W trosce o środowisko. Bezpłatne webinarium Geberit dla Ziemi
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Największe na świecie święto ekologiczne skłania do refleksji na temat aktualnego stanu środowiska i naszego wpływu na nie. To także idealny czas na promowanie proekologicznych zachowań w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naturę. Jakie postawy są godne naśladowania? W jaki sposób wpłynąć na świadomość producentów, architektów i konsumentów? Co ze śladem węglowym, kto może się przyczynić do jego redukcji? Jak przekonać inwestora do projektu przyjaznego dla środowiska? Tego dowiemy się podczas kolejnego webinarium z cyklu #GeberitdlaZiemi.
Webinarium Geberit dla Ziemi odbędzie się 22 kwietnia o godz. 12:00 w Światowy Dzień Ziemi. Wybitni eksperci porozmawiają o ekologii, obecnym stanie środowiska i zrównoważonym rozwoju. Panelistami będą autorytety w swoich dziedzinach: Mirosław Proppé (Prezes WFF Polska), arch. Robert Konieczny (założyciel KWK PROMES) oraz Przemysław Powalacz (Prezes Geberit Polska). Spotkanie poprowadzi Ewa Mierzejewska, dziennikarka, ekspertka ds. architektury, designu i sztuki.
W trakcie spotkania #GeberitdlaZiemi zaproszeni goście poruszą następujące tematy:
- Chcesz zmieniać świat – zacznij od siebie.
- Jak przekonać inwestora do projektu przyjaznego dla środowiska?
- Potrzebujemy działań, które mogą coś zmienić w świecie. Jakie postawy są godne naśladowania?
Całość webinarium będzie oparta na czterech głównych motywach: edukacji, świadomości, odpowiedzialności i działaniu.
Spotkanie poprowadzi Ewa Mierzejewska, dziennikarka, ekspertka ds. architektury, designu i sztuki. Panelistami będą jak zwykle autorytety w swoich dziedzinach.
Mirosław Proppé, Prezes WFF Polska, obowiązki szefa Fundacji pełni od 1 sierpnia 2018 roku. Odpowiada za nadzór nad działalnością WWF Polska oraz realizowanie strategii rozwoju projektów Fundacji. Od 1994 roku był związany z KPMG, jedną z największych firm audytorsko-doradczych w Polsce i na świecie. Pełnił funkcję partnera i szefa zespołu doradczego dla administracji publicznej i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej. Mirosław Proppé w swojej długoletniej pracy menadżerskiej prowadził projekty zarówno z obszaru polityki społecznej (przeciwdziałanie bezrobociu i poprawa efektywności polityki społecznej), jak i ochrony środowiska (zagrożenia naturalne, w tym Plany Zarządzania Ryzkiem Powodziowym). Współpracował z przedstawicielami jednostek administracji publicznej, samorządów, województw, miast i największych firm. Jako menadżer odpowiadał za realizację złożonych projektów i kierował licznymi zespołami ekspertów.
Robert Konieczny, architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. Założyciel pracowni KWK Promes, od 2019 roku członek Francuskiej Académie d'architecture. Laureat licznych nagród i konkursów, m.in.: Nagroda Best New Private House – Wallpaper Design Awards 2017 za Arkę Koniecznego, European Prize for Urban Public Space 2016 (CCCB, Barcelona) za Muzeum CDP w Szczecinie, Nagroda World Building of the Year 2016 (WAF, Berlin) za Muzeum CDP w Szczecinie, Nagroda House of the Year 2006 za Dom Aatrialny (WAN Awards). Realizacje pracowni pojawiły się w książkach najważniejszych wydawców architektonicznych, takich jak Phaidon czy Taschen, a także w prestiżowych czasopismach, takich jak Architectural Review, Area, Casabella, Detail, Icon, Mark Magazine, The Plan czy Wallpaper. Hans Ibelings w książce „European Architecture since 1890” zaliczył biuro KWK Promes do nurtu europejskich konceptualistów wraz z Mansilla+Tuñón, BIG czy Lacaton & Vassal. W tej chwili działania pracowni KWK Promes są coraz mocniej ukierunkowane na poszukiwanie rozwiązań dostosowujących architekturę do nieuchronnych zmian klimatu i wiążących się z tym wyzwań.
Przemysław Powalacz, Prezes Zarządu Geberit Polska od 2015. W latach 2008 – 2015 Prezes Zarządu Sanitec Koło oraz Senior Vice President Grupy Sanitec odpowiedzialny za region CEE, także Rosję i Ukrainę. W latach 2004-2008 odpowiedzialny za marketing i sprzedaż w regionie CEE w Sanitec Koło. Karierę rozpoczynał w 1997 roku w sektorze usług i doradztwa marketingowego, najpierw w Polsce, następnie w Niemczech. Członek rady nadzorczej OTCF S.A. (właściciel marki 4F). Członek Rady Doradczej przy Międzynarodowym Centrum Zarządzania UW. Uczestnik programu Akademia Przywództwa Liderów Oświaty w charakterze mentora. Prowadzi indywidualne praktyki mentorskie w obszarze przywództwa, strategii i zarządzania. Wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz programu EMBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Członek Zarządu Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej. Członek Rady Fundacji Marka Kamińskiego. Absolwent SGH oraz programu MBA UW & University of Illinois. Ukończył także kilka programów menadżerskich w INSEAD, London Business School, HEC, Harvard Business School oraz Columbia Business School.
Jak zwykle w trakcie spotkania będzie też czas na dyskusję, a uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań prelegentom. Na koniec webinarium odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem wszystkich zaproszonych ekspertów.
Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarium, wystarczy się zarejestrować, klikając w link: https://www.geberit.pl/geberitdlaziemi
Wydarzenie online dostępne jest również na fanpage’u OKK! design.
Organizator: Geberit
Partner spotkania: WWF Polska
Patroni medialni: WWF Polska, Elle Decoration, WhiteMAD, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, MAGAZIF.com, Foorni.pl, Example.pl, Exspace.pl, Designteka.pl, Weranda, Ambiente.info.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.