Komunikaty PR

Wounded Stork Origami

2021-04-13  |  11:00
Biuro prasowe

Debiut Przemysława Kupidury – polskiego kompozytora i wokalisty, a zarazem inżyniera, geodety i profesora nadzwyczajnego Politechniki Warszawskiej.

 

W ramach szeroko pojętej muzyki alternatywnej Kupidura eksperymentuje z nowymi brzmieniami, nieustannie poszukuje niebanalnych harmonii, zmian i dynamiki.

 

Jak sam mówi:

Uwielbiam tworzyć muzykę: wymyślać melodie, ubierać ją w harmonię, aranżować. Potem pracować przy produkcji, brzmieniu. Chęć podzielenia się z innymi tą muzyką jest naturalnym krokiem do przodu. Płyta – jako zamknięty zbiór utworów – powstała z chęci, właśnie, domknięcia jakiegoś etapu. Poza tym muzycznie wychowywałem się w kulcie płyty – przedmiotu, najpierw winylowej, potem CD (po drodze była jeszcze kaseta). Więc chciałem czegoś, co mógłbym zakląć w fizycznej postaci. Ale same nagrania biorą się z potrzeby tworzenia, a potem dzielenia się tym z innymi.

 

Prywatnie natomiast jest umysłem wyjątkowo ścisłym, specjalizującym się w takich zagadnieniach jak teledetekcja, cyfrowe przetwarzanie obrazów i systemy informacji geograficznej, o których napisał i wydał kilka książek.

 

Poniżej znajduje się link do teledysku do utworu "Origami" z dostępnej od 19 marca płyty "Wounded Stork Origami", która jest do nabycia poprzez wszystkie wiodące platformy - m.in. Spotify, iTunes Store, Apple Music, Tidal, Amazon Music czy Deezer.

https://www.youtube.com/watch?v=4qlq4x85-_g

Cała płyta dostępna jest m.in. tutaj:

http://www.soundline.biz/PrzemyslawKupiduraWoundedStorkOrigami

Więcej informacji znajduje się na fanpage'u muzyka https://www.facebook.com/kupidurakompozytor

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka „Moja i Twoja nadzieja” w warszawskim liceum Biuro prasowe
2024-09-24 | 08:00

„Moja i Twoja nadzieja” w warszawskim liceum

Uczennice Liceum Sióstr Nazaretanek w geście solidarności i wsparcia z ofiarami powodzi, która nawiedziła południową część naszego kraju, nagrały swoją wersję utworu
Muzyka Od dwóch takich, co ukradli słońce…
2024-09-23 | 15:20

Od dwóch takich, co ukradli słońce…

Nazywają się “najbardziej pozytywnym duetem pod słońcem”. Połączyła ich wspólna pasja oraz chęć niesienia radości i zarażania optymizmem. Ich motto brzmi:
Muzyka Giełda Winyli i CD w Atrium Biała
2024-09-23 | 06:55

Giełda Winyli i CD w Atrium Biała

Miłośników muzyki i kolekcjonerów płyt zapraszamy 27 i 28 września do Atrium Biała na kolejną w tym roku Giełdę Winyli i CD! Podczas niej wystawcy zaprezentują ogromny

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.