Komunikaty PR

Wybieramy szuflady do kuchni. O czym powinniśmy wiedzieć?

2022-01-17  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Szuflady ( 0.21 MB )

W zabudowie kuchennej chcemy przechowywać jak najwięcej, a do wszystkich zapasów mieć wygodny i szybki dostęp. Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem będą szuflady. Wszystko w nich zmieścimy i zachowamy nienaganny porządek, musimy tylko pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Szuflady są uniwersalne. Możemy w nich przechowywać sztućce i drobne akcesoria kuchenne, zastawę stołową czy zapasy spożywcze, ale również przedmioty o znacznie większych gabarytach. Dla każdej z tych grup odpowiednia będzie jednak szuflada o innej wysokości. Czy rzeczywiście ma ona znaczenie i w znaczący sposób wpłynie na poziom komfortu naszej codziennej pracy?

Zaplanuj, jakich szuflad potrzebujesz

W wysokiej szufladzie trudno nam będzie znaleźć torebkę proszku do pieczenia, która zapodziała się pomiędzy torebką cukru, kartonikiem ryżu i butelką oleju. Bardziej praktycznie będzie umieścić ją w niższej szufladzie wśród podobnych zapasów w małych opakowaniach. W wysokiej szufladzie zmieści się toster, garnki czy pakiet talerzy, szkoda jednak marnować jej cennej powierzchni na sztućce, które zajmują znacznie mniej miejsca. Szuflady skrojone na miarę pozwolą zoptymalizować zagospodarowanie dostępnej powierzchni, ponieważ każdej z grup produktów przeznaczymy dokładnie tyle miejsca, ile rzeczywiście wymagają, i przejrzyście zorganizować strefę przechowywania.

- Szuflady powinniśmy dopasować nie tylko do metrażu kuchni, ale zacząć od przemyślenia, jak będziemy z nich korzystali i od tego uzależnić ich ilość w zabudowie meblowej oraz wysokość każdej – wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - W ten sposób efektywnie zagospodarujemy naszą strefę przechowywania i wszystko znajdzie się na właściwym miejscu. Ułatwi nam to pracę w kuchni, a dodatkowo pomoże utrzymać nienaganny porządek.

Szuflady o wysokościach odpowiadających zawartości to sposób aby nie marnować cennej powierzchni, ale również jeden z warunków, aby w pełni docenić komfort ich użytkowania. Nie musimy wówczas tracić czasu na szukanie potrzebnego produktu, ponieważ wszystko jest odpowiednio posegregowane i umieszczone w wyznaczonym miejscu w odpowiedniej szufladzie. Dzięki pełnemu wysuwowi jest w zasięgu wzroku z bardzo wygodnym dostępem.

Niezastąpione w kuchni

Jeżeli jednak chcielibyśmy ograniczyć ilość linii dzielących bryłę mebli i bardziej podobają nam się fronty o tej samej wysokości, mamy ciekawe i również bardzo wygodne rozwiązanie – szuflady wewnętrzne. Są zamontowane za jednym frontem, który nie ujawnia sposobu organizacji wnętrza szafki. Po jego otwarciu, każdą z szuflad możemy wysunąć niezależnie od siebie.

Szuflady są niezastąpione również do zagospodarowania miejsc z utrudnionym dostępem, jak narożniki w zabudowie meblowej. Szafki z tradycyjnymi półkami nie będą tutaj zbyt wygodne, ani nie ułatwią nam szukania i wyjmowania głęboko schowanych naczyń. Chcąc oszczędzić sobie pracy i niepotrzebnych frustracji, zastąpmy je szufladami, które można wysunąć przed korpus szafki, zapewniając sobie dostęp od razu do całej zwartości.

Zwróć uwagę na zaplecze techniczne

Szuflady powinny być nie tylko dobrze zorganizowane, ale perfekcyjnie działać. Ważne, aby łatwo się otwierały i płynnie pracowały. Nawet obciążoną szufladę powinniśmy wysunąć bez wysiłku i w taki sam sposób domknąć. Dlatego warto upewnić się, że szuflady będą zamontowane na prowadnicach wysokiej klasy, najlepiej z dodatkowym usprawnieniem w postaci cichego domyku i hamowania. Podczas domykania szuflady nie następuje wówczas gwałtowne uderzenie frontu o korpus szafki, powodujące uciążliwy hałas i przesuwanie się zawartości.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać

Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.

Konsument

Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.

Farmacja

Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.