Wieczór pełen inspiracji z laureatami konkursu Samsung
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
3 grudnia odbyła się niezwykła kolacja dla laureatów konkursu Samsung ,,Wystrój wnętrze z telewizorem The Frame i lodówką BESPOKE”. Wyjątkowe spotkanie miało miejsce w wysmakowanej i wyszukanej scenerii restauracji Qchnia Artystyczna. Wieczór upłynął gościom w niezobowiązującej atmosferze, na rozmowach i dyskusjach w otoczeniu pięknych wnętrz i świetnej kuchni.
10 października, podczas uroczystego webinaru OKK! design, poznaliśmy laureatów konkursu Samsung na projekt wnętrza. Uczestnicy mieli za zadanie przesłać swoje prace koncepcyjne z wykorzystaniem produktów marki Samsung: telewizora The Frame oraz lodówki Bespoke. Profesjonalne jury, złożone z profesjonalistów i ekspertów z branży aranżacji wnętrz, pod przewodnictwem arch. Jana Sikory, wyłoniło laureatów spośród niemal 150 nadesłanych prac.
W skład komisji eksperckiej, która zebrała się 9 października 2024 roku w biurze dewelopera Echo Investment, weszli: arch. Jan Sikora (Sikora Wnętrza, ASP Gdańsk), arch. wnętrz Ada Skwira (WZ Studio), arch. wnętrz Małgorzata Liebhart (WZ Studio), arch. Ida Mikołajska (MIKOŁAJSKAstudio), Anna Grużewska (red. naczelna Czas na Wnętrze), arch. Jacek Tryc (Jacek Tryc-wnętrza), arch. Szymon Hanczar (hanczar studio, ASP Wrocław), Oskar Zięta (Zięta Studio), arch. Anna Koszela (Pracownia architektury wnętrz Anna Koszela), Kamil Białas (red. nacz. WhiteMAD), Katarzyna Księżopolska (red. nacz. MAGAZIF), Wojciech Trzcionka (red. nacz. DesignAlive), arch. Julia Kilczewska (laureatka zeszłorocznej edycji konkursu na projekt wnętrza z telewizorem Samsung The Frame, autorka wizualizacji wnętrza na plakacie obecnej edycji) oraz z ramienia Organizatora Samsung Polska - Dorota Rek i Paweł Dąbrowa.
Profesjonalną sesję zdjęciową wykonaną przez samego Szymona Brodziaka oraz reklamową kampanię ambasadorską o ogólnopolskim zasięgu wygrała Agnieszka Kocoń z pracowni muro artisans. Artystka i designerka, na przestrzeni lat nieustannie eksplorowała różne dziedziny sztuki, od malarstwa sztalugowego, przez projektowanie dekoracji i product design, aż po wykorzystanie sztucznej inteligencji w kreacji oraz art directing. Jednak mimo szerokiego spektrum zainteresowań, to malarstwo i design od zawsze były jej największymi pasjami. Teraz w swoich projektach wykorzystuje tradycyjne, nierzadko zapomniane techniki dekoracyjne tj. intarsja, fresk mokry, sgraffito, techniki pozłotnicze, relief czy malarstwo olejno-żywiczne i temperowe na złocie, nadając im współczesną formę.
Jury przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia. Dwa wyróżnienia otrzymały projekty przygotowane przez Annę Muchę, architektkę wnętrz, która doświadczenia zawodowe zdobywa pracując zarówno w biurze projektowania wnętrz, jak i jako samodzielny projektant.
Natomiast trzecie zostało przyznane Karolinie Paduch z pracowni LP Design, absolwentce Wydziału Architektury i Budownictwa i Sztuk Stosowanych Akademii Śląskiej w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego, posiadającej wieloletnie doświadczenie w Visual Merchandisingu, specjalizującej się w projektowaniu wnętrz prywatnych oraz usługowo-handlowych.
W uroczystej kolacji, która odbyła się 3 grudnia, wzięli udział laureaci, członkowie jury konkursu oraz przedstawiciele marki Samsung. Spotkanie stało się nie tylko podsumowaniem kreatywnego przedsięwzięcia, ale również doskonałą okazją do integracji środowiska pasjonatów designu. W nastrojowej scenerii restauracji Qchnia Artystyczna, przy blasku świec i wyśmienitym menu, toczyły się ożywione rozmowy pełne inspiracji i wymiany doświadczeń. Dyskusje koncentrowały się zarówno na tematach związanych z codziennością i kulinariami, jak i na głębszych refleksjach dotyczących wyzwań i trendów w projektowaniu wnętrz. Szczególną uwagę poświęcono zwycięskim projektom – ich wyjątkowości, innowacyjności oraz historii stojących za ich powstaniem. Kameralna atmosfera spotkania sprzyjała nieformalnym rozmowom i zacieśnianiu relacji między laureatami a członkami jury.
Patronat medialny nad konkursem objęli: Forbes, MAGAZIF, WhiteMAD, Czas na Wnętrze, Design Alive, Label Magazine, Designteka, OKK! design
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.