W kwietniu Fundacja Avalon obchodzi Światowy Dzień Świadomości Autyzmu!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
W tym roku Fundacja Avalon, w szczególny sposób, uczci Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wraz z firmą KABAK podjęła się kolejnej współpracy przy projektowaniu nowego wzoru skarpetek SPEKTRUM DOBRA, które zostały stworzone dla małych i dużych. Skarpetki to bezpośrednie wsparcie Projektu Avalon Kids, Fundacji Avalon oraz oryginalna forma edukacji w zakresie społecznej świadomości na temat spektrum autyzmu poprzez zwiększanie empatii i wrażliwości społecznej. Fundacja Avalon i KABAK serdecznie zapraszają do zapoznania się z tą ważną inicjatywą!
Kolorowe skarpetki w szlachetnym celu!
Fundacja Avalon czynnie działa na rzecz wyrównywania szans pomiędzy dziećmi z niepełnosprawnościami a pełnosprawnymi, poprzez prowadzenie terapii w Centrum Aktywnej Rehabilitacji pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, w nowoczesnej przestrzeni zajęciowo-rehabilitacyjnej. Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada w dniu 2 kwietnia, powstały wyjątkowe skarpetki, które są wynikiem wspólnych działań z firmą KABAK, na rzecz realizacji projektów oraz zajęć dla dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu. Wspólna akcja ma zwrócić uwagę na osoby, które posiadają odmienne postrzeganie świata, problemy z komunikacją, nawiązywaniem kontaktów społecznych czy też wyrażaniem emocji. Projekt graficzny skarpetek jest wyjątkowy, ponieważ został zainspirowany rysunkami stworzonymi przez dzieci.
W dziale dziecięcym Fundacji Avalon, czyli Avalon Kids, każdy dzień jest wypełniony zmaganiami najmłodszych z terapią, ćwiczeniami czy też zagwozdkami dnia codziennego. Kwiecień to miesiąc wiedzy na temat spektrum autyzmu. Spektrum zaburzeń całościowych dla wielu jest jeszcze czymś niejasnym, dlatego pragniemy tego dnia jeszcze bardziej uwrażliwiać oraz edukować. Przy okazji zakupu skarpetek zaprojektowanych przez podopiecznych Fundacji Avalon będziemy mogli realizować kolejne bezpłatne zajęcia dla dzieci, które realizują naszą misję. -Lusine Duryan, Kierowniczka Avalon Kids, Fundacja Avalon
Skarpetki SPEKTRUM DOBRA, kiedy w sprzedaży?
KABAK to polska marka kolorowych skarpetek i akcesoriów. W swojej ofercie mają wszystko, by ubrać się od stóp do głów – wesołe skarpetki, bawełniane czapki oraz szaliki, damską i męską bieliznę, plecione paski, a także ozdobne, ręcznie malowane piny. Już 27 marca w sklepie internetowym i w sklepach stacjonarnych KABAK pojawią się zaprojektowane skarpetki dla dzieci i dorosłych. Dochód ze sprzedaży każdej pary realnie wesprze działania na rzecz realizacji projektów oraz zajęć dla dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu tj. organizacji bezpłatnych zajęć Treningu Umiejętności Społecznych oraz zajęć, które rozwijają zainteresowania.
Jako KABAK chcemy działać w branży ochrony planety, a w naszym odczuciu nie da się dbać o planetę, nie dbając o ludzi, którzy na niej żyją. Dlatego chętnie angażujemy się w wartościowe inicjatywy społeczne, pomagające budować świat, w którym sami chcielibyśmy żyć. Działalność Fundacji Avalon zdecydowanie jest taką inicjatywą, dlatego z przyjemnością po raz kolejny połączyliśmy siły, tym razem w ramach projektu Avalon Kids. Efektem tej współpracy są skarpetki z misją – nie tylko pomagania Fundacji i jej podopiecznym, ale także edukowania w zakresie spektrum zaburzeń, które skupiają się na autyzmie, oraz potrzebach dzieci i osób dorosłych z autyzmem. - Kuba Stępski, współzałożyciel marki KABAK.

Szyna CPM – nowoczesne wsparcie w rehabilitacji po przebytej operacji kolana i biodra

Zdrowie zaczyna się od profilaktyki: Samoleczenie fundamentem nowoczesnej polityki zdrowotnej UE

Cena zaniedbania – ile naprawdę kosztuje brak skutecznej terapii ran?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Qczaj: Moja siostra przeszła załamanie psychiczne. Dźwigamy na swoich barkach bardzo dużo i czasami po prostu nie mamy już siły
Trener przeżył niedawno prawdziwe chwile grozy po tym, gdy jego siostra trafiła do szpitala. Mimo że jest już dorosła, to nadal czuje się za nią odpowiedzialny, tak samo jak wtedy, kiedy opiekował się nią po wyjeździe mamy do USA. Jednocześnie Qczaj apeluje do tych, którzy zmagają się z jakimś kryzysem psychicznym, by nie wstydzili się mówić o swoich problemach i mieli odwagę prosić o pomoc. Dzięki temu można zapobiec tragedii.
Konsument
Otyłość i niedożywienie u seniorów często idą w parze. Źródłem problemu często tańsza, wysokoprzetworzona żywność

Niemal 64 proc. osób między 65. a 74. rokiem życia ma nadmierną masę ciała. Co piąty senior cierpi z powodu niedożywienia. Szczególną sytuacją jest taka, w której osoba starsza jest otyła, ale jednocześnie niedożywiona jakościowo. U źródeł problemów żywieniowych leżą z jednej strony mechanizmy związane z fizjologią starzenia się oraz różne choroby towarzyszące, a z drugiej – czynniki ekonomiczne i psychologiczne, takie jak samotność czy brak wystarczających środków. Eksperci zwracają uwagę na to, że ważne jest edukowanie i aktywizowanie seniorów, ponieważ zarówno otyłość, jak i niedożywienie prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Gwiazdy
Anna Powierza: Mimo wyniku wyborów prezydenckich z czasem będzie mniej podziałów w społeczeństwie. Chciałabym pierwszej damy, która stoi po stronie kobiet

Aktorka nie dziwi się, że wynik wyborów prezydenckich budzi tak ogromne emocje, bo przecież niemal równej połowie głosujących niezwykle trudno pogodzić się z tym, że nie wygrał właśnie ich faworyt. Eksperci zastanawiają się, jak będzie teraz wyglądał polityczny krajobraz, rządzący już podejmują pewne kroki, a Anna Powierza chce wierzyć, że nowy lokator Pałacu Prezydenckiego sprosta wyzwaniu i udowodni, że głos oddany na niego nie został zmarnowany. Na wysokości zadania powinna także stanąć jego żona.