WODA W SYSTEMIE. 27.06 kolejna dyskusja zorganizowana przez OW SARP
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
27 czerwca 2022 o godz. 18:00, w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, zaproszeni goście – Zuzanna Łepkowska i Adam Pilich z Geberit oraz arch. Szczepan Wroński założyciel WXCA, porozmawiają o prawidłowym gospodarowaniu wodą i potrzebie rozwiązań systemowych, które usprawnią działania z nią związane. Wydarzenie poprowadzi arch. Magda Maciąg oraz dr Artur Jerzy Filip.
Ogromnym wyzwaniem dla architektów i producentów materiałów wykończeniowych w dłuższej perspektywie stają się zmniejszające się wraz z ociepleniem klimatu zasoby wodne. Dlatego tak ważne jest prezentowanie obecnej sytuacji w tym obszarze i branżowa dyskusja o możliwych rozwiązaniach. OW SARP, przy wsparciu firmy Geberit, która jest głównym partnerem cyklu „Woda w Centrum”, zaprasza mieszkańców Warszawy, architektów, studentów oraz firmy podejmujące temat zrównoważonego gospodarowania wodą, do debaty będącej kontynuacją cyklu WODA: W CENTRUM.
W najbliższy poniedziałek, 27 czerwca 2022 r., w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, rozpocznie się kolejna odsłona projektu pt.: WODA: W SYSTEMIE. Celem dyskusji z udziałem znakomitych gości będzie poprowadzenie słuchaczy ku zmianie stylu życia i wdrożeniu praktyk naśladujących naturalne cykle odnawiania się, gdzie racjonalne gospodarowanie wodą jest jednym z priorytetów, a wszelki materiał, którego się pozbyto, jest zaprojektowany tak, by powtórnie stać się zasobem do wykorzystania.
Zero Water Waste
- „Można powiedzieć, że decyzja o zaangażowaniu szwajcarskiej firmy w działalność na rzecz rzek wypływa wprost z jej DNA – woda jest w centrum wszystkiego, czym zajmuje się Geberit” – mówi Justyna Zborowska, Menadżer ds. reklamy i PR w Geberit Polska.
W dyskusji wezmą udział także Zuzanna Łepkowska, Product Manager w Geberit Polska i Adam Pilich, Dyrektor ds. produktów w Geberit Polska. Ponadto, architekt Szczepan Wroński - absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel i partner pracowni WXCA. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, a także sędzia w Kolegium Sędziów Konkursowych SARP.
W ramach projektu powstanie także instalacja zaprojektowana przez studentów Politechniki Warszawskiej - „Wodny Azyl”, stworzona przy wsparciu Geberit, Cosentino, Tefal i BTB Beton Architektoniczny, której premiera będzie miała miejsce 1 lipca 2022 roku w Pasażu Wiecha w Warszawie.
Politechnika Warszawska jest współorganizatorem cyklu WODA: W CENTRUM.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Kiedy: 27 czerwca, poniedziałek, godz. 18.00, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego 4
Główny Partner cyklu „Woda w Centrum: Geberit.
Partnerzy projektu: Cosentino, Tefal, BTB Beton Architektoniczny, OKK! PR
Więcej na www.geberit.pl
Więcej informacji na www.geberit.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.