Wiosenne porządki w ogrodzie: konserwacja drewna
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Już niebawem do ogrodów zawita wiosna, a wraz z nią rozkwitną pierwsze kwiaty i pojawi się zieleń krzewów i drzew. Aby w pełni cieszyć się tym wyczekanym widokiem, warto starannie uporządkować przestrzeń wokół domu. Obowiązkowym punktem na liście wiosennych prac ogrodowych jest także odświeżenie drewnianych elementów architektury, które po zimie mogły stracić swój urok.
Ogrodzenie pełni nie tylko rolę funkcjonalną, ale i estetyczną, świadcząc o dobrym guście mieszkańców. Zanieczyszczone i wyblakłe po zimie wymaga zatem stosowanej konserwacji, np. Impregnatem Eco & Protection marki Drewnochron. Preparat podkreśli piękną strukturę drewna, ale przede wszystkim będzie je chronił przed działaniem niekorzystnych czynników pogodowych, w tym przed odpowiadającą za jego degradację wilgocią, a także zabezpieczy surowiec przed rozwojem pleśni i glonów.
Drewniane meble, nawet jeśli zimą nie były wystawione na zewnątrz, także mogą potrzebować odświeżenia, by w sezonie cieszyły zadbanym wyglądem. Stosując odpowiednie preparaty ochronno-dekoracyjne za jednym zamachem można zapewnić im kompleksową ochronę i nadać nową estetykę. Zielony odcień Impregnatu Extra Powłokotwórczego od Drewnochron będzie efektownie komponować się z ogrodową roślinnością. Formuła produktu pozwala za zachowanie widocznego usłojenia, które w dużej mierze decyduje o uroku tego naturalnego surowca.
Śnieg i mróz, których w tym sezonie nie brakowało, mogły osłabić drewniane deski na tarasach czy balkonach. Dlatego w ramach przygotowań do wiosny warto również ocenić ich kondycję i przeprowadzić prace pielęgnacyjne. Do renowacji podłogi świetnie sprawdzą się oleje. Zapewnią bardzo dobre nasycenie drewna, wzmacniając jego strukturę i zapobiegając rozsychaniu. A to wszystko z zachowaniem szlachetnego efektu dekoracyjnego.
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.