Komunikaty PR

Wyjeżdżasz na wakacje – nie zapomnij o ochronie swojego domu!

2022-07-28  |  01:00
Biuro prasowe

Lato to czas urządzania całodniowych wycieczek po okolicy i organizowania długich podróży w najdalsze zakątki świata. Podczas wakacyjnych wyjazdów często stresujemy się tym, co dzieje się w naszym domu. Obawiamy się m. in. włamania i kradzieży. Aby zapewnić sobie spokój ducha i w pełni oddać się odpoczynkowi na zasłużonym urlopie, warto odpowiednio zabezpieczyć swoją posiadłość. Skuteczną ochroną, obok systemu alarmowego, są rolety antywłamaniowe.

 

Tylko w 2021 roku doszło do niemal 72 tysięcy włamań do polskich domów. Złodzieje nie przebierają w środkach. Nieustannie szukają sposobów wtargnięcia na nasze posiadłości, bez żadnych skrupułów przywłaszczają sobie cudzą własność i dokonują aktów wandalizmu, narażając właścicieli na dodatkowe koszty. Na szczęście dzisiejszy rynek oferuje nam innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możemy lepiej zabezpieczać nasze domy przed taką sytuacją.

 

Dlaczego warto zabezpieczyć okna?

 

Inwestujemy w solidne drzwi antywłamaniowe, instalujemy nowoczesne systemy alarmowe, aby jak najlepiej zabezpieczyć nasze posiadłości. Niestety bardzo często to nie wystarcza.  Według policyjnych statystyk przyczyną większości włamań pod nieobecność domowników są nieodpowiednio zabezpieczone okna. Aby uczynić z nich trudną do pokonania przeszkodę dla złodziei, warto zastosować odpowiednie rolety zewnętrzne.

 

Roleta antywłamaniowa posiada ekstrudowany pancerz, wzmocnione prowadnice boczne oraz stoper listwy dolnej, co poprawia odporność osłony na próby włamania oraz akty wandalizmu. Wyposażona jest również w wieszak blokadę, który uniemożliwia podniesienie pancerza rolety od zewnętrznej strony. Dzięki tym kilku rozwiązaniom opuszczona osłona skutecznie poprawia bezpieczeństwo domów oraz nisko usytuowanych mieszkań, w szczególności podczas długich nieobecności i wakacyjnych wyjazdów – podkreśla Agnieszka Gołębiewska, przedstawiciel marki Anwis.

 

Roletami zewnętrznymi steruje się za pomocą nadajników naściennych, pilota lub urządzeń mobilnych. Osłony możemy zaprogramować w taki sposób, żeby otwierały się i zamykały o różnych porach, pozorując obecność domowników.

 

Nie tylko ochrona przed włamaniem

 

Rolety zewnętrzne, poza ochroną domu przed włamaniem, spełniają wiele innych funkcji. Przede wszystkim, dzięki właściwościom termoizolacyjnym, skutecznie zabezpieczają wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem w upalne, letnie dni. Zimą zaś zapobiegają uciekaniu ciepła z domu na zewnątrz i dzięki temu zmniejszają zapotrzebowanie na energię cieplną.

 

Rolety zewnętrzne poprawiają również izolację akustyczną domu, zmniejszając natężenie hałasu. Chronią także szyby okienne przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Dostępne w  kolorystyce dopasowanej do aktualnych trendów w stolarce otworowej, będą stanowiły również spójny wygląd elewacji budynku.

 

Czy warto zamontować rolety antywłamaniowe? Oczywiście! Odpowiednio dobrane osłony to gwarancja najwyższego komfortu, pełnego bezpieczeństwa i energooszczędności przez długie lata.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łazienka z wanną wolnostojącą – inspiruj się z SANPLAST! Biuro prasowe
2024-04-24 | 14:00

Łazienka z wanną wolnostojącą – inspiruj się z SANPLAST!

Łazienka jest miejscem relaksu i odprężenia, dlatego warto zadbać o jej wystrój, aby stworzyć przyjemną atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i regeneracji. Jednym z kluczowych
Dom OMNIRES z udanym debiutem na Salone del Mobile 2024
2024-04-24 | 11:45

OMNIRES z udanym debiutem na Salone del Mobile 2024

OMNIRES, ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla sektorów łazienkowego i kuchennego, odnotował kolejny sukces po udziale w zakończonych niedawno targach Salone del Mobile w
Dom Ocieplenie domu „od stóp do głów”
2024-04-24 | 11:00

Ocieplenie domu „od stóp do głów”

Każdy z nas zna to powiedzenie, że „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Wraz z postępem w rozwoju materiałów ociepleniowych staje się ono coraz prawdziwsze w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.