Willa Elżbiecina z 1912 roku
Informacja prasowa
Willa Elżbiecina z 1912 roku
Z widokiem na przedwojenne Zakopane
Prawie każdy zna takie rezydencje, jak Wilanów czy Łazienki Królewskie w Warszawie. Mało kto wie, że w Polsce znajduje się drewniany stuletni zabytek, który od niedawna udostępniony jest dla gości do wynajmu. To architektoniczna pamiątka – zakopiańska Willa Elżbiecina z 1912 roku, w pełni nieodkryte i nieznane dotąd miejsce, które dotrwało do naszych czasów w niemal niezmienionej formie.
– Wyobraźmy sobie przedwojenne Zakopane, do którego przyjeżdża wielu artystów, aktorów i polityków. Zimą na kulig i narty, latem zaś na górskie spacery i sielski odpoczynek na łonie natury. Sama śmietanka towarzyska, która we wspaniałym otoczeniu tradycyjnych willi spędza elitarnie zasłużony urlop. Dzisiaj, po ponad 100 latach, możemy sentymentalnie powrócić do tych momentów i poczuć klimat dawnej epoki, ciesząc się jednocześnie współczesnymi udogodnieniami – mówi Krzysztof Jabłoński, właściciel Willi Elżbiecina.
W samym sercu Podhala, z widokiem na Giewont, znajduje się miejsce niepowtarzalne. To zabytkowa Willa Elżbiecina z 1912 roku - była własność Wojciecha Korfantego, który zakupił ją w 1922 roku dla swojej żony Elżbiety. Jest to jedna z nielicznych drewnianych100-letnich willi zachowanych i odrestaurowanych w Zakopanem Czasy świetności willi przypadają na okres międzywojenny, kiedy styl zakopiański mieszał się z secesją i artdeco. Istotą tego okresu było dążenie do stylowej jedności sztuki dzięki łączeniu działań w różnych jej dziedzinach, a w szczególności rzemiosła artystycznego, architektury wnętrz, rzeźby i grafiki. Willa Elżbiecina odrestaurowana z wielkim pietyzmem i pod czujnym okiem konserwatora zabytków w latach 2016 – 2019, odzyskała swój blask zachowując ducha i dziedzictwo historyczne. Tak powstała luksusowa historyczna rezydencja na wynajem, będącą alternatywą dla zakopiańskich pięcio-gwiazdkowych hoteli dla ludzi ceniących spokój, prywatność i komfort.
- Prowadząc przebudowę oraz remont pod nadzorem konserwatora zabytków, udało nam się zachować najpiękniejsze elementy konstrukcji i oryginalnego wystroju uzupełniając je stylowymi meblami i elementami wyposażenia wnętrz z tamtego okresu. Choć początkowo nie myśleliśmy o udostępnianiu willi (chyba, że miłośnikom zabytków), ostatecznie uznaliśmy, że w takiej historycznej perełce życie powinno tętnić również dziś – stąd pomysł na zaproszenie gości – podkreśla Krzysztof Jabłoński.
Koncepcja wynajmu rezydencji Willa Elżbiecina jest przystosowana do aktualnych potrzeb Gości. Z jednej strony to komfortowa willa dla kilkunastu osób, która konkuruje z najlepszymi zakopiańskimi hotelami, z drugiej strony to obiekt, który oferuje to, czego żaden hotel zapewnić nie może – prywatność i kameralność. Willa zachowała swoją unikatowość architektoniczną i historyczną, a jednocześnie jest dostosowana do wymagań i standardów wysokiej klasy hoteli. W nowoczesnym, inteligentnym budynku znajduje się 7 luksusowych, częściowo klimatyzowanych, dwuosobowych pokoi dla Gości oraz jeden dwupoziomowy apartament z panoramicznym widokiem na Giewont wprost z sypialni. Wyposażone w sejfy, minibary, telewizję, szybki internet oraz klimatyzację pokoje, swoimi aranżacjami nawiązują do stylu witkiewiczowskiego i współczesnej mu secesji. Ręcznie wykonane przez zakopiańskiego artystę rzeźbione meble połączone są z wygodnymi hotelowymi łóżkami, a całość dopełniają poddane kompleksowej renowacji meble, lampy i lustra z epoki.
Willa dysponuje pięknie zaaranżowaną zabytkową przestrzenią wspólną. Duża jadalnia przy wspólnym stole pomieści nawet 20 osób. W dwóch salonikach możemy, jak za dawnych czasów oddać się ulubionej lekturze, posłuchać muzyki lub wspólnie spędzić czas. W pełni wyposażona kuchnia pozwoli przygotować posiłki w ramach self – cateringu lub wraz z zaprzyjaźnionym szefem kuchni i pełną obsługą kelnerską. Wokół willi znajduje się elegancko zaprojektowany, wykonany i utrzymywany ogród, z góralską drewnianą wiatą z kominkiem pełniącym funkcję grilla, umożliwiająca organizację przyjęć plenerowych. Granitowe alejki, puszysta trawa, piękne rośliny zachęcają do odpoczynku w swym pięknym, cichym otoczeniu. Opływający ogród od południa potok tworzy dodatkowy nastrój górskiej doliny. Wśród zieleni w osobnym budynku znajduje się SPA do wyłącznej dyspozycji Gości rezydencji. Można skorzystać z łaźni parowej z aromaterapią, sauny suchej, dużej wanny jacuzzi, czy pobudzić zmysły pod prysznicem wrażeń.
Rezydencja Willa Elżbiecina możliwa jest do wynajęcia tylko w całości i stanowi wyjątkową alternatywę dla spotkań biznesowych, wyjazdów prywatnych, czy uroczystości rodzinnych, takich jak śluby. Ciesząc się rezydencją na wyłączność, Goście mają niepowtarzalną okazję przenieść się w czasie i odpocząć od zgiełku współczesnego świata.
***
Willa Elżbiecina
ul. Zamoyskiego 30
34-500 Zakopane
https://www.willa-elzbiecina.pl/
Dodatkowych informacji udziela:
High Level Marketing
pr@highlevelmarketing.pl
Tel. 691631144

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.