Komunikaty PR

Wyjazdy wakacyjne – czas start, czyli jedzenie do samochodu

2024-06-20  |  01:00
Biuro prasowe

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Automarket.pl., aż 56% Polaków wybierających się na wakacje za granicę, zamierza pojechać samochodem. Początek czerwca to zatem idealny czas by zacząć planować rodzinne wycieczki. Warto już teraz znaleźć czas, by wszystko idealnie zaplanować i w dniu wyjazdu rozkoszować się samymi przyjemnymi momentami.

 

Planuj, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek

Podróż samochodem kusi swobodą, wolnością i możliwością zabrania wielu mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy. Warto jednak pohamować swój entuzjazm i dokładnie przemyśleć listę przedmiotów do zabrania. Dzięki temu podróż będzie nie tylko bardziej komfortowa, ale sam proces pakowania o wiele przyjemniejszy. Zamiast wielu mniejszych toreb i torebeczek, postaw lepiej na kilka dużych walizek, które będą stabilnie leżeć w bagażniku.

 

Zanim cokolwiek w nich umieścisz, spisz dokładnie listę przedmiotów, których będziesz potrzebować podczas wyjazdu. Dzięki temu łatwo możesz dokonać ewentualnej selekcji i jednocześnie zminimalizujesz ryzyko, że zapomnisz o czymś naprawdę ważnym.

Akcja: regeneracja, czyli co jeść w podróży samochodem?

 

Długa podróż jest męcząca nie tylko dla kierowcy, ale i pasażerów, zwłaszcza tych najmłodszych. Częste przerwy na posiłek i „rozprostowanie kości”, choć mogą wydłużyć ogólny czas podróży, są niezbędne dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

 

Pakując żywność w podróż samochodem uważajmy na to, jak jest zapakowana. Podczas przedwyjazdowych zakupów, zwróćmy szczególną uwagę na produkty pakowane próżniowo oraz takie, które mają wygodny system otwierania i zamykania. - radzi Ewa Polińska z MSM Mońki. – Monieckie żółte sery plasterkowane, zamykane w specjalnych opakowaniach typu „open-close”, dają najwyższą gwarancję świeżości i pozwalają na dłuższe utrzymanie naturalnego smaku i aromatu produktów, co zapewne docenimy podczas przerwy na posiłek. – podpowiada.

 

Podczas podróży idealnie sprawdza się tzw. suchy prowiant. Ciekawym pomysłem, by nadać zwykłym kanapkom odrobiny oryginalności, jest zastąpienie kromek pieczywa cienkimi plackami tortilli. Innym pomysłem, który z pewnością umili długą jazdę zwłaszcza najmłodszym podróżnikom, jest nadanie plasterkom wędliny, sera, warzyw i pieczywa ciekawych kształtów za pomocą różnego rodzaju wykrawaczy do ciastek. Kwiatki, serduszka, misie lub dinozaury można złożyć w małe kanapeczki i spiąć wykałaczkami lub umieścić w szczelnie zamykanych woreczkach lub pudełeczkach, by dzieci same mogły skomponować kanapkę idealną.

 

Doskonałą przekąską podczas podróży są także kawałki świeżych owoców i warzyw oraz różnego rodzaju orzechy, a także batoniki lub ciasteczka owsiane. Pamiętajmy, by podczas podroży stale nawadniać nasz organizm. Sprawdzi się tu doskonale nie tylko zwykła woda, ale także ulubione napoje izotoniczne.

Smacznie i komfortowo

 

Szykując jedzenie na drogę pamiętajmy, że długotrwałe siedzenie sprawia, że brzuch jest zaciśnięty a perystaltyka jelit ograniczona, co utrudnia proces trawienia. Warto zatem zadbać, by zarówno posiłek zjadany przed podróżą, jak i to co podjadamy podczas jazdy, było stosunkowo niewielkie i lekkostrawne.

– Przed podróżą i w podróży najlepiej sprawdzają się wysokobiałkowe produkty, w tym różnego rodzaju sery. Dodają energii na długie godziny i pozwalają skutecznie zapanować nad głodem. – zauważa Ewa Polińska z MSM Mońki. – Ponadto białko to wyjątkowo ważny składnik naszej diety. Jest głównym budulcem wszystkich tkanek oraz podstawowym składnikiem krwi i limfy. – dodaje.

 

Ciekawą propozycją na oryginalną przekąskę na czas podróży są wytrawne muffinki z dodatkiem tartego sera żółtego, na które przepis podajemy poniżej.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kluczem do sukcesu każdej małej lub dużej podróży jest nie tylko spakowanie wszystkiego, co potrzebne, ale przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie bagażu. Wszystko, co tylko się da umieść w bagażniku. Jeżeli brakuje Ci miejsca z tyłu, rozważ montaż bagażnika na dachu, który co prawda rozwiązuje problem nadbagażu, ale jednocześnie zwiększa opór powietrza, co powoduje dodatkowe zużycia paliwa i dyskomfort podczas szybkiej jazdy na autostradach.

 

Pakowanie bagażnika przypomina grę w Tetrisa. Jeżeli chcesz wygrać, pamiętaj, by na dnie bagażnika umieścić to, co najcięższe i największe. W kabinie samochodu powinny znajdować się tylko naprawdę niezbędne rzeczy – torba lub mała lodówka z jedzeniem, drobna elektronika, który uprzyjemni podróż, podręczna apteczka oraz wszystkie najważniejsze dokumenty. Wszystkie te przedmioty powinny być odpowiednio przypięte lub leżeć stabilnie pod nogami pasażerów. Pamiętaj, że z chwilą uderzenia lub gwałtownego hamowania, każdy luźno pozostawiony przedmiot może stanowić niebezpieczny pocisk.

 

Zanim ruszysz w podróż, sprawdź dokładnie stan techniczny swojego samochodu – poziom oleju, stan hamulców i klimatyzacji oraz ciśnienie w kołach, także w tych zapasowych. Sprawdź działanie wszystkich urządzeń i zabierz niezbędne ładowarki lub zapas baterii. Jeśli czegoś zapomnisz, nie warto się denerwować – w końcu sklepy są wszędzie, a podczas wakacji może się okazać, że do szczęścia nie potrzeba nam wcale aż tak wiele.

 

 

Muffinki na ostro z żółtym serem

 

Składniki:

- 250 g mąki pszennej,

- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia,

- 150 g sera żółtego Gouda MSM Mońki w bloku,

- 75 ml oleju,

- 220 ml jogurtu naturalnego,

- 2 jajka,

- pół łyżeczki soli,

- pieprz, papryka ostra lub chili,

- natka pietruszki i zioła prowansalskie,

Dodatkowo: 30 g sera żółtego Gouda MSM Mońki w bloku, na wierzch muffinek i papryka w proszku do posypania

 

Przygotowanie:

Do miski przesiać mąkę z proszkiem do pieczenia, solą i przyprawami. Następnie dodać jogurt, olej, roztrzepane jajka, starty na tarce ser żółty i ulubione zioła. Całość następnie wymieszać mikserem do momentu uzyskania jednolitej masy. Formę do muffinek wyłożyć papilotkami, napełnić ciastem prawie do pełnej wysokości papilotek. Wierzch posypać startym żółtym serem i papryką. Rozgrzać piekarnik do temperatury 190°C i piec muffinki przez około 20-25 min. Wyjąć, wystudzić na kratce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.