Wiosenny design
Taras to nie tylko miejsce do wypoczynku, to również dodatkowa przestrzeń, którą należy zorganizować. Odkrywanie jej potencjału to podróż w świat unikalnego designu. Coraz częściej przestaje być ona jedynie miejscem relaksu i zostaje wypełniona prawdziwie nietuzinkowymi aranżacjami. Wiosna to okazja do odkrycia najnowszych trendów tarasowych i kreatywnego spojrzenia na wystrój.
Jednym z ciekawszych rozwiązań są płyty tarasowe koraTER od Grupy Tubądzin. Dostarczają one inspiracji do stworzenia wymarzonej strefy na świeżym powietrzu. KoraTER nie tylko podkreśla estetykę tarasów, ale także tworzy atmosferę wypoczynku i spokoju. Płyty koraTER można układać np. na wspornikach tarasowych, zaprawie drenażowej, podsypce piaskowej lub żwirowej, a nawet układać bezpośrednio na ziemi.
Płyty KoraTER to 7 oryginalnych kolekcji, które nie tylko umożliwiają wybór niemal dowolnego stylu aranżacji tarasu, ale też spełniają praktyczne funkcje. Łatwość utrzymania ich w czystości sprawia, że taras zawsze będzie prezentować się doskonale, niezależnie od pogody. Trwałość i wytrzymałość gwarantują, że możemy cieszyć się pięknie zaaranżowaną przestrzenią na dworze przez wiele sezonów.
Innowacyjne płyty tarasowe KoraTER otwierają szerokie pole do kreatywnych aranżacji, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy. W nowoczesnym minimalizmie, charakteryzującym się prostotą form i surowością, doskonale sprawdzą się płyty tarasowe KoraTER o gładkiej powierzchni w neutralnych kolorach, takich jak biel czy szarość. Dla miłośników natury i ekologii inspiracją może być trend eko-chic. W takim przypadku, płyty o strukturze drewna lub kamienia, dostępne w paletach brązów i beży, będą doskonałym wyborem. KoraTER zachowuje naturalny wygląd, jednocześnie eliminując problemy związane z koniecznością konserwacji prawdziwego drewna. Osoby pragnące przenieść na taras tradycyjny klimat mogą postawić na rustykalne aranżacje. Płyty tarasowe w ciepłych odcieniach brązu doskonale wpiszą się w ten trend, nadając tarasowi przytulny i nostalgiczny charakter. Na popularności zyskują także tarasy inspirowane klimatem śródziemnomorskim. Jasne, pastelowe płyty tarasowe w odcieniach bieli i beżu doskonale wprowadzą atmosferę nadmorskiego relaksu.
Wiosna to czas ożywienia zarówno dla przyrody, jak i dla samych siebie. Warto więc podjąć wysiłek i zadbać o to, aby nasza przestrzeń zewnętrzna była nie tylko funkcjonalna, ale także piękna i zachęcająca do spędzania tam czasu. Płyty koraTER to inwestycja w komfort i estetykę naszego otoczenia.
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.