Komunikaty PR

Wnętrze nasycone kolorami i ponadczasowym vintage

2023-02-23  |  11:00
Biuro prasowe

Odkąd matka Blanki, projektantka wnętrz, wybrała meble USM jako wyposażenie biur jej ojca, Carlosa Miró, ikoniczny system modułowy towarzyszy jej wszędzie, gdzie mieszka. Pierwszy własny egzemplarz kupiła, gdy wyprowadziła się z domu. Teraz powiększa swoją prywatną kolekcję w nowej rezydencji, liczącej bez mała 670 m kw., położonej na przedmieściach Barcelony.

Blanca jest projektantką mody, ale idąc drogą swojej mamy, coraz częściej zajmuje się również projektowaniem wnętrz, a to jej własne traktuje jako pole doświadczalne. Uwielbia przeszukiwać pchle targi i sklepy z antykami w poszukiwaniu wyjątkowych okazów. Te sąsiadują potem z ikonami współczesnego designu, sygnowanymi takimi nazwiskami jak: Le Corbusier, Castiglioni, Prouvé, Coderch czy bracia Eames. Wśród nich znajdują się perfekcyjnie dopasowane kolorystycznie, funkcjonalnie meble systemu USM Haller. Biją żywą kolorystyką, którą tak lubi partner projektantki, Javi. - Dla mnie kluczem jest organiczne łączenie elementów z różnych epok i stylów. To one tworzą unikalne efekty – mówi o swoich upodobaniach Blanca.

Jej mama wprowadziła USM Haller do każdego pomieszczenia biurowego swojego męża. Doskonale pełniły one funkcje regałów, szafek, systemów do przechowywania. Podobnie robi obecnie Blanca w swojej rezydencji, bawiąc się funkcjonalnością i kolorami tych modułowych mebli. Raz występują one jako szafki sypialniane w radośnie żółtym kolorze, raz jako częściowo przeszklony, a częściowo wyposażony w niebieskie fronty regał do przechowywania zastawy stołowej, a innym razem jako rubinowo-czerwony stolik na kółkach służący serwowaniu kawy czy świeżych owoców w miejscu, w którym Blanka i Javi mają właśnie ochotę zjeść. 

Pytana o to, czy tak żywa kolorystyka przetrwa próbę czasu, Blanka odpowiada: - W ogóle się tego nie obawiam. Są to przecież elementy modułowego systemu, które można dodawać, odejmować i zmieniać dowolnie kolorystykę. Widziałam już wnętrza, w których zastosowane były wszystkie wersje kolorystyczne USM Haller. Uznałam, że to musiała być świetna zabawa. Myślę już o wielobarwnych półkach do przedpokoju, a może kiedyś coś stanie również w pokoju dziecka?

System modułowy USM Haller zaprojektowany został w 1963 roku przez szwajcarską firmę USM. Szybko stał się synonimem syntetycznych, funkcjonalnych mebli o ponadczasowym charakterze. Ikoną doskonale dopasowującą się do rozmaitych stylów i potrzeb. - Haller oferuje aż czternaście kolorów i niemal nieskończone możliwości konfigurowania. Niedawno meble zostały uzupełnione o oświetlenie ledowe i porty USB. Pojawiła się również wersja ze specjalnymi otworami na donice z roślinami, co jest odpowiedzią na silny trend biophilic, obecny we wnętrzach domowych, jak i komercyjnych – komentują Dora Kuć i Karina Snuszka, z showroomu Mood-Design. 

www.mood-design.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom 5 powodów dlaczego warto stosować nowe grzejniki pionowe Purmo Biuro prasowe
2024-08-07 | 11:00

5 powodów dlaczego warto stosować nowe grzejniki pionowe Purmo

Grzejniki pionowe charakteryzują się niezwykłą wszechstronnością. Przede wszystkim można je idealnie dopasować do szerokiej gamy pomieszczeń, zwłaszcza tych, w których przestrzeń
Dom Zaprojektuj wnętrze z telewizorem Samsung The Frame i lodówką Bespoke
2024-08-06 | 15:30

Zaprojektuj wnętrze z telewizorem Samsung The Frame i lodówką Bespoke

Wystartował nowy konkurs marki Samsung, skierowany do studentów, architektów, projektantów „Wystrój wnętrze z telewizorem The Frame i lodówką
Dom Metal pod kompleksową ochroną
2024-08-06 | 14:00

Metal pod kompleksową ochroną

Wykonane z metalu meble czy też inne elementy wyposażenia i dekoracji ogrodu to nadal popularny wybór. Wdzięcznie uzupełniają przydomowy krajobraz, wpisując się we

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Joanna Przetakiewicz: Klienci nie odchodzą od fast fashion i co roku rynek wielkich sieciówek bardzo rośnie. Niestety cierpi na tym nasza planeta

Najpierw pandemia, duża popularność zakupów w sieci i inwestowanie w drogie markowe ubrania oraz dodatki, by zdążyć spełnić swoje marzenia, a teraz powrót do galerii handlowych i korzystanie z taniej oferty sieciówek. Projektantka przyznaje, że w ostatnich latach w branży modowej sporo się dzieje. Niezmienne pozostaje jednak to, że produkcja ubrań w dużej mierze przyczynia się do degradacji środowiska. Joanna Przetakiewicz zachęca więc do tego, by zamiast kupować ubrania na jeden sezon, wybierać second handy, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, często za niewielkie pieniądze.

Konsument

Polki dość późno zaczynają myśleć o swojej niezależności finansowej na emeryturze. Nie mają konkretnie zdefiniowanych celów związanych z oszczędzaniem

Podejście Polaków do pieniędzy uwarunkowane jest zarówno realnymi dochodami i bieżącymi potrzebami, jak i psychologicznymi barierami, nieraz bardzo silnymi, których przełamanie wymaga opracowania precyzyjnego planu finansowego i jego konsekwentnej realizacji. Tymczasem większość osób odkłada oszczędzanie, a już zwłaszcza inwestowanie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem tylko ten drugi sposób daje szanse na wypracowanie kapitału, który pozwoli na zaspokojenie swoich potrzeb na emeryturze. W większym stopniu dotyczy to kobiet, które pracują krócej, mniej zarabiają, a więc odprowadzają niższe nominalnie składki, a żyją o kilka lat dłużej niż mężczyźni.

Nauka

Wysoka jakość snu w weekend pozytywnie wpływa na pracowników przez kolejny tydzień. Odsypianie „na zapas” utrudnia jednak powrót do obowiązków

Ludziom, którzy wysypiają się w weekend, łatwiej przestawić się na poniedziałkowy tryb pracy – wynika z badań niemieckich naukowców. Co więcej, są oni mniej zmęczeni podczas całego tygodnia roboczego. Inaczej jest z tymi, którzy w weekend odsypiają zaległości z poprzedniego tygodnia i śpią dużo dłużej – dla nich powrót do pracy jest trudniejszy, a kolejne dni bardziej wyczerpujące. Badanie niemieckich naukowców pomaga zrozumieć, jakie znaczenie dla naszej energii w trakcie tygodnia pracy ma płynne włączenie się z odpoczynku w rytm pracy oraz jak ważny jest w tym względzie jakościowy sen.