Wykorzystaj wolny czas i zgłoś swój projekt do konkursu VASCO Integracja 2020
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Jak zintegrować świat architektury, designu, nauki i mediów? Na to pytanie znalazła odpowiedź firma VASCO Group, która już od 14 lat organizuje wyjątkowy konkurs VASCO Integracja dla architektów i projektantów wnętrz, do którego angażuje również dziennikarzy i przedstawicieli uczelni wyższych.Obecnie trwają zgłoszenia do 12. edycji konkursu, a nadesłane projekty będą oceniane przez znane i cenione osobowości, które łączy zamiłowanie do pięknych wnętrz. Nie zwlekaj, jest o co walczyć!
Integracja branży architektonicznej to idea przyświecająca konkursowi organizowanemu od 2006 roku przez VASCO Group, producenta ekskluzywnych grzejników dekoracyjnych, systemów wentylacyjnych oraz inteligentnych systemów zarządzania instalacjami w domach, gwarantując idealną synergię między komfortem, estetyką, zdrowiem i ekologią. W tegorocznej, już 12. edycji konkursu organizatorzy w szczególny sposób pragną podkreślić, że motyw integracji polega również na umocnieniu pozytywnych relacji z mediami i uczelniami wyższymi. To dzięki ich wsparciu branża może się rozwijać na najwyższym poziomie, a wyjątkowe projekty docierają do szerokiego grona odbiorców.
PATRONAT STOWARZYSZENIA ARCHITEKTÓW WNĘTRZ
12. edycja konkursu zdecydowanie wyróżnia się od pozostałych. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, które po raz pierwszy zostało partnerem konkursu i objęło patronatem merytorycznym nowopowstałą kategorię – INNOWACJE. To obszar, w którym w tej edycji konkursu mogą wykazać się projektanci i architekci wnętrz poprzez zaprojektowanie kontenerowego domku letniskowego. Z ramienia SAW nadesłane projekty będą oceniać znani architekci:
Paweł Sokół - architekt, prezes zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, współzałożyciel pracowni EXITDESIGN i BAJERSOKÓŁ.
Robert Majkut - designer i projektant wnętrz światowej sławy, wielokrotnie nagradzany przez międzynarodowe jury za wnętrza i obiekty publiczne, wykładowca i mentor designu. Założyciel Studia Robert Majkut Design. Członek PRO SAW.
Jacek Tryc - architekt specjalizujący się w projektowaniu wnętrz, mebli i wzornictwie przemysłowym. Założyciel autorskiej pracowni Jacek Tryc – wnętrza. Założyciel SAW.
Agnieszka Stefańska - architekt, architekt wnętrz, projektantka mebli, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 1997, założycielka firmy projektowej Infini-Design. Członek PRO SAW.
Roland Stańczyk – architekt, założyciel pracowni projektowania wnętrz RS STUDIO, absolwent i współpracownik Wydziału Architektury PW, stypendysta University of Detroit. Członek PRO SAW.
Magda Federowicz-Boule - architekt, posiada wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu procesem inwestycyjnym oraz w prowadzeniu projektów architektonicznych i wnętrzarskich. Założycielka i Prezes Zarządu pracowni architektonicznej Tremend. Członek SAW, członek zarządu SARP.
AKTYWIZACJA UCZELNI WYŻSZYCH
Konkursu VASCO Integracja skierowany jest także do studentów, dlatego organizatorzy zapraszają do współpracy również uczelnie wyższe. Swoim patronatem konkurs objęły już Krakowskie Szkoły Artystycznej, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a nadesłane prace będą oceniane pod okiem wykładowców najbardziej prestiżowych uczelni w kraju m.in.:
Prof. Jan Sikora– architekt wnętrz. W Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prowadzi Katedrę Architektury Przestrzeni Kulturowych. Prowadzi autorską pracownię Sikora Wnętrza.
Dr Szymon Hanczar– architekt wnętrz, projektant, wykładowca na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Realizuje projekty z zakresu designu 3d i projekty wnętrz w ramach studia projektowego Hanczar.
Dr hab. Beata Dobryjanowicz – doktor habilitowany, wykładowca Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie
WSPARCIE MEDIALNE
Organizatorzy konkursu zdają sobie również sprawę, jak znacząca jest rola mediów dla branży architektoniczno-wnętrzarskiej, dlatego o patronat medialne poprosili znane i cenione w branży tytułu, takie jak: Elle Decoration, LABEL MAGAZINE, Czas na wnętrze, Dobre Wnętrze, Architektura, Design Alive, Architektura & BIZNES, MAGAZIF, Urządzamy.pl, Designteka.pl, Foorni.pl, Domni.pl, Archinea.pl, Budnet, Archimania.pl, Design&Biznes, Wnetrzadomow.pl, DOMO+. W składzie jury znaleźli się również znani dziennikarze m. in Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Anna Grużewska, Ewa Mierzejewska, Małgorzata Szczepańska, Paweł Rafa oraz Olga Kisiel-Konopka, która na co dzień łączy świat mediów ze światem architektów.
Małgorzata Szczepańska– redaktor naczelna magazynu Elle Decoration, stylistka wnętrz, projektantka, producentka sesji zdjęciowych.
Anna Grużewska – redaktor naczelna magazynu „Czas na Wnętrze”, wcześniej związana z miesięcznikami „Dom&Wnętrze” i „Elle Decoration”, miłośniczka designu i malarstwa.
Agnieszka Gruszczyńska-Hyc- historyk sztuki. Redaktor naczelna magazynu M jak Mieszkanie i szefowa portalu urządzamy.pl.
Ewa Mierzejewska – była redaktor naczelna magazynu „Dom & Wnętrze”, autorka bloga „Ewa i Wnętrze”, ekspert z DD TVN, organizatorka Targów Sztuki Dostępnej
Paweł Rafa– redaktor naczelny, założyciel magazynu LABEL MAGAZINE, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, zdobywca wielu prestiżowych nagród.
Olga Kisiel-Konopka – specjalista Public Relations i filolog polski. Od 2006 roku związana z branżą wnętrzarską, Public Relations i mediami. Założycielka Agencji OKK! PR.
VASCO INTEGRUJE BRANŻĘ
Integracja branży architektonicznej nie może odbywać się bez bezpośredniego udziału organizatora konkurs, dlatego z ramienia VASCO Group w obradach jury będzie uczestniczył również przedstawiciel firmy:
Mirosław Mastalerz- członek zarządu VASCO Group w Polsce, dyrektor handlowy i marketingu.
Organizatorzy konkursu we współpracy z partnerami przygotowali dla laureatów atrakcyjne nagrody, w tym: statuetki wręczane podczas gali finałowej, nagrody pieniężne, udział w prestiżowych kursach, staże w wybranych pracowniach SAW, czy publikacje na łamach magazynów i portali wnętrzarskich patronów medialnych konkursu. Dla zwycięzców w kategorii INNOWACJE zaplanowano również 3-dniowy wyjazd do Belgii, udział w branżowych warsztatach szkoleniowych z zakresu nowoczesnych technologii w siedzibie organizatora oraz udział w seminarium Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.
NIE ZWLEKAJ – JEST O CO WALCZYĆ!
31 marca 2020 br. mija termin rejestracji do konkursu.
30 kwietnia 2020 br. mija termin nadsyłania prac konkursowych.
Więcej informacji o konkursie na stronie:
http://www.vascoart.pl/konkurs
Sekretarz konkursu:
Patrycja Michałek
e-mail: patrycja.michalek@vasco.eu
tel. 76/850 83 14, tel. kom. 698 609 525
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.