Komunikaty PR

Weranda - pięknie udekorowane okno na świat

2023-01-04  |  13:40
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Weranda – atrybut sielskiego domku na wsi. Miejsce spokojnego odpoczynku z widokiem na letni ogród. A zimą? Dodatkowy pokój, w którym można wyczarować niepowtarzalny klimat. Takie przedsięwzięcie wiąże się z paroma trudnościami, o jakich na swoim blogu opowiadają Beata Łańcuchowska i Ania Drozd. Wykończenie, ocieplenie, wystrój – to tylko kilka zagadnień, jakie poruszają. Jak przyznają, jednym z większych wyzwań było zaprojektowanie dekoracji okien. Takich, które nie tylko będą praktyczne, dając mieszkańcom prywatność, chroniąc przed mocnym słońcem i stanowiąc dodatkowy czynnik termoregulacyjny, ale będą też pasowały do wystroju. Brały pod uwagę otwierane shuttersy, które jednak przekreślałyby użytkowy charakter parapetu oraz zasłony, które jednak szybko odrzuciły. Wybór padł na rolety.

Rolety rzymskie kojarzą się najczęściej z prostym brytem tkanin poprzecinanym poziomymi szprosami. I tu okazuje się, że rodzajów rolet rzymskich jest więcej, a w kolekcji Eco Lifestyle marki Marcin Dekor, na którą finalnie się zdecydowałyśmy – aż cztery! Każdy z nich bazuje na nieco innej technice, co pozwala osiągnąć różne efekty wizualne zarówno przy odsłoniętym, jak i zasłoniętym oknie – tłumaczą.

W wyborze odpowiedniego modelu osłon okiennych pomogli blogerkom specjaliści firmy.
W przypadku werandy sprawa była skomplikowana ze względu na ilość okien (aż 10, okalają całe pomieszczenie), ich niestandardową szerokość i bardzo niewielką przestrzeń – lub jej brak – pomiędzy górną krawędzią okien a dachem. W takiej sytuacji najlepszym wyborem był system montowania rolet bezpośrednio do futryn. Kolejnym wyzwaniem była kwestia dopasowania rodzaju wykończenia rolety i sposobu układania się zwiniętych tuneli tkaniny. W kolekcji Eco Lifestyle do wyboru są cztery:

  • Back, w którym tunele zwiniętej tkaniny znajdują się na tylnej stronie rolety, a dystanse miedzy nimi są identyczne,
  • Front, gdzie tunele zwijają się na przedniej stronie rolety stanowiąc element dekoracyjny,
  • Waterfall, w którym podwinięte do tyłu tunele tkaniny układają się w coraz szerszej odległości
  • Cascade – najbardziej dekoracyjny, w którym na przedniej stronie rolety znajdują się dodatkowe fałdy tkaniny.

Po selekcji rodzaju rolet (w tym przypadku model Back), pozostał wybór kolorystyki. Biorąc pod uwagę to, że weranda została urządzona przy użyciu stonowanej, eleganckiej palety barwnej z przewagą bieli i czerni (podłoga w klasyczną szachownicę), kolorów ziemi w tapicerkach mebli i dodatkach, oraz naturalnych materiałów (drewno), projektantki zawęziły wybór do jasnych odcieni – beży i szarości. Po przejrzeniu wielu odcieni, rodzajów wykończenia, faktury i grubości splotu, ostatecznie zdecydowały się na kolor Light Grey, który świetnie współgra z resztą wyposażenia, stanowiąc też idealne przedłużenie jasnoszarych ścian werandy.

Tkaniny z kolekcji Eco Lifestyle, oprócz szerokiego wyboru wersji kolorystycznych, mają jeszcze jedną, niezwykle istotną zaletę: są produkowane w 100 % z przędzy recyclingowej. Do uzyskania 1 mb takiej tkaniny zużywa się ponad 30 butelek plastikowych, znacząco przyczyniając się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego. W efekcie powstają stylowe, miękkie i przyjemne w dotyku tkaniny, uzyskane w wyniku produkcji ekologicznej. Kolekcja stanowi wyjątkową część oferty marki Marcin Dekor także dlatego, że jest produkowana przez rodzimych wytwórców. - Nasze tkaniny recyclingowe oraz tkaniny funkcyjne z kolekcji Eco Lifestyle to wyselekcjonowane propozycje polskiej produkcji. Niezwykle ważne są dla nas zarówno aspekty ekologiczne i możliwość ograniczenia zużycia nowych surowców, jak i wspieranie polskich producentów – mówi Monika Kruszewicz z Marcin Dekor.

Otulone eleganckimi roletami okna werandy stały się dopełnieniem projektu. Mimo, iż Beata Łańcuchowska i Ania Drozd zapowiadają, że to zapewne nie koniec zmian w tym urokliwym pomieszczeniu, są bardzo zadowolone z efektu, jaki udało się osiągnąć. Teraz bowiem z werandy można korzystać o każdej porze roku. Jest w niej ciepło, ale nie gorąco, słonecznie, ale z możliwością osłonięcia zbyt mocnych promieni, przytulnie i niewątpliwie bardzo stylowo.

Projekt i zdjęcia: Pani to potrafi | http://panitopotrafi.blogspot.com/ |

FB https://www.facebook.com/Panitopotrafi |

Rolety: Marcin Dekor | http://www.marcindekor.com.pl/ |

FB https://www.facebook.com/marcindekor.konik |

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię Biuro prasowe
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale
Dom Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie
2024-08-08 | 01:00

Miliony ludzi, miliony domów, różne łazienki – każda z nich zasługuje na odpowie

W Polsce żyją miliony ludzi, w milionach domów i mieszkań i nieskończoną liczbą różnych łazienek. Duże, średnie, małe, te z oknem czy wąskie – każda z nich jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.