześnie uczestniczyć w nich może maksymalnie 15 osób. Uczestnictwo w wydarzeniu to idealny sposób na relaks, ćwiczenie zręczności, zdolności manualnych i cierpliwości oraz pobudzenie własnej kreatywności.
Po porcji artystycznych doznań Fuzja zaprasza na sportowe warsztaty przygotowujące do zimowych emocji. Miłośnicy sportów zimowych w godzinach 12:00 – 13:30 pod okiem Agnieszki Gutowić będą mogli szkolić swoje umiejętności narciarskie i snowboardowe. Taki trening, nie dość, że pozwoli cieszyć się jazdą podczas zimowego wyjazdu to zapewne przełoży się na większą pewność siebie podczas górskich zjazdów i ograniczy ilość kontuzji. Agnieszka Gutović to certyfikowana trenerka personalna, instruktorka siłowni oraz instruktorka fitness. Z branżą fitness jest związana od ponad 11 lat. Prowadzi liczne zajęcia, m.in. Trampoliny, ABT, TBC, Brazylijskie Pośladki, Tabata, Trening Obwodowy, Sztangi i wiele innych. Uczestnictwo w treningu to gwarancja lepszej kondycji i poprawy sprawności przed szusowaniem. Jako, że zajęcia mają nas przygotować do zimowej aury, to jeśli tylko pogoda nam dopisze i dzień będzie słoneczny trening odbędzie się na zewnątrz w Ogrodach Anny. Gdyby warunki meteorologiczne w dniu wydarzenia nie pozwoliły nam na to, warsztaty zostaną przeniesione do przestrzeni Kotłowni.
Przedświąteczny artyzm czy sport, a może jedno i drugie? Niezależnie od wyboru zapraszamy 23 listopada na warsztaty do Fuzji. Wejście na teren kompleksu znajduje się od strony ulicy Milionowej 6a lub od strony ulicy Tymienieckiego, także poprzez przejście łączące Fuzję z Fabryką Sztuki.
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Za część mieszkaniową inwestycji odpowiedzialny jest Archicom, należący do Grupy Echo Investment.
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.