Włoski przepis na przerwę świąteczną w stylu „dolce far niente”.
24/7 Communication
Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
aleksandra.jasinska|247.com.pl| |aleksandra.jasinska|247.com.pl
500002427
https://247.com.pl/
Oto przepis na prawdziwą relaksującą ucztę, która nie tylko nakarmi ciało i zmysły, ale również duszę, przenosząc nas do filmowego świata słynnego reżysera Federico Felliniego. Nie ma kina domowego bez talerza filmowych przekąsek, a włoskie produkty są do tego wprost idealne – doskonałej jakości i niewymagające długiego przygotowania. Po seansie warto poczytać, posłuchać, pomarzyć i zaplanować własną przygodę w regionie Emilia Romania.
Binge watching z Fellinim
Zima to znakomity czas na zwolnienie tempa i moment, kiedy w wyjątkowej świątecznej atmosferze najchętniej sięgamy do klasyki kina. Dlatego doskonałym pomysłem jest wieczór filmowy z jednym z najwybitniejszych reżyserów – Federico Fellinim. Arcydzieła maestro, takie jak „La Strada”, „La Dolce Vita” czy „Osiem i Pół”, wprowadzą nas w nietuzinkowy klimat włoskiej kinematografii i porywających opowieści. Co ciekawe, prawie każdy film Felliniego inspirowany był jego ulubionym miastem położonym na wybrzeżu w Emilii Romanii - Rimini. W tamtejszym kinie Fulgor podziwiał pierwsze w swoim życiu filmy, w Grand Hotelu natomiast, podglądał życie pięknych i bogatych. W przerwie w domowym seansie i poszukiwaniu dalszych inspiracji koniecznie trzeba posłuchać podcastu „Rimini-Felliniego”, który powstał we współpracy z biurem promocji regionu i opisuje miasto mistrza.
Talerz filmowych przekąsek
Kulinarna podróż po smakach regionu Emilia Romania z pewnością umili każdy seans filmowy. A zimą wieczory są długie, dlatego nie może zabraknąć półmiska przysmaków dla leniuchów, czyli takiego, którego przygotowanie zajmie nie więcej niż kilka minut. Wieczór z włoskimi przekąskami, takimi jak Parmigiano Reggiano, Prosciutto di Parma, chrupiącym pieczywem skropionym oliwą z Brisighelli i Aceto Balsamico Tradizionale di Modena oraz (dla dorosłych) kieliszkiem Lambrusco jest doskonałym zestawem na słodkie próżnowanie bez żadnych wyrzutów sumienia. Dla tych, którzy lubią spędzać więcej czasu w kuchni, polecamy wyjątkowy przepis na włoskie Cappelletti – małe pierożki, które z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia.
Nowe oblicze Rimini
W przyszłym roku na turystów w regionie Emilia Romania czeka cała masa atrakcji, wydarzeń oraz festiwali. Przerwa świąteczna to idealny moment na spotkania, prowadzenie długich rozmów i wspólne planowanie noworocznych wypraw, wakacji czy city breaks w ulubionym mieście mistrza Felliniego – Rimini, które w nowej odsłonie, z nową promenadą, plażową infrastrukturą nabrało prawdziwego uroku w kinowym stylu glamour. Muzeum Federico Felliniego to obowiązkowy punkt dla miłośników kinematografii. Miejsce, a właściwie trzy budynki - w pełni poświęcone jest życiu, pracy oraz dziedzictwu tego wybitnego artysty. Odwiedzając to muzeum obejrzymy bogatą kolekcję rysunków, kostiumów oraz oryginalnych scenariuszy i zanurzymy się w filmowym świecie.
Rimini, które słynie z piaszczystych plaż i lazurowej wody, to również miejsce, gdzie można doświadczyć prawdziwego dolce vita. Spacery po zabytkowej starówce, degustacje regionalnych win, wieczory spędzone w przytulnych kawiarenkach przy plaży to esencja włoskiego stylu życia.
Od kwietnia do końca września plaże wybrzeża Adriatyku będą jeszcze bardziej dostępne dla polskich turystów dzięki bezpośrednim lotom z Warszawy i Krakowa do Rimini. A ci, którzy chcą doświadczyć uroków Emilii Romanii zimą, mogą już teraz polecieć do Bolonii lub Forli.
![Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_227475179,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
![Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?](/files/_uploaded/glownekonf_1785741428,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
![SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl](/files/_uploaded/glownekonf_775734005,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.