Wiosenne inspiracje od SANPLAST
Kto powiedział, że nie da się obcować z naturą nie wychodząc z domu? Obecna sytuacja na świecie niejako zmusza nas do tego, dlatego SANPLAST przychodzi z odsieczą i proponuje rozwiązania, które nie tylko pomogą się zrelaksować, ale będą satysfakcjonujące dla prawdziwego amatora przyrody.
Umiłowanie przyrody bardziej niż kiedykolwiek daje się we znaki, gdy na co dzień brakuje nam swobodnego kontaktu z przyrodą. Chcemy wtedy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby otaczać się nią chociaż w domu. SANPLAST ma w swoim DNA zamiłowanie i szacunek do przyrody – nie tylko wykorzystuje naturalne materiały do stworzenia, np. wanien, ale również inspiruje się motywami i barwami prosto z królestwa roślin. Prostota, szyk i nienachalność to cechy łazienki, w której nastanie błogi relaks.
Aby łazienka nabrała bardziej naturalnego charakteru powinniśmy się skupić na takich rozwiązaniach jak podłoga imitująca drewno, ciepłe barwy na ścianach, żywe rośliny, które uwielbiają wilgotność – na przykład prawdziwy mech. Dla takiej aranżacji prawdziwą wisienką na torcie będzie kabina prysznicowa typu Walk-In z serii Free Line II, ozdobiona czarnym sitodrukiem z roślinnym motywem. Zamiast kabiny, możemy postawić również na owalną wannę wykonaną z minerałów, która skutecznie wpłynie na obniżenie stresu i polepszenie samopoczucia.
Wiosna to idealny moment na wprowadzenie do swojej łazienki nieco naturalnego charakteru. Kilka dodatków lub jedna większa zmiana w postaci nowej kabiny lub wanny potrafią na dobre zmienić całą przestrzeń, która stanie się prawdziwą oazą spokoju i relaksu. W takiej ascetycznej łazience każdy poczuje się prawdziwie połączony z naturą.
![Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe](/files/1947754062/lozko-kontynentalne-tebsilo,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
![Proste przyjemności na zimowe wieczory](/files/_uploaded/glownekonf_420841280,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Proste przyjemności na zimowe wieczory
![Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie](/files/_uploaded/glownekonf_592300461,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Media
![](/files/1922771799/kszczot-program-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
![](/files/1922771799/bukowska-tomczak-alkohol-foto2,w_133,_small.jpg)
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
![](/files/1922771799/medycyna-ai-foto,w_133,_small.jpg)
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.