Wyjątkowy dżem z nutą tymianku
Soul&Mind
ul. Grudzieniec 102b
60-621 POZNAŃ
ewa.kawiecka|soulandmind.pl| |ewa.kawiecka|soulandmind.pl
+ 48 664979170
https://www.soulandmind.pl/
Zbliża się koniec sezonu na jagody, a to oznacza, że teraz jest najlepszy czas, aby zatrzymać ich wyjątkowy smak na dłużej. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest przygotowanie domowego dżemu jagodowego z tymiankiem. To połączenie tradycji z odrobiną nowoczesności - klasyczny, słodki smak owoców wzbogacony aromatycznym ziołem sprawia, że dżem ten będzie doskonale pasował zarówno do śniadaniowych tostów, jak i wykwintnych deserów.
Dzięki zastosowaniu cukru żelującego Diamant 2:1, proces przygotowania jest niezwykle prosty i szybki. Wystarczy zmieszać owoce z cukrem w proporcji 2:1 i dodać świeży tymianek, gotować zaledwie przez chwilę, a następnie napełniać słoiczki. Warto zwrócić uwagę na to, że cukier żelujący Diamant 2:1 nie zawiera konserwantów, co sprawia, że dżem zachowuje naturalny, domowy smak - dokładnie taki, jakim cieszyliśmy się w dzieciństwie.
Ten wyjątkowy dżem jagodowy będzie doskonałym dodatkiem do wielu potraw - od porannego śniadania, przez popołudniową przekąskę, aż po wykwintne, wieczorne desery. Idealnie komponuje się z pieczywem, naleśnikami, jogurtem, czy nawet jako dodatek do serów i mięs. Z jego pomocą można łatwo wprowadzić odrobinę letniego smaku do codziennej kuchni przez cały rok.
Nie czekaj, wykorzystaj końcówkę sezonu na jagody i przygotuj swój własny domowy dżem z tych owoców. Każda łyżeczka tego przetworu przywoła wspomnienia lata!
SKŁADNIKI:
- 1 opakowanie (500g) cukru żelującego 2:1 Diamant
- 1kg jagód
- garść świeżego tymianku
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Jagody należy umyć i przełożyć go garnka. Następnie zasypać je cukrem żelującym Diamant, doprowadzić do wrzenia, a potem dorzucić poszatkowany tymianek. Gotować 3 minuty i napełnić słoiczki.
Po więcej przepisów warto zajrzeć na stronę marki Diamant. Znajdziemy tam kulinarne pomysły oraz wskazówki, jak w szybki i „zero waste” sposób przygotowywać posiłki tak, aby w naszej kuchni nic się nie marnowało:
https://www.diamant.pl/przepisy

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.