Komunikaty PR

W RPA zadebiutowała Toyota Urban Cruiser - nowy SUV segmentu B

2021-03-12  |  16:30
Biuro prasowe

Toyota ostatnio mocno inwestuje w segment kompaktowych SUV-ów, których oferta na świecie jest coraz bardziej zróżnicowana. W segmencie C do Toyoty C-HR dołączyła niedawno Corolla Cross, a obok miejskiego Raize i zapowiadanego dla Europy Yarisa Cross pojawił się właśnie nowy model Toyota Urban Cruiser. Samochód zadebiutował na początek w Republice Południowej Afryki.
 

W RPA gama SUV-ów i terenówek Toyoty wygląda inaczej niż w Europie. W tym kraju obok nowoczesnych miast i autostrad znajdziemy świetne tereny z dala od cywilizacji. To zresztą nie przypadek, że właśnie w RPA mieści się główna siedziba fabrycznego zespołu Toyota Gazoo Racing, startującego w Rajdzie Dakar.

Jeśli chcemy w RPA kupić terenówkę Toyoty, do wyboru mamy nie tylko Land Cruisera Prado (model 150) i Hiluxa, ale także Land Cruisera 200 (V8), FJ Cruisera, zbudowany na platformie Hiluxa model Fortuner oraz niezmordowanego Land Cruisera 70 w wariancie kombi (J76) i pick-up (J79). Jeśli zaś chodzi o gamę SUV-ów z samonośnym nadwoziem, to jeszcze do niedawna wyglądała tak samo jak w Polsce. Ale teraz do Toyoty C-HR i RAV4 dołączył nowy model – Toyota Urban Cruiser.

Urban Cruiser to subkompaktowy SUV o wymiarach zbliżonych do Yarisa. Auto mierzy 3 995 mm długości i 1 790 mm szerokości, ma rozstaw osi 2500 mm, a w bagażniku mieści 328 litrów. Może też dostać relingi dachowe oraz pociągnąć przyczepę z hamulcem do 1100 kg. Benzynowy silnik 1.5 o mocy 105 KM rozpędza Urban Cruisera do 170 km/h i zużywa od 6,2 l/100 km. Auto otrzymało 16-calowe koła stalowe lub aluminiowe.

Urban Cruiser jest bliźniaczym modelem Suzuki Vitara Brezza, ale jego wygląd nawiązuje do terenowej Toyoty Fortuner. To już kolejny model zbudowany wspólnie przez Toyotę i Suzuki. Rok temu do sprzedaży trafiła Toyota Starlet, miejski hatchback, który również najpierw wszedł na rynek RPA. Urban Cruiser nie pojawi się w europejskich salonach, gdzie segment miejskich SUV-ów już niedługo zagospodaruje nowy hybrydowy Yaris Cross, zbudowany na tej samej co Yaris modułowej platformie GA-B z serii TNGA. Silnik i przekładnia do napędu hybrydowego Yarisa Cross będą powstawały w polskiej fabryce Toyoty na Dolnym Śląsku.

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów Biuro prasowe
2025-05-14 | 12:00

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Siedem SUV-ów Toyoty jest dostępne w specjalnej ofercie podczas Dni Otwartych w salonach marki w całej Polsce. Od 12 do 17 maja u dilerów można otrzymać rabaty,
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.