Wielkanoc w stylu slow - dekoracje przygotujesz bez wychodzenia z domu!
Homebook.pl
ul. Jaworska 11-13
53-612 Wrocław
ewelina.saja|homebook.pl | |ewelina.saja|homebook.pl
720 804 066
www.homebook.pl
Budząca się do życia wiosna skutecznie zachęca, by naturalne akcenty wykorzystać również podczas tworzenia świątecznego wystroju wnętrz. Sprawdź pomysły na aranżacje, które sprawią, że tegoroczna Wielkanoc stanie się przyjazna naturze! Zdradził je Homebook.pl.
Wśród tegorocznych inspiracji pojawiają się dekoracje inspirowane kolorami ziemi, które doskonale sprawdzą się zarówno we wnętrzach w stylu glamour, jak i boho. Przygotowując dom na święta, nie bójmy się sięgać po niestandardowe rozwiązania – możliwości kończą się tam, gdzie kreatywność!
Świąteczny stół pod znakiem eko
Wielkanocną aranżację warto rozpocząć od samego centrum spotkań z rodziną – stołu. Tutaj główną rolę gra zastawa stołowa - wśród tegorocznych trendów dominują komplety z bezbarwnego szkła oraz naczynia wykonane z surowca przypominającego kamień naturalny. Te ostatnie szczególnie przypadną do gustu miłośnikom ascetycznych rozwiązań. Jak podpowiadają projektanci, z minimalistycznymi naczyniami idealnie komponować się będą ozdoby wykonane z naturalnych elementów takich jak: gałęzie, świeże i suszone kwiaty oraz dodatki z juty, lnu i bawełny. Warto tym razem zastanowić się nad rezygnacją z papierowych serwetek. Na fali popularności idei zero waste, do łask powracają ich tekstylne odpowiedniki, które nierzadko zachwycają ręcznym haftem i unikalnym charakterem.
Takie ekologiczne dodatki z powodzeniem zastąpią ozdoby z tworzyw sztucznych, które powoli odchodzą do lamusa. Nie tylko ze względu na mało atrakcyjny wygląd, co przede wszystkim - niepotrzebne generowanie plastikowych odpadów, które z dużym prawdopodobieństwem krótko po świętach trafią do kosza.
Zrób to sam, czyli wiosenne DIY
Zbliżająca się Wielkanoc to świetna okazja do spróbowania swoich sił w samodzielnym przygotowywaniu dekoracji. DIY jest idealnym sposobem nie tylko na oszczędne odświeżenie wystroju, ale również – stworzenie ozdób w stu procentach zgodnych z własną wizją - i w pełni bezpiecznie, w domowym zaciszu.
- Jednym z najmodniejszych wiosennych trendów zdobniczych w tym roku będą wiszące stroiki. Tego rodzaju elementy można wykonać np. wykorzystując okorowane gałęzie, szklane naczynia i świeże kwiaty. Wystarczy, że opleciesz gałązki jutowym sznurkiem, na którego końcach przywiążesz wiosenne rośliny. Z surowymi gałęziami doskonale komponować się będą także elementy wykonane z trawy morskiej – podpowiada Anna Poprawska z platformy Homebook.pl.
Wielkanoc wita u progu
W sezonie wiosennym nie ograniczajmy dekoracji jedynie do świątecznego stołu, ale wyjdźmy z nimi przed dom! Największą ozdobą balkonów i ganków pozostają kwiaty doniczkowe – wśród których znajdziemy zarówno klasyczne żonkile i krokusy, jak i mniej oczywiste sadzonki, np. cebulice syberyjskie. Początek kwietnia to również doskonały moment, by posadzić kwiaty, które cieszyć będą oko latem – astry, galtonie, isemy, sparaksisy, nasturcję czy portulakę wielkokwiatową. W czym je sadzić? Warto rozważyć zamianę klasycznych donic na wiklinowe kosze, ceramiczne (tak!) imbryki i… wszystko, co tylko przychodzi nam do głowy. Im bardziej kolorowo i kreatywnie, tym lepiej! Z mody nie wychodzą także wielkanocne wieńce, które ozdobią drzwi wejściowe. Szczególnie dużą popularnością cieszyć się będą wieńce z dodatkiem gałązek eukaliptusa lub szałwii. Ich zgaszony odcień doskonale współgra z naturalnym kolorem jaj, pojawiającym się najczęściej w świątecznych dekoracjach.
- Miłośnicy mocniejszych kolorów mogą postawić na ciemne odcienie zieleni, czerwieni czy brązu. Wśród wzorzystych pisanek na topie są obecnie tradycyjne drapanki, jajka naturalne oraz ceramiczne i szklane, ozdobione suszonymi kwiatami, a także modele pokryte marmurowymi wzorami – radzi Anna Poprawska.
Urządzając dom na Wielkanoc, pamiętajmy o wykorzystywaniu ozdób i elementów, które już posiadamy – taki dekoracyjny upcycling może okazać się bardzo zaskakujący w skutkach. Wśród jego ciekawszych form wymienić można m.in. zastosowanie gąsiorów po winie jako niecodziennych wazonów na wiosenny bukiet lub wykorzystanie niekompletnych zastaw stołowych i stworzenie z nich kreatywnego miksu wzorów. Dzięki temu święta wielkanocne staną się równie barwne i wyjątkowe!

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.