Komunikaty PR

Workation - pracuj i wypoczywaj w Trójmieście

2024-07-22  |  11:20
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

 

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jPsrkKOMReX6D0_z9g?e=UDghVT 

Wetransfer: https://we.tl/t-2nufSqFPD2 

Workation - pracuj i wypoczywaj w Trójmieście

 

Z każdego kryzysu można wyjść zwycięsko – Trójmiasto w ostatnich latach zdaje się potwierdzać tę tezę. Pandemia i związane z nią ograniczenia skłoniły wiele osób do przemyśleń na temat ich trybu życia, powodując większy balans pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym, pasjami a pracą oraz możliwościami, jakie mogą czekać na nich na co dzień. Workation w Trójmieście zyskuje na popularności z każdym rokiem.

Zapewne niejeden pracownik zastanawiał się, jak by to było pracować z jakiegoś odległego miejsca na świecie, gdzie klimat, kultura i ludzie bardzo pasują do ich preferencji. Marzenia nierzadko prowadzą do takich lokalizacji jak Bali, Hiszpania, Włochy czy Wyspy Kanaryjskie, jednak wiąże się z nimi wiele komplikacji, które ostatecznie powodują, że niewiele z tych marzeń udaje się zrealizować. Być może skala wyzwania leży u podstaw niepowodzenia, a perspektywa pracy z miejsca oferującego liczne możliwości rekreacji, życia w pobliżu plaży i morza, wśród ludzi wypełnionych dobrą energią, może skierować myśli do Trójmiasta i wtedy wiele okaże się możliwe? Przekonuje się o tym coraz więcej osób, które po krótkim rekonesansie zdecydowały się na zmianę swojego miejsca do życia, a przynajmniej na wybór stolicy Pomorza na swój second home i miejsce realizacji workation – trendu, pozwalającego łączyć nowe miejsce do życia z pracą i realizacją pasji. Trójmiasto ma wiele do zaoferowania i na tym polu jego atrakcyjność nie powoduje utrudnień związanych z różnicami stref czasowych, podatkowych, dostępnością szerokopasmowego internetu, dojazdami czy ograniczeniami spowodowanymi brakiem możliwości uczestniczenia w spotkaniach wymagających osobistej obecności.

Niekwestionowanym atutem Trójmiasta i chyba jego największym magnesem jest kilkanaście kilometrów plaż, których charakter zmienia się na odcinku od Stogów i Sobieszewa aż do północy Gdyni. Jest tu dostępne praktycznie wszystko, co może oferować plaża. Od oczywistych szkółek żeglarskich, wypożyczalni supów, po centra żeglarskie, windsurfingu, katamaranów, po mariny jachtowe i duże żaglowce. Są muzea, jak Muzeum Westerplatte, Marynarki Wojennej, Emigracji i Dar Młodzieży oraz Błyskawica, trzy mola (w Brzeźnie, Sopocie i Orłowie), a także jedyna w Polsce plaża położona w ścisłym śródmieściu miasta – w Gdyni. Są nadmorskie bulwary, restauracje, bary i kawiarnie, hotele, nadmorskie korty tenisowe i wiele innych atrakcji, które powodują, że Trójmiasto oferuje znacznie więcej możliwości niż inne polskie miasta.

Takich unikalnych atrakcji jest znacznie więcej. Bliskość Kaszub i ich Szwajcarii Kaszubskiej z dziesiątkami jezior oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy to wymarzone miejsca dla miłośników pięknych krajobrazów, trenowania kolarstwa przełajowego, trekkingowego czy górskiego. Wysokość wzniesień pozwala nawet w Sopocie na organizację Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, rajdów, od wielu lat przyciągających tysiące miłośników z całej Polski, a także spoza jej granic.

Workation to jednak nie tylko rekreacja i rozrywki, ale także potencjał biznesowy danej lokalizacji. W minionym roku Trójmiasto przekroczyło poziom miliona metrów kwadratowych powierzchni biurowej, co pozwala mu wejść do biznesowej ekstraklasy. Największe w Polsce centrum biznesowe znajduje się właśnie w Gdańsku – Olivia Centre oferuje już blisko 200 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Także największy w Polsce coworking znajduje się właśnie w Oliwie, co ma znaczenie dla osób wykonujących wolne zawody lub pracowników, którzy wykorzystując tryb workation, chcą równocześnie korzystać z komfortowego zaplecza pracy biurowej.

Workation tylko dla wolnych zawodów?

Przyzwyczajenia z czasów sprzed pandemii każą myśleć, że takie możliwości stoją tylko przed ludźmi wykonującymi wolne zawody. A bieżąca rzeczywistość dowodzi, że nie tylko. Dobrym przykładem jest Anna Krześniak, compliance officer w Nordea, która w 2023 roku podjęła decyzję o przenosinach do Trójmiasta i jak podkreśla, była to najlepsza decyzja w jej życiu. “Wiele się w ciągu tego roku wydarzyło, więcej niż w ciągu ostatnich kilku lat” – podkreśla Anna Krześniak. “Poznałam wielu wspaniałych ludzi, realizuję swoje marzenia. Bonusem extra jest możliwość pracy w tak niezwykłym miejscu jak Olivia Centre. Uwielbiam Olivię. Kiedy dopadają mnie gorsze momenty (i nie tylko wtedy oczywiście), przyjeżdżam do pracy do Olivii. Stojąc na 18 piętrze, patrząc na miasto i morze, czuję taki dopływ energii, że kiedy wracam do biurka, nierzadko towarzyszy mi myśl: „mogę wszystko”. Kocham morze i żeglarstwo. Pomyślałam, że spędzenie tego dnia na morzu będzie najlepszym sposobem świętowania mojej rocznicy. Na dodatek mogłam to zrobić w ramach żeglarskich wypraw z Olivią. Moja miłość do morza i żeglarstwa jest ślepa, tak bardzo ślepa, że poza wszechogarniającym zachwytem, jaki zawsze odczuwam stojąc przy brzegu, nie stać mnie na inne refleksje. Wpatruję się w cienką linię, przy której niebo styka się z wodą, pozwalając umysłowi wędrować i marzyć.”

Bardzo podobnie wypowiada się Jakub Sielewiesiuk, Prezes Zarządu, partner, rzecznik patentowy, partner w kancelarii patentowej AOMB sp. z o.o., który łączy swoją pracę w Warszawie z możliwościami pracy zdalnej właśnie z Trójmiasta: “Kierowały mną w zasadzie typowe oczekiwania związane ze zmianą otoczenia: uczucie wolności, poznawania nowych miejsc i ludzi, mobilizacja i satysfakcja płynąca ze zmiany. Przekłada się to oczywiście na radość z życia osobistego, ale także na zwiększoną efektywność działania i zapał do pracy. Natomiast nie spodziewaliśmy się (zdecydowaliśmy się na tę zmianę rodzinnie) skali, intensywności tych zjawisk – wynikłych z wyboru Trójmiasta (a w naszym wypadku – konkretnie Gdańska). Każdy wyjazd do Gdańska był poprzedzony radosnym oczekiwaniem, każdy pobyt łączył się z nowymi odkryciami, a w trakcie powrotu do Warszawy snuliśmy już plany „co zrobimy następnym razem”. I póki co nic się w tym zakresie nie zmieniło.”

Dla mieszkańców stolicy, rozważających pracę w Trójmieście, jedną z barier jest obawa przed możliwościami biznesowymi, jakie w oczywisty sposób kojarzą się z Warszawą. Jednak rzeczywistość pozytywnie zaskakuje i dowodzi, że wiele opcji, udogodnień i aktywności biznesowych jest takich samych jak w Warszawie. Tym bardziej, że w odróżnieniu od pomysłów pracy z odległych miejsc, Trójmiasto od Warszawy, Łodzi czy Poznania dzieli zaledwie 2,5 h drogi komfortowym pociągiem lub samochodem. Nie bez znaczenia są także połączenia samolotowe, które Gdańsk łączą zarówno ze stolicą, jak i Krakowem, Wrocławiem, Lublinem, Poznaniem, Rzeszowem i Zieloną Górą. “Systematycznie bywając w Trójmieście, niepodobna nie zauważyć tutejszej aktywności biznesowej i profesjonalnego potencjału, jaki ona niesie – mówi Jakub Sielewiesiuk. Było więc jedynie kwestią czasu potrzebnego naturalnemu procesowi „ewolucji”, który doprowadził do tego, że kancelaria rzeczników patentowych AOMB, w której pracuję – zatrudniła zdolną koleżankę – rzeczniczkę z Trójmiasta. Wkrótce otworzymy nasze małe biuro w Olivia Centre, które zamierzamy rozwijać! Tutaj wiele możliwości jest dokładnie takich samych, jak w Warszawie tyle, że łatwiej dostępnych – bo np. odległych o kilka minut marszu od domu – podsumowuje Jakub Sielewiesiuk. Niektóre sprawy łatwiej jest załatwić w Gdańsku niż w Warszawie – bo wszystko jest tutaj bliżej. Moim zdaniem cechą mocno odróżniająca Trójmiasto od Warszawy – i dla mnie bardzo ważną – jest związanie tkanki miejskiej z wodą, czy będzie to brzeg morski, port, molo, czy też nabrzeże rzeki lub jednego z licznych kanałów. Zgoda, Warszawa ma Wisłę. Wisła jest szeroka i kawałkiem jej brzegu można się przejść. Tymczasem Motława i liczne inne naturalne i sztuczne cieki w centrum Gdańska są obrośnięte miastem – ulicami, ścieżkami spacerowymi, kładkami, ogródkami restauracji. O morzu i parkach wzdłuż plaży nawet nie wspominając. Lubię biegać dłuższe dystanse (do 10km), robię to systematycznie, tam, gdzie jestem. Mam ulubione trasy tam, gdzie bywam. W Gdańsku to zupełnie inne przeżycie niż w Warszawie.

 

Co więcej, Trójmiasto doceniają nie tylko mieszkańcy stolicy i największych polskich miast, ale również obcokrajowcy, którzy celowo wybrali Trójmiasto, jako jedno ze swoich miejsc na workation. Jednym z nich jest Brytyjczyk, Thomas Morgans, który dzieli swój czas pomiędzy angielską prowincją, francuskimi Alpami i właśnie Trójmiastem, które pokochał za możliwości biznesowe i zapewnienie doskonałej równowagi pomiędzy pracą, a wypoczynkiem: Trójmiasto oferuje wszystko, co jest potrzebne do szczęśliwego życia: nieskończoną gamę możliwości na świeżym powietrzu, które towarzyszą głównie plaży, ale i pozostałym częściom trzech miast. Tętniące życiem miasta są zarówno ekscytujące, jak i inspirujące. Trójmiasto równocześnie oferuje wszechstronne zaplecze biznesowe. Jeżeli tak jak ja jest się osobą szukającą doskonałego środowiska pracy, to O4 coworking przez ambitne środowisko zdecydowanie będzie sprzyjać motywacji i produktywności, jednocześnie zapewniając środowisko ludzi z podobnym nastawieniem biznesowym, które stymuluje i zachęca do działania. To nie tylko miejsce pracy, ale także społeczność wspaniałych ludzi, z którymi szybko można nawiązać przyjaźń.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Sulejów – kajakowa stolica Polski bije rekord Biuro prasowe
2024-07-22 | 07:30

Sulejów – kajakowa stolica Polski bije rekord

Urząd Miejski w Sulejowie postanowił podjąć próbę pobicia Rekordu Polski w kategorii „Największa parada kajaków”. 25 lipca 2024 roku w Gminie
Styl życia Frydrychowo: czy padnie nowy rekord na plon pszenicy ozimej?
2024-07-19 | 07:30

Frydrychowo: czy padnie nowy rekord na plon pszenicy ozimej?

Rekord Polski w kategorii „Największy plon pszenicy ozimej z hektara” cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku, oprócz Śmielina, wyzwanie podejmie
Styl życia Śmielin: Rekord Polski na największy plon pszenicy ozimej
2024-07-18 | 14:30

Śmielin: Rekord Polski na największy plon pszenicy ozimej

Odpowiedni plon podczas żniw to nie tylko kwestia starannej selekcji odmian, ale również wielu innych czynników zewnętrznych. 19 lipca 2024 roku w Śmielinie IGP Polska

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.