Warszawa: 100 bezpłatnych badań CA 15-3 czeka na kobiety

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Bezpłatne badania krwi na antygen nowotworowy CA 15-3 oraz porady zdrowotne będą dostępne dla kobiet, które 12 października odwiedzą Galerię Północną. Odbędzie się tam akcja profilaktyczna, której celem jest zwiększenie świadomości na temat profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi.
Zdrowie jest najważniejsze i trzeba o nie dbać. Przypomni o tym specjalna akcja skierowana do kobiet, zwracająca uwagę na rolę profilaktyki w skutecznej walce z nowotworami, m.in. piersi i szyjki macicy.
Wydarzenie, będące częścią kolejnej odsłony kampanii społecznej „Różowy Październik”, odbędzie się już w najbliższą sobotę (12.10) w Galerii Północnej w Warszawie. To wspólny projekt takich marek jak Olaplex, Oribe, Kevin Murphy i Eleven Australia. Jego celem jest podkreślenie znaczenia regularnych badań oraz zdrowego stylu życia.
W ramach wydarzenia, kobiety, które 12 października przyjdą do Północnej, będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych badań w BADABUSIE, czyli w mobilnym gabinecie medycznym. Zaplanowano 100 bezpłatnych badań krwi na antygen nowotworowy CA 15-3. To marker, którego podwyższony poziom może pomóc we wczesnej diagnostyce m.in. raka piersi, a także płuc, jajników, trzustki czy wątroby.
Na tym jednak nie koniec. Istotnym elementem akcji jest także edukacja prozdrowotna. Organizatorzy zaplanowali spotkania z ekspertami, którzy opowiedzą, jak dbać o zdrowie i kiedy warto się badać. Ponadto uczestniczki wydarzenia dowiedzą się m.in. o najnowocześniejszych metodach wykrywania oraz leczenia raka piersi i raka szyjki macicy.
– W wydarzeniu powinna wziąć udział każda kobieta, niezależnie od wieku. Dla siebie, dla swojej córki, wnuczki, kuzynki. Daje ono wgląd w to, jak ważne w leczeniu poważnych chorób są dziś świadomość i wczesna diagnostyka – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej i dodaje: – Biorąc udział w akcji można się przebadać i to bezpłatnie. Kilka minut, które poświęcimy na badanie krwi lub nawet rozmowę o diagnostyce, może dosłownie uratować życie.
Badabus czekać będzie przed wejściem do Północnej od strony ul. Trakt Nadwiślański, w godzinach od 10.00 do 16.00.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.