Komunikaty PR

W punkt – system odwodnienia TECEdrainpoint S

2024-05-24  |  15:45
Biuro prasowe
Do pobrania TECE_1 ( 0.42 MB )

Myśląc o rozwiązaniach odprowadzających wodę z posadzki najczęściej kierujemy swoją uwagę na odwodnienia liniowe, które stosowane są w aranżacji stref prysznicowych. Istnieją jednak alternatywne systemy. Odpływy punktowe sprawdzą się nie tylko w łazienkach, ale także w garażach czy pomieszczeniach gospodarczych, zachowując przy tym pełnię funkcjonalności oraz minimalistyczny design swoich liniowych odpowiedników.

Zintegrowana funkcjonalność

Odwodnienia punktowe, podobnie jak liniowe, są elementem niezbędnym do odprowadzania wody posadzkowej. Sprawdzają się nie tylko w łazienkach, przestrzeniach prysznicowych, ale również w pomieszczeniach, które wymagają wydajnego drenażu, takich jak kotłownie czy piwnice. Znajdziemy je m.in. w ofercie marki TECE.

TECEdrainpoint S to zarówno systemy modułowe i gotowe zestawy odpływów punktowych, składające się z nasadek, kilku wzorów rusztów ze stali nierdzewnej, odpływów o różnej wydajności i akcesoriów montażowych. TECEdrainpoint S integruje się wszędzie tam, gdzie rozwiązanie odwadniające ma na celu odprowadzanie wody poza strefą prysznica - niezależnie od rozmiaru płytek i tego, czy jest to centralny punkt pomieszczenia, czy przestrzeń blisko ściany.

Osłony przypodłogowe oferują wiele możliwości w zakresie samej aranżacji przestrzeni oraz ich integracji z posadzką. Są dostępne jako kratka ozdobna wykonana z łatwej do czyszczenia polerowanej stali nierdzewnej w dwóch wzorach i rozmiarach (100 x 100, 150 x 150 mm) oraz w wariancie do wypełniania kamieniem lub płytkami podłogowymi - z ramką bądź bez. Ruszty dekoracyjne umieszczane są na korpusie odpływu lub przykręcane, co stanowi praktyczne rozwiązanie w sektorze publicznym.

Kompletne rozwiązania

TECEdrainpoint S znajduje zastosowanie w wielu sytuacjach montażowych – jako kompletne zestawy rozwiązań lub system modułowy. W ramach niego możemy dobrać odpływ z kołnierzem uniwersalnym Seal System (do różnych wysokości montażowych oraz do rur odpływowych DN 50/70/100), nasadkę z ramką czy ruszt. Ofertę uzupełniają niezbędne akcesoria, takie jak zestaw przeciwpożarowy, mata uszczelniająca, stopki montażowe czy wkładka syfonowa z membraną. Ciekawą propozycją jest syfon mechaniczny z klapą wahadłową, która stanowi barierę zapachową i przeciw szkodnikom.

Łatwość montażu odwodnienia TECEdrainpoint S to kolejna jego zaleta. Przed włożeniem i podłączeniem odpływu należy odpowiednio przygotować posadzkę - z wykorzystaniem elementów izolacji akustycznej. Następnie powierzchnia pokrywana jest warstwą jastrychu, a folia ochronna usuwana z odpływu, aby wykonać pierwszą warstwę uszczelnienia kompozytowego. W kolejnym kroku tuleja uszczelniająca Seal System wkładana jest do pierwszej warstwy uszczelnienia kompozytowego, gdy jest ono jeszcze mokre, a następnie nakładana jest kolejna warstwa. Po całkowitym nałożeniu uszczelnienia, górną część odpływu dostosowuje się do wysokości pokrycia podłogowego. Ostatni etap to układanie płytek, fugowanie i nałożenie rusztu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Co powinniśmy wiedzieć o domach z drewna? Biuro prasowe
2024-06-14 | 10:00

Co powinniśmy wiedzieć o domach z drewna?

Na znaczeniu zyskuje budownictwo zrównoważone i coraz więcej inwestorów decyduje się na dom z drewna. To nie tylko przyjazny dla środowiska materiał, który umożliwia
Dom Pracownia w Łazience: Warsztaty z projektowania łazienek w CAD Decor
2024-06-14 | 01:00

Pracownia w Łazience: Warsztaty z projektowania łazienek w CAD Decor

Szkolenie ma formułę jednodniowych intensywnych warsztatów, które umożliwią uczestnikom poznanie możliwości oprogramowania CAD Decor. Zostaną zaprezentowane wszystkie moduły
Dom Sztuka, emocje i społeczeństwo - Grupa Tubądzin partnerem wystawy “Łzy szczęścia
2024-06-14 | 01:00

Sztuka, emocje i społeczeństwo - Grupa Tubądzin partnerem wystawy “Łzy szczęścia

Patronat marki Tubądzin nad wystawą jest częścią projektu Tubądzin Meets Art, który zainaugurowano w zeszłym roku w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki. Projekt ten ma na celu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.