W Galerii Jurajskiej pokażą nowinki ze świata motoryzacji

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Chcąc zobaczyć z bliska najnowsze modele aut, fani motoryzacji nie muszą już jechać na motoshow lub odwiedzać wielu salonów samochodowych. 27 i 28 stycznia w Galerii Jurajskiej w Częstochowie odbędą się Targi Motoryzacyjne.
Największa tego typu impreza w regionie zgromadzi kilkanaście modeli pojazdów, które dopiero co zeszły z linii produkcyjnej. Odwiedzając wydarzenie, będzie można przyjrzeć się z bliska designowi aut, nowinkom ze świata elektroniki, którymi są naszpikowane, udogodnieniom, a także „przymierzyć się” za kółkiem samochodu.
– W świecie motoryzacji każda kolejna generacja aut to obecnie ogromny skok technologiczny. Organizowane w Jurajskiej targi są niepowtarzalną okazją do tego, aby zobaczyć, jak producenci zmieniają auta, zarówno pod względem sylwetki, wygody, czy zastosowanych technologii – mówi Anna Borecka, wicedyrektor Galerii Jurajskiej.
– To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji, których pasjonują nowinki z tego świata. Coś dla siebie znajdą tutaj również osoby, które planują zakup czterech kółek. Na miejscu będzie można bowiem bliżej przyjrzeć się różnym markom i porównać je, na przykład pod kątem oszczędności czy funkcjonalności – dodaje.
Wśród pojazdów, które będą wystawiane, nie zabraknie najnowszych modeli takich marek jak: Ford, Toyota, Kia, Fiat, Jeep czy SsangYong. Nie zabraknie też propozycji dla wielbicieli jednośladów. W gronie wystawców znajdzie się też także salon pojazdów elektrycznych Velex, oferujący m.in. hulajnogi i skutery.
– Dzięki organizowanym targom, pod jednym dachem będzie można zobaczyć nie tylko najpopularniejsze dziś marki samochodów, chętnie wybierane przez Polaków, ale przede wszystkim najnowsze ich modele, które zachwycają swoją linią – mówi Teresa Szajer, organizatorka Targów Motoryzacyjnych.
– Ponadto każdy odwiedzający będzie mógł dowiedzieć się, na co dziś zwrócić uwagę przy wyborze auta i w jakie ciekawe rozwiązania w nim warto zainwestować, aby poprawić swój komfort jazdy, bezpieczeństwo na drodze czy zapewnić sobie większe oszczędności – dodaje.
Ale nie tylko nowości motoryzacyjne będą atrakcją imprezy. Organizatorzy przygotowali także coś dla wielbicieli kultowych oldtimerów. Wśród lśniących i pachnących nowością aut będzie można także zobaczyć odrestaurowanego Forda Mustanga z 1967 roku!
Imprezę dopełnią też pokazy pierwszej pomocy, którą powinien znać każdy kierowca. Pojawi się też okazja do spotkania z policjantami oraz instruktorami jazdy. Na miejscu będzie można również zapoznać się z ofertą szkół jazdy z regionu – wyliczają organizatorzy.
Targi odbywają się w godzinach od 10.00 do 22.00.
Organizatorem wydarzenia jest wydawca Życia Częstochowy i Powiatu.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.