Komunikaty PR

Warszawiaku, sprawdź swoje zdrowie! Bezpłatne badania w Galerii Północnej

2022-12-07  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl

 

W Galerii Północnej będzie można wykonać serię bezpłatnych badań medycznych, od pomiaru ciśnienia tętniczego, po spirometrię i przegląd zdrowia jamy ustnej. Będzie także okazja do sprawdzenia swojej apteczki pod okiem farmaceuty. Wszystko w ramach akcji profilaktycznej, którą organizuje Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji.


Wczesna diagnostyka może uchronić przed rozwojem groźnych chorób. Niestety Polacy wciąż zaniedbują regularne badania. Tymczasem, w porę wykryte groźne zmiany, mogą uratować życie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę organizatorzy akcji profilaktycznej, która już 10 grudnia odbędzie się w Galerii Północnej w Warszawie.

Niemal przez cały dzień będzie można tam wykonać serię niezbędnych badań. W centrum handlowym stanie aż 14 stanowisk prowadzonych przez studentów kierunków medycznych i farmacji. Mieszkańcy stolicy będą mogli wykonać m.in. pomiar stężenia glukozy we krwi, ciśnienia tętniczego, a także saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem.

Pojawi się również okazja do sprawdzenia kondycji płuc. Wszystko za sprawą bezpłatnie wykonywanej spirometrii, czyli badania stosowanego w diagnostyce m.in. astmy, POChP a także zmian spowodowanych przechorowaniem COVID-19.

Ponadto, biorąc udział w akcji będzie można poddać się analizie składu masy ciała, skorzystać z porad fizjoterapeutów na temat technik oddychania, a także dowiedzieć się więcej o: Przewlekłej Obturacyjnej Chorobie Płuc (POChP), zbilansowanej diecie czy zdrowotnych skutkach nałogowego palenia papierosów.

W Północnej dyżurować będą także magistrzy farmacji. Odwiedzając ich stanowisko będzie można m.in. dokonać przeglądu swojej apteczki czy zażywanych na co dzień leków. Eksperci doradzą, które preparaty można bezpiecznie łączyć ze sobą, a które powodują groźne dla zdrowia interakcje.

– Organizowana w Północnej akcja ma na celu przede w wszystkim edukację mieszkańców Warszawy. Wspólnie z organizatorami chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna dziś jest wczesna diagnostyka, zwłaszcza chorób cywilizacyjnych, które są cichymi zabójcami – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

– Nie bez powodu wiele uwagi poświęcone zostanie cukrzycy, chorobom układu oddechowego, a także krążenia. To schorzenia, które są przez Polaków często bagatelizowane, a co za tym idzie wciąż za późno są rozpoznawane. Tą akcją, wspólnie ze studentami, chcemy pokazać, że warto w porę reagować, badać się, konsultować tak, aby cieszyć się długim życiem – dodaje Martyna Chojnacka z Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji Oddział Warszawa.

Z przygotowanych badań i konsultacji będzie mógł skorzystać każdy bez względu na wiek. Wszystkie są także bezpłatne. Nie jest też wymagane żadne skierowanie, ani wcześniejsze umówienie się. Wystarczy przyjść 10 grudnia w godzinach od 10 do 17 do Galerii Północnej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Biuro prasowe
2024-08-07 | 17:00

Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato!

Warszawa, 7 sierpnia 2024 r. Mamo, tato – zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Blisko 62% dzieci z wadą wzroku w wieku 3 – 15 lat ma zdiagnozowaną
Zdrowie Rola snu w efektywności treningowej
2024-08-07 | 11:00

Rola snu w efektywności treningowej

Sen stanowi kluczowy element zdrowego stylu życia. Jego rola w utrzymaniu odpowiedniego stanu zdrowia, dobrego samopoczucia i wpływ na efektywność treningów jest nie do przecenienia.
Zdrowie Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap
2024-08-07 | 08:00

Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap

Naukowcy są na etapie rekrutacji pacjentów do udziału w projekcie REFSAL. Niekomercyjne badanie kliniczne może zmniejszyć odsetek dzieci chorych na przemijający szybki oddech noworodka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.