Weź udział w wyjątkowym konkursie Panasonic z Filmujemy i wygraj aparat
Sztuka, sport czy może coś zupełnie innego? Panasonic we współpracy z Szymonem Chałupką z kanału Filmujemy zachęca konsumentów do tego, aby za pomocą filmu, zdjęcia lub prostego opisu pokazali w czym są najlepsi. W ramach konkursu realizowanego przez markę i popularnego operatora, można zyskać szansę na wygranie LUMIX GH5, aparatu wielokrotnie nagradzanego w prestiżowych konkursach.
Każdy z nas ma talent, którym może się pochwalić. Niektórzy są mistrzami w gotowaniu, podczas kiedy inni do perfekcji opanowali śpiewanie, obrabianie zdjęć czy montowanie filmów. Niezależnie od tego w czym jesteśmy najlepsi, warto pochwalić się swoimi zdolnościami, w szczególności wtedy, kiedy można przy okazji wygrać atrakcyjną nagrodę. W tym celu Panasonic wspólnie z Szymonem Chałupką z kanału Filmujemy przygotował konkurs, w którym można wygrać wielokrotnie nagradzany aparat Lumix GH5 wraz z torbą DMW-PS10 w zestawie, by bezpiecznie i wygodnie przechowywać sprzęt podczas podróży.
Zasady konkursu, który trwa do 28 marca 2021 roku są proste. Wystarczy, że uczestnik pokaże w czym jest najlepszy. Może to zrobić w formie prostego opisu lub publikując zdjęcie bądź film z odpowiedzią na zadanie konkursowe, w swoich mediach społecznościowych. Aby wziąć udział wystarczy przejść do wypełnienia formularza konkursowego znajdującego się na stronie https://campaigns.panasonic.eu/pl-konkurs-filmujemy, gdzie dostępny jest również regulamin aktywacji.
LUMIX GH5 to bezlusterkowy aparat cyfrowy stworzony nie tylko do zdjęć, ale również do filmów. Wykorzystywany między innymi przez profesjonalnych fotografów oraz vlogerów, charakteryzuje się niezwykle stylowym wyglądem, który został stworzony przez firmę Panasonic na podstawie sugestii przekazywanych przez użytkowników. Wyposażony w matrycę o rozdzielczości 20,3 megapikseli oraz procesor Venus Engine 10, zapewnia najwyższą jakość obrazu spośród aparatów cyfrowych LUMIX G, odwzorowując jednocześnie wyjątkowe bogactwo kolorów. Dodatkowe udogodnienia w postaci m.in. stabilizacji obrazu, rejestrowania obrazów wideo w jakości 4k 60p/50p oraz funkcji nagrywania w 10-bitowej jakości 4K, czynią go aparatem idealnym do opowiedzenia historii, które warto zapamiętać.
Link do materiału video, promującego konkurs na kanale Filmujemy: https://www.youtube.com/watch?v=GKLon5hnaDY
Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.