Wprowadź egzotykę do mieszkania dzięki oświetleniu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Etniczne wzory, kolory ziemi i zieleń – natura znowu jest na topie. Nawiązania do przyrody widać wszędzie. Do mieszkania wprowadzać ją można na wiele sposobów. Jednym z nich są oprawy z miejscem dla roślin.
Nowy rok zafundował nam powrót do natury. Trend nawiązujący do przyrody jest wysoko na liście tych najpopularniejszych w 2020 roku. Modne stają się meble wyprodukowane z materiałów recyklingowych, w wykończeniu dominuje drewno, kamień, szkło i stal, królują kolory ziemi, wyróżniają się dodatki i ściany we florystyczne wzory, a domy wypełniają rośliny.
Przebywanie wśród roślin poprawia samopoczucie i wprowadza w dobry nastrój. Niektóre gatunki zieleni oczyszczają powietrze, co bezpośrednio wpływa na zdrowie. Rośliny doniczkowe i kompozycje kwiatowe są bardzo ważnymi elementami aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem, wpisującym się w aktualne trendy, są wykonane z metalu i szkła lampy z kolekcji Urban Jungle przeznaczone do eksponowania i doświetlania naszych roślin czy ziół. - Miejska dżungla podbija sezon. Kombinacja szkła, czerni i szczotkowanego mosiądzu zabierze nas w egzotyczną podróż bez wychodzenia z domu – mówi Urszula Len, manager marki Paulmann w Lange Łukaszuk.
Połączenie lampy z rośliną doniczkową to idealny przykład rozwiązania wpisującego się w trend miejskiej dżungli. W zależności od rodzaju rośliny, wybiera się lampy dekoracyjne lub funkcjonalne. – Pięknie prezentuje się wisząca czarno-miedziana lampa Fanja lub lampa stojąca o tej samej nazwie – wymienia Urszula Len. – Do aranżacji nawiązujących do natury idealnie pasuje także lampa podłogowa Neordic Elric oraz lampka Neordic Tasja. To sprytne wykorzystanie miejsca: dedykowane prowzrostowe źródło światła i doniczka w jednym. Dodatkowo możemy zestawiać je z innym oświetleniem rodziny Neordic – dodaje.
Ciepłe kolory, które emitują lampy z serii Urban Jungle, pobudzają wzrost roślin oraz sprawiają, że zieleń prezentuje się wspaniale - szczególnie podczas krótszych dni w roku, gdy doskwiera nam brak słońca i gdy rzadziej odpoczywamy na łonie natury.
Zieleń to bezapelacyjnie królowa kolorów wnętrz. Jej odcienie aż czterokrotnie zostały wybrane do palety kolorów roku 2020. W aranżacjach pojawiają się także inne modne w tym sezonie kolory natury: brązy, beże, kremy, granaty, pomarańcze i czerwienie. Kolory mają przypominać spaloną ziemię, zachodzące słońce, piasek i głęboką barwę wieczornego nieba. Wszystko to po to, aby zbliżyć się do natury. – Zieleni i roślin często brakuje w naszym otoczeniu, zwłaszcza o tej porze roku. Dzięki nowoczesnym i bardzo stylowym rozwiązaniom możemy połączyć przyjemne z pożytecznym – uważa Urszula Len.
Urządzając wnętrze warto pomyśleć także o tapetach z motywem dzikich kwiatów lub liści egzotycznych roślin. Roślinne wzory pojawiają się także na tapicerce mebli, poduszkach i naczyniach. Wszechobecne są również motywy zwierzęce: paski, cętki itp. – Wnętrza inspirowane przyrodą odprężają i relaksują, dlatego warto podążać za trendem i wybierać pasujące rozwiązania – podsumowuje ekspert.
https://www.langelukaszuk.pl/
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.