Komunikaty PR

Wakacyjny niezbędnik w ogrodzie – sterowniki nawadniania Fiskars

2021-06-17  |  11:00

Jeśli wybieramy się na wakacje i nie chcemy martwić się o trawnik oraz rośliny w naszym ogrodzie, pomyślmy o odpowiednim sprzęcie, który wyręczy nasw nawadnianiu roślin. Doskonałym rozwiązaniem są sterowniki, które można w łatwy sposób zaprogramować. Razem ze zraszaczami tworzą niezastąpiony duet, który sprawdzi się w każdym ogrodzie.

Typowy trawnik potrzebuje około 25 mm wody na tydzień, w zależności od temperatury powietrza. Inne rośliny, jak choćby sezonowe kwiaty, wymagają częstego podlewania, szczególnie w bardzo upalne dni. Jeśli wyjedziemy na dłuższe wakacje, i podczas naszej nieobecności nie spadnie ani jedna kropla deszczu, możemy spodziewać się lekkiego spustoszenia w ogrodzie. Szkoda wracać do ogrodu z przyschniętą trawą i zwiędniętymi roślinami… Dlatego warto zabezpieczyć ogród, wyposażając go w odpowiedni sprzęt do nawadniania, który możemy zaprogramować stosownie do naszych potrzeb.

Sterowniki w akcji

Mowa o sterownikach, które programuje się w łatwy sposób ustawiając początek, częstotliwość i czas trwania nawadniania. O tym jak często i jak długo mają być nawadniane rośliny decyduje właściciel ogrodu, wprowadzając odpowiednie informacje do sterownika.

W ofercie Fiskars znajdziemy sterownik nawadniania podwójny i pojedynczy. Urządzenie jest proste w konfiguracji i obsłudze, automatycznie włącza i wyłącza wodę zgodnie z naszym harmonogramem. Duży, czytelny wyświetlacz LCD sprawia, że programowanie jest łatwe i intuicyjne. Po prostu ustawiamy czas rozpoczęcia i zakończenia pracy, częstotliwość nawadniania (6 h, 12 h lub 1 do 7 dni) i czas trwania (1 do 360 min). Sterownik podwójny ma możliwość programowania nawadniania tak, aby uruchamiał dwa węże niezależnie lub jednocześnie.

Sterownik wyposażony jest w przycisk natychmiastowego nawadniania, który umożliwia odkręcenie kranu bez przerywania ustawień. Posiada również zabezpieczenie przed niskim stanem naładowania baterii oraz uniwersalne przyłącze, które pasuje do kranów o trzech najbardziej popularnych średnicach: 21 mm (G 1/2"), 26,5 mm (G 3/4") i 33,3 mm (G 1"). Ergonomiczne złącze obrotowe zapewnia wygodną instalację, a zintegrowany filtr wody długotrwałą wydajność. Urządzenie wymaga do pracy baterii 2xAA, które trzeba osobno zakupić.

Tak wyposażony i zabezpieczony ogród z pewnością będzie odpowiednio nawodniony i zachowa dobrą kondycję do naszego powrotu. Pamiętajmy, że sterowniki sprawdzą się nie tylko podczas wypadów wakacyjnych czy weekendowych, lecz także w codziennej pracy w ogrodzie.

Nie zapominajmy o roślinach w donicach

Wyjeżdżając na wakacje nie zapominajmy również o kwiatach w donicach, które bardzo często zdobią nasze ogrody czy tarasy - one również mogą zwiędnąć lub uschnąć podczas dużych upałów. Dlatego warto przed wyjazdem wykonać kilka podstawowych czynności zabezpieczających rośliny:

1. Przenieś donice z roślinami w zacienione miejsce, które uchroni je przed działaniem ostrego słońca.
2. Zastosuj lejek z butelki. Napełnij butelkę po napoju wodą i zakręć. W zakrętce zrób dziurki i wciśnij butelkę dziubkiem do ziemi. Woda powoli będzie wypływać, co zapewni delikatne nawilżenie podłoża.
3. Innym pomysłem jest stosowanie donic z tzw. wkładem. Wtedy do większej donicy możemy nalać  wodę, dzięki czemu utrzymamy odpowiedni stopień wilgotności  w podłożu.

Orientacyjna cena detaliczna:

- Sterownik nawadniania, podwójny - ok. 210 zł
- Sterownik nawadniania, pojedynczy - ok. 180 zł
- Zraszacz oszczędzający wodę-metalowa podstawa ok. 220 zł
- Zraszacz pulsacyjny dookolny on/off - podstawa trójnóg - ok. 220 zł
- Zraszacz dookolny, metalowy na kółkach - ok. 110 zł
- Zraszacz, koło - ok. 59 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.