Komunikaty PR

Wiosenne porządki i mordęga? Nie, jeśli wyręczą nas roboty sprzątające

2021-03-22  |  10:30
Biuro prasowe

Wraz ze zmianą pory roku czas na sprzątanie w domu, przy którym warto wykorzystać najnowszą technologię z zaawansowaną sztuczną inteligencją. Odkurzaniem i mopowaniem podłogi zajmie się robot sprzątający z kamerą, zaś okna błyskawicznie umyje jego mniejszy odpowiednik. W ten sposób możemy sobie ulżyć, wreszcie odpocząć i zająć się tym, co przynosi nam czystą frajdę. 

W okresie przedwiosennym, tuż przed Wielkanocą, porządki we własnych czterech ścianach są niezbędne, ale czasami ten przykry obowiązek niestety zamienia się w katorgę i syzyfową pracę. Dopiero co odkurzymy czy zmyjemy podłogi, a rozweselone szkraby czy domowe futrzaste czworonogi mogą błyskawicznie zniweczyć efekty mozolnego sprzątania. I wszystko trzeba zaczynać od początku. Z pomocą przychodzi najnowsza technologia, jak np. zestaw robotów sprzątających ECOVACS – odkurzacz automatyczny Deebot Ozmo T8 Aivi i robot do okien Winbot 880.    

Potrzeba matką wynalazku

Zacznijmy od odkurzania. Pierwszy z robotów wykorzystuje technologią TrueMapping z detekcją laserową D-ToF, co pozwala mu na rozpoznawanie przeszkód nawet z odległości 10 metrów. Urządzenie momentalnie i precyzyjnie skanuje całe otoczenie, tworzy mapy i planuje trasę odkurzania. Poradzi sobie też z przekroczeniem progów drzwi o wysokości do ok. 2 cm.

A co kryje się za nazwą Aivi? To rozwiązanie umożliwia rozpoznanie i omijanie mnóstwa napotkanych na swojej drodze obiektów. Zapomnijmy o wciąganiu butów za sznurówki, skarpetek czy innych drobnych elementów garderoby. To ryzyko zostało zminimalizowane do 60 proc. Co więcej, miejsca w których odkurzacz napotkał przeszkody będą zapisane w jego pamięci, by na przyszłość jeszcze staranniej je wysprzątać.

W modelu Deebot Ozmo T8 Aivi nie sposób nie wspomnieć o wbudowanej kamerze, którą można uruchomić za pomocą aplikacji ECOVACS. Dzięki niej i poglądowi na żywo zyskamy pewność, że nie zostawiliśmy otwartego okna, lodówki czy włączonego żelazka. Uruchomienie kamery strzeżone jest hasłem, a dane przesyłane z robota do smartfona są zakodowane. 

Ten odkurzacz samobieżny wyposażono także w funkcję mopa. Płyta mopująca przechodzi w wibracje o wysokiej częstotliwości i w ten sposób czyści podłogę. System OZMO uzupełniony jest o system stabilizacji ciśnienia. Robot tworzy podciśnienie, co znacznie ułatwia sprzątanie, a do wyboru mamy cztery poziomy przepływu wody.

Z innych cech Deebota warto wymienić: spersonalizowane planowanie sprzątania poszczególnych pokojów, automatyczne wykrywanie dywanów, możliwość ustawiania wirtualnych barier i tworzenia mapy kilku pięter w domu. Bateria pozwala na 3 godziny ciągłej pracy, co przekłada się na 300 mkw. posprzątanej powierzchni. Do stanu pełnej gotowości akumulator ładuje się w 6,5 godziny.

Okna czyste na błysk

W zestawie nie mogło zabraknąć robota do mycia okien Winbot 880, którym można sterować za pomocą pilota. Ulepszona nawigacja WIN-SLAM 2.0. z asystentem głosowym gwarantuje, że po zakończeniu czyszczenia urządzenie wraca do punktu początkowego. Robot potrafi rozpoznać, w jaki sposób uniknąć przechodzenia przez jakiekolwiek krawędzie i ramy, co docenimy zwłaszcza w przypadku luster i ogrodów zimowych.

Robot Winbot czyści szklaną powierzchnię, wykorzystując precyzyjną czterostopniową procedurę. W ten sposób może skupić się tylko na wybranych puntach okna. Za samo mocowanie odpowiada zaawansowany system ssący. W wyjątkowej sytuacji wystąpienia przerwy w zasilaniu robot pozostaje umocowany do szklanej powierzchni dzięki wewnętrznej baterii zapasowej. Natomiast jeśli ten elektroniczny domowy pomocnik niefartownie odłączy się od szklanej powierzchni, przed upadkiem na podłogę zabezpiecza go przyssawka i lina z elastycznej oraz trwałej gumy.

Sugerowana cena detaliczna zestawu ECOVACS Deebot Ozmo T8 Aivi i Winbot 880 wynosi 3499 zł.

Wszystkiego na temat tych urządzeń dowiemy się z oficjalnej strony producenta https://www.ecovacs.com/pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.