Komunikaty PR

Wnętrza w duchu slow life – jak dobrać osłony okienne?

2022-05-25  |  01:00
Biuro prasowe

Ostatnie lata sprawiły, że cały świat zwolnił. Slow life stal się długofalowym trendem, który zakłada bycie tu i teraz oraz czerpanie garściami z życia, ale z zachowaniem totalnej uważności. Nasze mieszkania i domy coraz częściej traktujemy jako przestrzeń, którą chcemy świadomie kreować i chronić. Jak zatem dobrać osłony okienne, by idealnie wpisywały się w nurt slow life?

 

Smakuj życie w swoim stylu

 

Wnętrza w stylu slow life zachęcają do tego, by zostać w nich na dłużej i bez pośpiechu delektować się każdym detalem. Stonowane kolory ścian, naturalne materiały, duża ilość roślin doniczkowych i wygodne meble, w których mamy ochotę się zanurzyć i zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości.

 

Kwintesencją slow life design jest spokój, harmonia i skupienie na każdym najmniejszym detalu. W tego typu wnętrzach każdy element wystroju zaprasza do spokojnej kontemplacji. Odpowiednio dobrane materiały pozwalają wyodrębnić strefy relaksu, w których każdy domownik może wypoczywać na swój własny sposób. We wnętrzach slow life każdy może znaleźć wytchnienie dzięki miękkim kanapom, poduszkom i pledom, dotleniającym roślinom doniczkowym, ratanowym i bambusowym dodatkom, a wreszcie oprawom okiennym z naturalnych materiałów, przepuszczających promienie słoneczne zgodnie z preferencjami domowników.

 

Nurt slow life pojawił się w odpowiedzi na otaczający nas pęd – za karierą, pieniędzmi, szczęściem rodzinnym oraz wieczną młodością. Ciągły bieg zmęczył nas wszystkich psychicznie i z przyjemnością oddaliśmy się temu co powolne, niespieszne, skupione, spokojne i harmonijne. Trend ten zainspirował również producentów osłon okiennych, przy tworzeniu najnowszych kolekcji. – Naturalne materiały, stonowane barwy i przyjemne faktury żaluzji plisowanych szybo zyskały zwolenników, którym zależało na wydobyciu w swoich wnętrzach jak najwięcej przytulności i komfortu – zauważa Agnieszka Gołębiewska, przedstawicielka marki Anwis.

 

Żaluzje plisowane - idealna ochrona prywatności

 

Nurt slow life stawia na jakość, a nie na ilość. Dzięki wysokiej jakości tkanin, żaluzje plisowane idealnie wpisują się w ten trend. I choć liczby nie robią wrażenia na slow'ersach, to warto podkreślić, iż w ofercie niektórych producentów znajduje się ponad 550 rodzajów tkanin, pozwalających na ich łączenie w dowolnych kombinacjach.

 

Dzięki plisom, można przysłonić dowolnie wybrany fragment okna, w zależności od naszych preferencji. Są także praktycznie jedyną osłoną, którą zastosujemy w oknach o niestandardowym kształcie, np. trójkątnym lub owalnym. Ponadto możliwość użycia dwóch tkanin – transparentnej i zaciemniającej - w jednym systemie pozwala na dobranie odpowiedniej ochrony przed słońcem oraz zapewnia prywatność zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy – wyjaśnia przedstawicielka marki Anwis.

 

O czym należy pamiętać, dobierając osłony okienne w stylu slow?

 

Uporządkowany dom przynosi ukojenie także w naszej głowie. Pozwala uzyskać przestrzeń na nowe plany, marzenia i cele. Marzysz o tym, by w Twoim domu pojawiło się więcej roślin? Żaluzje plisowane zajmują niewielką przestrzeń przy oknie, pozostawiając wolny parapet.

 

W nurcie slow każdy detal ma znaczenie. Wybierając żaluzje plisowane warto zatem zamontować tkaniny do zadań specjalnych, które będą dodatkowo tłumić hałasy z zewnątrz lub chłodzić pomieszczenia zlokalizowane na poddaszach lub od strony południowej.

 

– Slow life oznacza życie z poczuciem komfortu, a obsługa żaluzji plisowanych jest nadzwyczaj prosta i płynna – podkreśla Agnieszka Gołębiewska, ekspertka marki Anwis. – Plisy o mniejszych gabarytach najczęściej obsługiwane są za pomocą poręcznych uchwytów sterujących zlokalizowanych na ruchomych rynnach. W przypadku większy przeszkleń możemy zastosować sterowanie elektryczne, jednak z uwagi na mały ciężar osłony oraz precyzyjne działanie, często wybierane są plisy wyposażone w sznurek lub łańcuszek kulkowy. Posiadają one specjalne zabezpieczenia Child Safety. Samozrywalny łącznik pozwala szybko rozpiąć pętlę, która może zagrażać bezpieczeństwu zarówno naszych dzieci, jak i ciekawskich zwierzaków domowych. Właśnie za pomocą takich detali tworzymy w naszych wnętrzach przystań, w której każdy może się czuć swobodnie i komfortowo.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.