Komunikaty PR

WODA W ZIELENI – OW SARP zaprasza na szkolenie architektów i arch. krajobrazu

2022-06-15  |  11:05
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Sekcja Architektury Krajobrazu OW SARP zaprasza na dwudniowe szkolenie OW SARP dla architektów i architektów krajobrazu działających w zawodzie „WODA W ZIELENI – Projektowanie zieleni retencyjnej – Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej (SPRiM)”. Tym razem jako prelegent wystąpi dr inż. architekt krajobrazu Joanna Rayss. To kolejna już  po „Wodzie w Centrum”, czy „Wodzie po duńsku”, odsłona spotkań poruszających temat wody w terenach zurbanizowanych i szeroko zakrojone przedsięwzięcie, które ma przede wszystkim zainteresować problemami związanymi z wodą projektantów i planistów.

Mądre gospodarowanie zasobami wodnymi to obecnie jedno z największych globalnych wyzwań. Celem projektu jest zrozumienie problematyki przestrzeni, przez pryzmat wody jako istotnego elementu kształtowania i funkcjonowania przestrzeni urbanistycznej w wymiarach: przyrodniczym, klimatycznym, krajobrazowym, gospodarczym, ekonomicznym, estetycznym czy symbolicznym.

W programie szkolenia znajdą się: systemy przyrodnicze miast a zielona infrastruktura, metody nawadniania zieleni, retencja a drenaż – krytyczny przegląd popularnych metod związanych z zagospodarowaniem i retencją wody opadowej, metodyka obliczania ilości wód opadowych i roztopowych na potrzeby rozwiązań powierzchniowych, metodologia projektowania Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej (SPRM), SPRiM jako teren biologicznie czynny i kwestie ekonomiczne. Podczas drugiego dnia szkolenia pokazane zostaną studia przypadków, omówione zostaną 3 projekty uwzględniające retencję wody na terenie inwestycji, m.in. na osiedlu mieszkaniowym w Pogórzu, gm. Kosakowo ul. Paderewskiego/ Kościuszki, w tym omówienie obliczeń ilości wód opadowych i roztopowych na potrzeby rozwiązań powierzchniowych zaprojektowanego Systemu Powierzchniowej Retencji Miejskiej (SPRM), a także przygotowania podłoża dla roślin i dobór gatunkowy zieleni retencyjnej.

Szkolenie jest dwudniowe.

20.06.2022 (poniedziałek) w godz.: 11:00-17:00 OW SARP zaprasza do ZODIAKu Warszawskiego Pawilonu Architektury

22.06.2022 (środa) w godz. 11:00-15:00, drugi dzień szkolenia odbędzie się na platformie zoom OW SARP

Wstęp na szkolenie jest wolny. Na szkolenie obowiązują zapisy,  liczba uczestników szkolenia jest ograniczona. Rejestracja uczestników szkolenia nastąpi wg kolejności zgłoszeń. Zgłoszenia na szkolenie: kontakt@sarp.warszawa.pl

Warunkami uczestnictwa w Szkoleniu są: zgłoszenie do dnia 15 czerwca 2022 r. imienia i nazwiska Uczestnika z deklaracją, iż jest się działającym w zawodzie architektem lub architektem krajobrazu, wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez OW SARP oraz wyrażenie zgody na nieodpłatne wykorzystanie przez OW SARP wizerunku utrwalonego w ramach szkolenia „Woda w Zieleni”.

Partnerem OW SARP przy realizacji szkolenia jest ACO Sp. z o.o.

Partnerem medialnym wydarzenia jest Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu.

Szkolenie OW SARP – WODA W ZIELENI – włączone jest w cykl wydarzeń “WODA W CENTRUM”, którego organizatorami są: Oddział Warszawski SARP i Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Projekt realizowany jest we współpracy z m.st. Warszawa.Głównym partnerem całego cyklu jest firma Geberit. Wydarzenie wspiera również marka Cosentino.

Więcej informacja na stronie:

https://sarp.warszawa.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.