Komunikaty PR

W Warszawie ruszył pierwszy przyjazny dzieciom punkt pobrań

2023-04-13  |  11:55
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.09 MB )

We wtorek 21 marca odbyło się oficjalne otwarcie wolnostojącego punktu pobrań krwi dla dzieci Synevo KIDS. To pierwszy tego rodzaju punkt w Polsce – nie tylko nowoczesny, ale przede wszystkim zapewniający przyjazną atmosferę, w której dziecko może poczuć się bezpiecznie, a samo badanie przebiegnie szybko i bezproblemowo dzięki profesjonalnemu zespołowi medycznemu z doskonałym podejściem do najmłodszych.

Typowy punkt pobrań oferujący badania laboratoryjne obsługuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Obowiązuje tu uniwersalny standard postępowania zgodny z medycznymi procedurami, zaś mail pacjenci muszą czekać na swoją kolej w przepełnionej dorosłymi pacjentami placówce. Synevo KIDS jako pierwszy w Polsce punkt pobrań dla dzieci oferuje kompleksowe usługi diagnostyki laboratoryjnej skupiając się wyłącznie na potrzebach najmłodszych pacjentów.

“Punkt Synevo KIDS to odpowiedź na potrzeby rynku, który stale analizujemy. Szukaliśmy innowacyjnego rozwiązania, dzięki któremu pobrania krwi u naszych najmłodszych pacjentów będą przebiegały w spokojnej i miłej atmosferze. Specjalnie zaprojektowany wystrój oraz personel, który ma świetny kontakt z dziećmi i wieloletnie doświadczenie, to recepta na sukces i ogromne wsparcie dla rodziców” - mówi Olga Klyuchnykova, Prezes Zarządu Synevo.

Dzieci, które są przygotowywane przez pielęgniarkę do zabiegu, często nie rozumieją, co się wokół nich dzieje i mogą czuć się zagubione. Sam widok igły, moment wkłucia, obecność dorosłych w kitlach i dźwięki sprzętu medycznego mogą być dla nich przerażające. Ich gwałtowna reakcja i opór mogą doprowadzić nawet do rezygnacji z niezbędnych badań, co w konsekwencji może skutkować opóźnieniami w diagnozie i leczeniu chorób.

“Aby zniwelować lęk, koniecznie jest delikatne podejście, które pomoże dziecku zaadaptować się do nowej sytuacji.” – mówi Artur Kultys, psycholog, psychoterapeuta. – “Dzięki temu dziecko nie tylko nie będzie tak bardzo przeżywało oczekiwania na swoją kolej, bezboleśnie, również w sensie psychicznym, przejdzie sam zabieg pobrania krwi, i co ważne zbuduje pozytywne skojarzenia związane z wizytą u lekarza. To z pewnością dobrze wpłynie na jego podejście do dbania o swoje zdrowie i badania profilaktyczne w dorosłym życiu.”

„Biały fartuch” wywołuje u wielu osób dorosłych nieprzyjemne odczucia. W reakcji na zagrożenie aktywowany zostaje układ autonomiczny organizmu, który w odpowiedzi na sytuację lękową powoduje przyśpieszenie akcji serca, pocenie, skurcze przewodu pokarmowego, wzrost ciśnienia krwi itd. Dzieci w swoim przeżywaniu w dużej mierze korzystają ze sposobów radzenia wykształconych w procesie wychowania, czyli przejętych od rodziców. Według Artura Kultysa jeśli sytuacja jest interpretowana przez rodzica jako zagrażająca to pociecha również odczuwa lęk.

Przyjazna i ciepła atmosfera punktu Synevo KIDS, wypełniona kolorami i zabawkami, pozwoli na odprężenie i ukojenie stresu związanego z badaniem krwi. Na kolorowych pufach mali pacjenci będą mogli pooglądać/poczytać książeczki lub pograć w gry na panelach dotykowych w kąciku zabaw. Specjalnie przystosowany stolik z krzesełkami oraz kolorowankami i zabawkami zapewni dzieciom przyjemną rozrywkę podczas oczekiwania na swoją kolej. W holu głównym punktu znajduje się także przestrzeń, w której mamy będą mogły spokojnie nakarmić swoje pociechy. Dla wygody rodziców przewidziano również przestronną łazienkę wyposażoną w przewijak. W samym gabinecie pobrań krwi znajduje się specjalny fotel, który został przystosowany do maluchów, dzięki czemu badanie krwi przebiegnie szybko i bezboleśnie. Po wykonaniu zabiegu, każdy mały pacjent otrzyma odznakę "Dzielnego Pacjenta" w postaci naklejki oraz zestaw gadżetów do zabawy.

„Mali pacjenci mają ograniczone sposoby zarządzania emocjami, nie korzystają jeszcze z dojrzałych racjonalizacji, a czerpią ją z wcześniejszych doświadczeń. Maluszek nie jest w stanie pojąć czemu służy ukłucie czy nawet badanie zimnym stetoskopem. Jak więc towarzyszyć dziecku w trudnej sytuacji np. podczas oddawania krwi? Kluczem jest poczucie bezpieczeństwa i wsparcie osób, które budzą zaufanie, jak zespół medyczny - ludzi, którzy mimo  bardzo wymagającej pracy nadal wykonują ją z pasją i kochają swoich małych pacjentów. Pomoc oznacza obecność i bliskość, a niekoniecznie obietnice bez pokrycia i komunikaty „musisz być silny i tamten chłopiec nie płacze” - dodaje Artur Kultys, psycholog, psychoterapeuta.

W punkcie Synevo Kids przyjmowane będą dzieci w każdym wieku, nawet noworodki. Ich opieką zajmie się wykwalifikowany, specjalnie przeszkolony w tym kierunku, przyjazny maluchom personel.

„W mojej pracy miałam kontakt z wieloma dorosłymi, którzy mdleli na widok igły. U dzieci, lęk związany z pobraniem krwi jest silniejszy. Tworząc ten punkt, na pierwszym miejscu stawialiśmy potrzeby młodego pacjenta.” – mówi Małgorzata Chruściel, Kierownik Punktu Pobrań Synevo KIDS. – „To on jest w centrum naszego zainteresowania. Cały personel został specjalnie przeszkolony. Dbamy o to, by maluch nie odczuwał lęku, cierpliwie tłumaczymy zrozumiałym dla małego pacjenta językiem, czemu służy badanie, na czym polega, ile trwa… Odpowiadamy na jego pytania. Podchodzimy do zabiegu z uśmiechem. To zawsze bardzo pomaga.”

Punkt Synevo KIDS jest położony przy  ul. Dzikiej 4 w Warszawie, na rogu pasażu handlowo-usługowego. W okolicy można skorzystać z miejskiego parkingu. Punkt jest czynny od 22 marca, 6 dni w tygodniu – od poniedziałku do soboty. Pobrania możliwe będą w godzinach 7.00 - 14.00 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach 7.00 - 12.30 w soboty.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie 4DCenter - Centrum diagnostyczne nowego pokolenia Biuro prasowe
2024-08-02 | 01:00

4DCenter - Centrum diagnostyczne nowego pokolenia

Według badań ARC Rynek, we współpracy z ERHO Hestia, niemal połowa polskiego społeczeństwa korzysta z prywatnej służby zdrowia. Tylko co czwarty Polak (24 proc.) dobrze ocenia
Zdrowie Wirusowe zapalenie wątroby – jak się przed nim chronić?
2024-08-01 | 13:27

Wirusowe zapalenie wątroby – jak się przed nim chronić?

Wirusowe zapalenie wątroby (WZW) stanowi jedno z najpoważniejszych zagrożeń zdrowotnych współczesnego świata. W wyniku zakażeń wirusami hepatotropowymi każdego roku miliony
Zdrowie Wymiana doświadczeń i dobrej energii, czyli Zjazd Różowych Patroli
2024-08-01 | 13:00

Wymiana doświadczeń i dobrej energii, czyli Zjazd Różowych Patroli

Ambasadorki profilaktyki działające jako lokalne oddziały Różowych Patroli zjechały się z całej Polski w konkretnym celu – wymiany doświadczeń i wzajemnego inspirowania się

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Gwiazdy

Konsument

Przybywa konsumentów aronii. Mimo właściwości prozdrowotnych wciąż jest jednak za mało doceniana

Mimo że aronia jest znana z właściwości prozdrowotnych, to nadal nie może się przebić i trafić do grona ulubionych owoców sezonowych Polaków. Dietetycy ubolewają nad tym, że sięgamy po nią dużo rzadziej, niż powinniśmy. Producenci z kolei z powodzeniem wykorzystują ją w sokach, dżemach, koncentratach i innych przetworach, udowadniając, że wcale nie musi być ona kojarzona tylko z kwaśnym, cierpkim smakiem. Zawarte w niej związki działają antynowotworowo i przeciwzapalnie, zapobiegają miażdżycy i chorobom serca, chronią przed udarami, opóźniają rozwój choroby Parkinsona i Alzheimera, a także obniżają ciśnienie krwi.

Podróże

Tomasz Jacyków: Uwielbiam upały, gdy ciepło wychodzi z betonu i pali siedzenie w rozgrzanym samochodzie. Na wakacje jeżdżę poza sezonem

Stylista zaznacza, że nie dla niego zatłoczone kurorty, plaże zastawione parawanami i długie kolejki turystów. Jego zdaniem takie warunki absolutnie nie sprzyjają wypoczynkowi, dlatego też stara się unikać podróży w sezonie wakacyjnym. Jak podkreśla, upały najlepiej znosi w mieście i niestraszne mu skąpane w słońcu ulice i nagrzane samochody. Z kolei na wczasy Tomasz Jacyków zazwyczaj wybiera się w czerwcu lub we wrześniu.