Wnętrza w modnych kolorach na jesienno-zimowy sezon
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Wyraziste kolory na jesienno-zimowy sezon to paleta, która pozwala wykreować urzekające głębią i niebanalnym stylem aranżacje. Skąpane w nasyconych tonach wnętrza ujmują wyrazistością i szlachetnością barw, zapewniając nieprzeciętny i odważny aranżacyjny efekt. Za sprawą soczystego odcienia M316 Tomato przeciętne pomieszczenie, któremu na pierwszy rzut oka brakowało charakteru, zmieni się w stylową i widowiskową przestrzeń. Zielone rośliny przepięknie dopełnią aranż, podbijając jej świeżość i energię.
Silnie utożsamiane z jesienią dyniowe tonacje w tym sezonie świetnie odnajdą się w wystroju wnętrz. Ciepły pomarańczowo-brązowy Burnt Orange z palety Beckers wprowadzi poczucie harmonii i przytulności do sypialni, uwodząc wyważoną ekspresją i elegancją. Łagodną przeciwwagą dla zdecydowanego koloru będą elementy w pełnych łagodności jasnych tonacjach. Kremowe czy szare tkaniny, a także meble i dekoracje w odcieniach ecru uspokoją wystrój, dodając wnętrzu subtelności i lekkości.
Intensywność jesienno-zimowych odcieni wymaga odwagi, by wprowadzić je do wystroju, szczególnie na dużych powierzchniach. Kompromis stanowi wykorzystanie ich w pojedynczych elementach wyposażenia czy w detalach. Prosta w formie szafka pomalowana emalią Tikkurila Everal Aqua na głęboki, wyrafinowany odcień M425 Beetroot nabierze oryginalności, zapewniając intrygujący kolorystyczny akcent w pomieszczeniu. Naturalny beżowo-szary ton na ścianach zapewni przyjemne tło, na pierwszy plan wysuwając niebanalny odcień mebla.
Optymalnym rozwiązaniem jest też zastosowanie wyrazistych, będących w trendzie na jesień i zimę tonów na pojedynczych ścianach. Pomalowanie jednej z nich soczystą zielenią, np. Zielony Butelkowy od Dekoral, podczas gdy resztę ścian pokrywa klasyczny beż, bezbłędnie ożywia wnętrze i nadaje mu wyjątkowy styl. Naturalnym uzupełnieniem wdzięcznego wystroju są plecionki, drewno i rośliny, które sprawiają, że wnętrze emanuje spokojem i niewymuszonym urokiem.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.