Komunikaty PR

Wystrzałowe przekąski na Sylwestra

2020-12-29  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania przekąska ( 0.1 MB )

Tegoroczny Sylwester zapowiada się zupełnie inaczej niż poprzednie. Większość z nas spędzi go w domu – wystawne bale i przyjęcia z szerokim gronem znajomych nie będą miały miejsca. Nie znaczy to jednak, że mamy siedzieć przed telewizorem i sięgać jedynie po chipsy i słone przekąski. Skorzystajmy z większej ilości czasu i urządźmy sobie smaczne przyjęcie. Mamy dla Was prawdziwą petardę, czyli – pomysły na wystrzałowe przekąski. Dania niebanalne, zaskakujące, ale i proste w przygotowaniu, by umilić i urozmaicić sobie ostatnią noc w roku.

1.Coś na dobry początek

Przekąska pyszna, lekka i niezwykle szybka, jej przygotowanie zajmie nie więcej niż 15 minut. Idealna na rozpoczęcie długiego, imprezowego wieczoru, dla zwolenników dań z łososiem, a jednocześnie tych dbających o linię. Rolsy to znakomita opcja na lekki starter.

Rolsy z łososia i cukinii

Składniki:

  • 1 średnia cukinia
  • 150 g łososia wędzonego w plastrach
  • 100 g serka śmietankowego Łaciaty
  • 2 łyżki śmietanki Łaciatej 18%
  • 2 łyżki posiekanego koperku
  • ¼ łyżeczki pieprzu
  • oliwa
  • ¼ łyżeczki soli

Przygotowanie: Cukinię myjemy, osuszamy i kroimy w cienkie plastry. Solimy każdy plaster. Na patelni grillowej skropionej oliwą podsmażamy plastry cukinii, aby były lekko przyrumienione. Do serka dodajemy śmietankę Łaciatą, koperek i pieprz. Na każdy plaster cukinii kładziemy porcję serka oraz plaster łososia. Zawijamy i podajemy w formie rolsów.

2.Coś na ciepło

Jeśli planujecie całonocną zabawę, warto by w menu pojawiło się także ciepłe danie. Wytrawne muffinki będą stanowić na sylwestrowym stole nie tylko element zaskoczenia, będą kusić kolorem, zapachem i smakiem. Ta przekąska finger food sprawdzi się znakomicie, zwłaszcza gdy na imprezie będą dzieci. Obok mięsa podanego w takiej formie nie da się przejść obojętnie.

Muffinki z kurczaka z morelami

Składniki:

  • 1 podwójna pierś z kurczaka
  • ½ paczki suszonych moreli (lub brzoskwiń)
  • 250 ml śmietanki Łaciatej 30%
  • 2 łyżki mąki
  • ½ łyżeczki kurkumy
  • ½ łyżeczki curry
  • 1 łyżeczka soli
  • 1 łyżeczka białego pieprzu
  • 2 jajka

Przygotowanie: Nastawiamy piekarnik na 190°C. Piersi kurczaka opłukujemy i kroimy w drobną kostkę lub paski. Owoce kroimy na cząstki. Ze śmietanki Łaciatej, jajek i mąki przygotowujemy lejące się ciasto (gęstsze od ciasta na naleśniki). Dodajemy wszystkie przyprawy. Do ciasta dodajemy mięso i suszone owoce. Łyżką nabieramy porcje i nakładamy do form na muffinki. Pieczemy, aż do uzyskania złotego koloru.

3.Hit każdej imprezy

Prawie zawsze przekąski z ciasta francuskiego, stają się niekwestionowanym przebojem każdego przyjęcia. Dlaczego? Są proste w przygotowaniu i bardzo smaczne. Można je podać na słodko, na przykład z czekoladą i owocami lub w opcji wytrawnej. Na Sylwestra proponujemy wersję a’la pizza - z mozzarellą, szynką i ketchupem, która dobrze sprawdzi się zarówno na ciepło, od razu po wyjęciu z piekarnika, jak i na zimno. Jeśli zostaną do rana, znakomicie będą smakować także na śniadanie.

Ślimaczki z ciasta francuskiego z szynką i serem

Składniki:

  • 275 g ciasta francuskiego
  • 150 g sera mozzarella Mlekpol (tarty)
  • 100 g ulubionej szynki
  • 5 łyżek ketchupu
  • 1 łyżeczka ziół prowansalskich

Przygotowanie: Piekarnik nagrzewamy do 200°C. Rozwijamy arkusz ciasta francuskiego, smarujemy ketchupem i posypujemy ziołami prowansalskimi. Rozkładamy plastry szynki, a następnie całość sypiemy równomiernie mozzarellą. Ciasto francuskie zawijamy w ciasny rulon. Kroimy na plastry o grubości około 2-3 cm. Ślimaczki przekładamy na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia, zachowujemy odstępy (ciasto urośnie). Blaszkę wstawiamy do piekarnika. Pieczemy około 20 minut.

Więcej inspirujących przepisów na imprezowe dania i sylwestrowe przekąski znajdziecie na najlepszewkuchni.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy pestycydy wracają na nasze stoły? Najnowszy raport rzuca światło na poważne niespójności w polityce rolnej i handlowej Unii Europejskiej. Analiza wskazuje, że mimo
Żywienie Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?
2025-06-26 | 15:00

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Pieczarki to jedne z najczęściej wybieranych grzybów w polskich domach – są delikatne w smaku, łatwe w przygotowaniu i dostępne przez cały rok. Ale
Żywienie Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
2025-04-29 | 06:00

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Problem z odróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych, potrzeba wyraźnego zróżnicowania opakowań dla obu wariantów oraz całkowity zakaz reklamy

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.