Komunikaty PR

W poszukiwaniu męskiego azylu

2024-02-01  |  09:05
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.37 MB )

Przez długie miesiące Jakub poszukiwał idealnego apartamentu, który spełniłby wszystkie jego oczekiwania zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i dostosowania do indywidualnego rytmu pracy. Kiedy nadszedł czas na urządzenie wybranej przestrzeni, koncepcję wnętrz powierzył znanej warszawskiej agencji projektowej JAM KOLEKTYW. Wysokie standardy właściciela obejmowały szereg określonych wymagań. Otwarta, pełna światła przestrzeń ze strefą pracy i wydzielona, zamknięta strefa prywatna – te potrzeby były kluczowe dla odpowiedzialnej za projekt architektury wnętrz Anny Olgi Chmielewskiej.

Mieszkanie utrzymane jest w dymnej palecie betonu, przyszarzonego dębu, oliwkowych szarości i nieoczywistych odcieni, charakterystycznych dla projektów JAM KOLEKTYW. Kolory wnętrza zmieniają się w zależności od pory dnia. Rano promienie słońca ocieplają betonowe ściany delikatnymi refleksami, a oliwkowe szarości nabierają ciepłych, przyjemnych tonów. W południe swoje naturalne faktury prezentują elementy dębowe. Wieczorem, gdy w mieszkaniu zaczyna dominować sztuczne światło, cała paleta barw nabiera tajemniczej głębi, tworząc atmosferę intymności i spokoju.

Dla właściciela ważne okazało się stworzenie komfortowego miejsca pracy w centralnej części apartamentu. W przeciwieństwie do tradycyjnego gabinetu, domowe biuro zaprojektowano w części dziennej, za przykuwającą wzrok geometryczną bryłą biblioteki. W kwestii komfortu pracy Jakub nie chciał decydować się na żaden kompromis. Jak sam przyznaje, spędza przy biurku wiele godzin każdego dnia. Meble w strefie pracy wykonano więc na zamówienie według projektu JAM KOLEKTYW. Pomieściły nie tylko trzy monitory, ale także wszelkie niezbędne sprzęty elektroniczne.

Część do pracy JAM KOLEKTYW idealnie połączyło ze strefą dzienną, w której królują dwie wygodne sofy od NOBONOBO, jednej z ulubionych polskich marek projektantów wnętrz. Kolorystyka tych mebli nadaje apartamentowi unikalny nastrój. Brązowo-rude tapicerowanie, w połączeniu z pozostałą paletą barw użytą we wnętrzu, przywodzi na myśl artystyczną kompozycję, z której słyną projekty pracowni. We wnętrzu znalazły swe miejsce prace Zdzisława Beksińskiego, ulubionego artysty właściciela. Marzeniem Jakuba było też stworzenie przestronnej kuchni z jadalnią, w której mógłby przygotowywać kolacje dla rodziny, przyjaciół i znajomych.

W strefie prywatnej architektki wnętrz zaproponowały ciemniejsze tonacje w kolorach ścian i detalach dekoracyjnych. Także łazienka została zaprojektowana w nieco mrocznym, nastrojowym klimacie. Nietypowe, dwuskrzydłowe drzwi, prowadzące do obu sypialni, z jednej strony otoczono głębokimi, grafitowymi ościeżnicami, a z drugiej harmonijnie ukryto w linii zabudowy szaf. W holu wejściowym uwagę przyciąga lustrzana powierzchnia drzwi do garderoby, która w nietypowy sposób odbija otaczającą przestrzeń. To jedna z wielu nieszablonowych koncepcji JAM KOLEKTYW, mająca na celu oryginalne zakończenie długiego korytarza.

Projekt architektury wnętrz i stylizacja: Anna Olga Chmielewska, Agnieszka Warnowska

Zdjęcia: Jola Skóra

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.

Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.