Wiosenne nowości w Teatrze Małym w Manufakturze
Powiew świeżego, wiosennego powietrza wkradł się także do repertuaru Teatru Małego w Manufakturze. Na deskach tego kameralnego miejsca już wkrótce będzie można obejrzeć nowe spektakle, w tym także te improwizowane.
Dla fanów opowieści pełnych humoru, polecamy spektakl „Mój boski rozwód”. Wzruszająca historia Angeli (w tej roli znakomita Karolina Lutczyn), zmienia spojrzenie na rozwój. Ten monodram to piękna, dowcipna i jednocześnie ciepła komedia o kobiecych doświadczeniach, pragnieniach i potrzebie miłości. Sztuka przekazuje mądre, życiowe przesłanie o pożądaniu, radościach i smutkach życia oraz relacjach damsko-męskich. Na deskach teatru 2 marca.
Z kolei w niedzielę, 3 marca, zespół O!Impro zaprasza na komedię improwizowaną „Naga prawda”. Spektakl jest w całości improwizowany – aktorzy nie wiedzą, w jaką rolę przyjdzie im się wcielić, nie znają też swoich kwestii – wszystko tworzone jest na bieżąco, na podstawie sugestii i wskazówek od widzów.
„Lepsza” to mała komedia obyczajowa z kluczem. Historia dwóch leciwych, ale wciąż żywiołowych aktorek Niny i Ady, które prowadzą dyskurs o swojej przeszłości i artystycznych bogatych losach. Opowieść o tych pełnych siły kobietach będzie można zobaczyć już 8 i 9 marca. Z kolei w „Wesołym wdowcu” to mężczyzna gra główną rolę. Thomas Madison, tytułowy wdowiec, przyjeżdża do Londynu, by po latach spędzonych na angielskiej prowincji, zakosztować wielkomiejskiego życia, szczególnie „by night”. Ten spektakl pojawi się w repertuarze 15 i 16 marca.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.