Komunikaty PR

W zdrowym ciele zdrowy duch - jabłka partnerem zawodów IRONMAN* 70.3 w Warszaw

2024-06-24  |  10:20
Biuro prasowe

IRONMAN to najbardziej prestiżowe długodystansowe zawody trithlonowe. Łączą trzy dyscypliny sportowe - pływanie, jazdę na rowerze i bieg. To niesamowite zmagania, których celem nie jest tylko trening, ale przede wszystkim rywalizacja z samym sobą i pokonywanie własnych słabości. Misją IRONMAN jest budowanie wewnętrznej siły, samoświadomości i wartości. Trithlon, czy jego poszczególne konkurencje, jest sportem, który każdy z nas może uprawiać na co dzień. Rower zamiast samochodu czy niespieszny bieg zamiast spaceru. To może być pierwszy krok do zdrowego stylu życia, więc warto spróbować!

Trasa IRONMAN 70.3 w Warszawie łącznie liczyła ponad 110 km, w tym 1,9 km to trasa pływacka, 90 km – rowerowa, a około 21 km – biegowa.

W trakcie imprezy sportowej w Warszawie można było odwiedzić stoisko GOOD MOVE – Trzymaj formę. GOOD MOVE – Trzymaj formę to europejski program zachęcający osoby w wieku 18-34 lat do prowadzenia zrównoważonego, wpływającego na nasze zdrowie i samopoczucie, a także bardziej aktywnego stylu życia. Inicjatorem kampanii są trzy organizacje: Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”, Agencja Badań i Informacji na Temat Owoców i Warzyw „Aprifel” oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie na Rzecz Cytryn i Grejpfrutów „Ailimpo”.

W ramach promocji programu rozdano polskie jabłka nie tylko uczestnikom zawodów, ale i wszystkim chętnym.

„Możliwość uczestnictwa w zawodach typu IRONMAN 70.3 wpisuje się w misję naszego stowarzyszenia. Najważniejszym celem dla nas jest promowanie zrównoważonego, wpływającego na nasze zdrowie i samopoczucie stylu życia. Program GOOD MOVE – Trzymaj formę, którego jesteśmy jednym z inicjatorów, jak najbardziej pasuje do przesłania, które przyświeca zawodom typu IRONMAN”, ponieważ zrównoważona dieta bogata w warzywa i owoce oraz dobry ruch każdego dnia to przyjemność, która poprawia dobrostan każdego – mówi Paulina Kopeć, Sekretarz Generalny, Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”.

„Uprawiam sport od kiedy pamiętam, a triathlonem zainteresowałem się kilka lat temu. Od tamtego czasu stał się on moją pasją. Sport i dobre nawyki żywieniowe to po prostu mój sposób na życie. Nie wyobrażam sobie teraz funkcjonować bez biegania czy pływania, a rower stał się moim najlepszym przyjacielem. Moi znajomi często mnie pytają, jak to jest być mną i czy znajduję czas na inne aktywności. I wiecie, co im odpowiadam? Tak, właśnie teraz mam czas na wszystkie moje hobby, bo wreszcie mam na to siłę i chęć” – mówi Robert, jeden z uczestników biegu IRONMAN 70.3 w Warszawie.

Na stoisku GOOD MOVE – Trzymaj formę można było dowiedzieć się, jak w prosty sposób uczynić swoje życie zdrowszym, a co za tym idzie – lepszym. Niektóre wskazówki można od razu wprowadzić w życie. To choćby regularność snu, która wpływa nie tylko na koncentrację, ale
i dobre samopoczucie. Codzienna dawka ruchu. Wystarczy zamienić samochód na rower czy hulajnogę, a może windę na schody – to już jest sposób na zdrowy styl życia. Podstawą wszystkiego jest jednak dieta, a w tym przede wszystkim jedzenie owoców i warzyw, bez których organizm człowieka po prostu nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Warto zatem pamiętać o tych kilku prostych poradach zdrowotnych, jak regularny sen, zdrowa dieta czy dawka ruchu każdego dnia. 

Program GOOD MOVE ma być inspiracją dla młodych ludzi do zmiany nawyków żywieniowych oraz podjęcia aktywności fizycznej, ale zasadą małych kroków, a nie z przymusu. Zdrowy styl życia to dobre samopoczucie i zadowolenie, które towarzyszy nam na co dzień.

*Nazwa IRONMAN jest własnością Światowej Federacji Trithlonu (World Thrithlon Corporation).

 

Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa”

Stowarzyszenie „Unia Owocowa” jest największą w Polsce organizacją wspierającą krajowych producentów oraz dystrybutorów owoców i warzyw. Promuje w kraju i za granicą wysoką jakość oraz niepowtarzalny smak polskiej żywności. Kultywuje dorobek, znaczenie i pozycję sadownictwa w Polsce. Działa także na rzecz zrównoważonego rozwoju rynku owoców i warzyw. „Unia Owocowa” swoją działalność opiera na społecznym zaangażowaniu Członków organizacji, a ich interesy reprezentuje nieprzerwanie od 2010 roku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego
2024-06-25 | 08:39

Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.