Wielki powrót KLM. Loty do Amsterdamu już od dziś
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Kolejne połączenia systematycznie wzbogacają rozkład Portu Lotniczego Wrocław. Już od dziś pasażerowie mogą latać bezpośrednio do Amsterdamu liniami KLM. To jeden z ponad 50 aktualnie dostępnych kierunków.
Linie KLM wznawiają od dziś loty pomiędzy Wrocławiem a Amsterdamem. W tym tygodniu zaplanowano dwa loty (3 sierpnia i 5 sierpnia). Od 7 sierpnia do 27 września połączenie będzie realizowane 6 razy w tygodniu (bez wtorków), natomiast od 28 września – codziennie. Wylot z Wrocławia jest zaplanowany na godz. 14.05, lądowanie na Schiphol – głównym lotnisku w stolicy Niderlandów – o godz. 15.50. W drugą stronę: start w Amsterdamie o godz. 12.05, lądowanie we Wrocławiu o godz. 13.50. Bilety są dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.
Międzynarodowe lotnisko Amsterdam-Schiphol to jeden z największych portów przesiadkowych w Europie. Lecąc z Wrocławia przez Amsterdam, można dostać się do najdalszych zakątków świata: obecnie m.in. do Los Angeles, Nowego Jorku, Dubaju, Osaki, Surinamu, Tanzanii czy na Małe Antyle. – Niezmiernie cieszymy się z przywrócenia połączenia do Amsterdamu. Powrót KLM do Wrocławia oznacza większą różnorodność oferty dla naszych pasażerów, którzy dzięki temu mają dostęp do siatki połączeń nie tylko przewoźników zrzeszonych w Star Alliance, ale również w Sky Team. Teraz planowanie podróży z Wrocławia jest jeszcze łatwiejsze – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.
Rozkład obfity w atrakcyjne kierunki
KLM to trzeci po Lufthansie (od 1 sierpnia lata dwa razy dziennie do Frankfurtu) i PLL LOT (4 razy dziennie do Warszawy, oraz od końcówki sierpnia raz w tygodniu do Budapesztu) operator sieciowy, który przywrócił połączenia z wrocławskiego lotniska. Pasażerowie mają do dyspozycji także ponad 50 kierunków niskokosztowych i czarterowych. Wiele bezpośrednich na południe Europy, cieszących się o tej porze roku największą popularnością. – Pomimo przerwy w lataniu, tegoroczne lato na naszym lotnisku jest naprawdę gorące. Pasażerowie każdego dnia mogą wybrać jeden z wielu atrakcyjnych kierunków i polecieć na wyczekiwane wakacje. Aby wszystko przebiegało bezpiecznie, wprowadziliśmy dodatkowe środki bezpieczeństwa i specjalne procedury obsługi, które działają bez zarzutu – cieszy się Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.
Wśród oferty tanich linii lotniczych – Wizz Air i Ryanair – są loty na Cypr, do Włoch (w tym na Sycylię i Sardynię) i do Grecji (do Aten i na Kretę). Siatkę uzupełniają połączenia z Wielką Brytanią, Irlandią, Ukrainą, Holandią, Norwegią, Niemcami i Islandią.
Z kolei wśród czarterów do wyboru są loty do Bułgarii (Burgas i Warny), na bardzo popularne wyspy greckie: Rodos, Kos, Zakynthos i Kretę, a także do Hiszpanii (Majorka i Minorka). Dodatkowo, po otwarciu możliwości podróżowania do Turcji, Egiptu i Tunezji prawdopodobnie uruchomione zostaną kolejne kierunki czarterowe. Szeroki wachlarz bezpośrednich połączeń zagranicznych oferują także PLL LOT w ramach specjalnie uruchomionej siatki #LOTnaWakacje. Są to rejsy do jedenastu słonecznych miejsc w Hiszpanii, Grecji, Chorwacji i Bułgarii.
Port Lotniczy Wrocław przygotował ofertę specjalną dla pasażerów, którzy chcą dotrzeć na lotnisko samochodem. Przy rezerwacji online, z co najmniej 4-dniowym wyprzedzeniem, miejsce na parkingu D kosztuje 59 złotych na okres od 7 do 8 dni lub 79 złotych na okres od 14 do 15 dni.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.