Komunikaty PR

Winna Argentyna, czyli kulturowy paszport do kraju tanga!

2021-07-21  |  16:25
Biuro prasowe
Kontakt
Dominika Kaczyńska
Od kuchni

Chodakowska 12
03-826 Warszawa
dominika.kaczynska|odkuchni.co| |dominika.kaczynska|odkuchni.co
+48 791 378 116
odkuchni.co

Argentyna, choć znajduje się w pierwszej dziesiątce największych państw świata, nadal owiana jest nutką tajemniczości. Najczęstsze skojarzenia z tym krajem nadal krążą wokół tanga i piłki nożnej. Właśnie dlatego powstał projekt, który pokaże, że na podróżników i turystów czeka tam wiele więcej! Winna Argentyna koncentrować będzie się na doskonałych winach, ale także kuchni, kulturze, architekturze i ciekawostkach związanych z tym państwem.

Różnorodność na każdym kroku

Argentyna to kraj, w którym od wieków intensywnie mieszają się wpływy europejskie i południowoamerykańskie. Obecne jest to między innymi w kulturze, architekturze, kuchni, tańcu, muzyce, trendach i języku - hiszpańskim. Dzięki temu, na stołach zobaczymy zarówno argentyńską pizzę, jak i empanadas, czyli pierożki z różnymi nadzieniami, na ulicach słychać i muzykę ludową, i ciężki rock, a za oknem równie popularne są widoki rajskich plaż oraz wysokich pasm górskich. Trudno nie zakochać się w tym kraju, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Idealny klimat

Oprócz zróżnicowania w przestrzeni społecznej, warto wspomnieć o klimacie, a właściwie strefach klimatycznych, których w tym jednym kraju jest aż cztery. Warunki te sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do uprawy winorośli. Od wielu dekad, Argentyna znajduje się w pierwszej dziesiątce wśród producentów wina na świecie, z produkcją na poziomie nawet 15 mln hektolitrów wina rocznie. Aż 75% z nich produkowanych jest w regionie Mendoza, położonego w zachodniej części kraju u stóp Andów. Stąd także pochodzą wina Nampe oraz Los Haroldos, czyli marki, które częściej spotykać będziemy pod wspólnym szyldem Winna Argentyna.

Urzekająca inność

Projekt “Winna Argentyna” narodził się z pasji do podróży oraz świetnego wina. Mało kto wie, że Argentyna to kraj tak różnorodny, kolorowy, głośny i pełen życia, a ponadto o bogatej winiarskiej historii, śmiało jednak korzystający z dobrodziejstw nowych technologii. 

Celem projektu jest pokazywanie Argentyny jako świetnego miejsca dla enoturystów, czyli odwiedzających regiony związanych z uprawą winorośli oraz miejsca, w których produkuje się wino, ale nie tylko! Podróżnicy wcale nie skupieni na poznawaniu winiarskich ciekawostek także znajdą tam coś dla siebie. W tym tkwi piękno tego kraju: dziewicza przyroda, bogata historia oraz kultura, ciekawa kuchnia, ale także radość, muzyka i śpiew rozbrzmiewająca na każdym kroku Buenos Aires. 

Różnice między znanym nam codziennym trybem życia, a tym argentyńskim, są wręcz fascynujące. Wszystkie będzie można poznać za pośrednictwem social mediów projektu Winna Argentyna, który oficjalnie ruszył z początkiem lipca 2021.

 

O projekcie Winna Argentyna:

Argentyna, jako jeden z największych producentów wina na świecie, posiada idealne warunki do uprawy winorośli oraz technologie, z których korzysta, łącząc tradycje Starego Świata z innowacjami Nowego. Winna Argentyna to projekt zrzeszający dwie marki argentyńskiego wina: Nampe i Los Haroldos. Są to wina wysokiej jakości, o zrównoważonych kompozycjach smakowych zapadających w pamięć, a także ciekawych szczepach, takich jak lokalne Torrontes czy Malbec - gwiazda argentyńskiego winiarstwa.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Od kuchni
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.